US Sassuolo
25' Rogerio 55' Domenico Berardi 72' Gianluca Scamacca 86' Matheus Henrique 89' Gianmarco Ferrari 90+3' Gregoire Defrel
SSC Napoli
51' Fabian Ruiz 60' Dries Mertens 84' Matteo Politano 88' Diego Demme
2:2

Wypieszczone podania Piotra Zielińskiego zostały zamienione w asysty przez Fabiana Ruiza oraz Driesa Mertensa. W końcówce Piotr Zieliński został kapitanem lidera ligi włoskiej, ale nie schodzi z boiska zadowolony. To dlatego, że Neroverdi odrobili dwubramkową stratę i doprowadzili do remisu 2:2.

Wideo weryfikacja i trafienie anulowane.

Żółtą kartkę otrzymał Gregoire Defrel za zdjęcie koszulki po anulowanym golu.

Luciano Spalletti z czerwoną kartką.

Doliczone pięć minut.

Gol! Strzelił Gianmarco Ferrari. Asystował mu Domenico Berardi.

Napoli płaci wysoką cenę za przewinienie popełnione przez Diego Demme. Wrzutka z rzutu wolnego została zakończona strzałem do bramki za kołnierz Davida Ospiny. Gianmarco Ferrari prawdopodobnie trafił na wagę punktu.

Żółtą kartkę otrzymał Diego Demme za ostre przewinienie.

Żółtą kartkę otrzymał Matheus Henrique za ostre przewinienie.

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Politano za przewinienie taktyczne.

US Sassuolo nabrało ochoty do atakowania po zdobyciu gola kontaktowego. Napoli broni się aktualnie w jedenastu na własnej połowie boiska i pozwala gospodarzom na prowadzenie wysoko ataku pozycyjnego.

Piotr Zieliński został kapitanem.

SSC Napoli. Schodzi: Kalidou Koulibaly. Wchodzi: Juan Jesus.

Przerwa w grze spowodowana urazem Kalidou Koulibaliego.

Andrea Petagna ruszył z kontratakiem. Nie nadał atakowi szalonej prędkości, ale utrzymał się w posiadaniu piłki i przegrał ją jeszcze przez innych Azzurrich.

US Sassuolo. Schodzi: Davide Frattesi. Wchodzi: Abdou Harroui.

Kwadrans do końca. Gospodarze wrócili do gry.

SSC Napoli. Schodzi: Hirving Lozano. Wchodzi: Diego Demme.

Gol! Strzelił Gianluca Scamacca. Asystował mu Georgios Kyriakopoulos.

Jeszcze może być interesująco w Reggio Emilia. Druga połowa już na miarę przedmeczowych oczekiwań i ponownie w meczu US Sassuolo z SSC Napoli padły gole po obu stronach stadionu. Gianluca Scamacca świetnie opanował futbolówkę po dośrodkowaniu i huknął z powietrza do sieci.

Dries Mertens zdobył drugiego gola dla Napoli.

Nie zanosi się na zwrot akcji w Reggio Emilia. US Sassuolo jakby rozbite po dwóch straconych golach, a David Ospina gratuluje swoim defensorom coraz to kolejnych skutecznych interwencji.

SSC Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Andrea Petagna.

SSC Napoli. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Matteo Politano.

US Sassuolo. Schodzi: Rogerio. Wchodzi: Georgios Kyriakopoulos.

US Sassuolo. Schodzi: Hamed Traore. Wchodzi: Matheus Henrique.

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Piotr Zieliński.

Napoli ma już dwubramkowe prowadzenie i zmierza pewnie po zwycięstwo. Wymiana podań Driesa Mertensa z Piotrem Zielińskim zakończyła się uderzeniem Belga do sieci. Polak z dwiema asystami w jednym meczu.

Skuteczna interwencja Stanislava Lobotki na obrzeżach pola karnego Napoli. Nie pozwolił on Neroverdim na zagrożenie bramce Davida Ospiny. Mają swoje problemy gospodarze po zmianie rezultatu.

Fabian Ruiz dał prowadzenie Napoli.

Żółtą kartkę otrzymał Domenico Berardi za ostry atak na Amira Rrahmaniego.

Gol! Strzelił Fabian Ruiz. Asystował mu Piotr Zieliński.

Trzecie uderzenie w meczu oddane przez Piotra Zielińskiego. Piłka kopnięta przez reprezentanta Polski została wyłapana przez Andreę Consigliego. Po chwili ponowienie ataku przez Napoli i jest prowadzenie. Fabian Ruiz dostał podanie od Piotra Zielińskiego, ułożył sobie futbolówkę na stopie i w swoim stylu pokonał zza linii pola karnego bramkarza.

Niebezpiecznie po akcji indywidualnej Hameda Juniora Traore. Piłka trafiła po wstrzeleniu do Giacomo Raspadoriego, któremu nie udało się oddać uderzenia pod naporem obrońców z Kampanii.

Napoli rozpoczęło drugą połowę spotkania z jednym nowym zawodnikiem. Eljif Elmas wbiegł na boisko zamiast nieskutecznego w pierwszej połowie Lorenzo Insigne. Podopieczni Luciano Spallettiego zamierzają kontynuować natarcie.

SSC Napoli. Schodzi: Lorenzo Insigne. Wchodzi: Eljif Elmas.

Obrazki z Reggio Emilia.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Pierwsza połowa bezbramkowa i temperatura podnosiła się w niej tylko od czasu do czasu. Napoli miało więcej szans na zdobycie prowadzenia, ale piłka trafiła tylko raz do bramki Andrei Consigliego. Na domiar złego dla Azzurrich, trafienie Piotra Zielińskiego nie zostało uznane z powodu wcześniejszego zagrania ręką Stanislava Lobotki.

Doliczona minuta.

Świetna interwencja Davida Ospiny. Klasowe zachowanie bramkarza Napoli między słupkami. Dzięki Kolumbijczykowi gracze z regionu Reggio Emilia nie strzelili gola "do szatni".

Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania. Napoli pracuje nad zdobyciem prowadzenia, ale ostatnia wymiana podań zbyt leniwa, żeby zaskoczyć jakiegokolwiek klasowego przeciwnika.

Niedokładne uderzenie Lorenzo Insigne. Reprezentant Włoch od początku sezonu nie strzelił gola z ruchomej piłki i ta niemoc zaczyna być dla niego nieco irytująca.

Akcja z udziałem aktywnego Piotra Zielińskiego. Ostatecznie Napoli musiało zadowolić się wywalczeniem wznowienie od rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu Lorenzo Insigne nie udało się oddać uderzenia Kalidou Koulibaliemu osaczonemu przez grupkę Neroverdich.

Rozpoczął się kwadrans walki poprzedzający przerwę. Jak dotąd więcej sytuacji podbramkowych stworzyli piłkarze z Neapolu. US Sassuolo nie ogranicza się do statystowania i od czasu do czasu odwiedza okolicę bramki strzeżonej przez Davida Ospinę.

Kolejna szansa na otwarcie wyniku była po odbiorze Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski stworzył przewagę i możliwość zranienia zdezorganizowanego przeciwnika. Po podaniu Zielińskiego oddał uderzenie Lorenzo Insigne. Kopnięta szpicem piłka nie ominęła Andrei Consigliego.

Żółtą kartkę otrzymał Rogerio za przytrzymanie przeciwnika.

David Ospina interweniował na przedpolu po dośrodkowaniu. Doświadczony bramkarz Napoli nie pozwolił na oddanie uderzenia Gianluce Scamacce. Trochę siadło wysokie tempo rywalizacji, które zostało narzucone na początku, przez podopiecznych Luciano Spallettiego.

Konfrontacja w kole środkowym. Wysoko wybiegł Kalidou Koulibaly za Gianlucą Scamaccą i sprowadził go do parteru niezgodnie z przepisami piłkarskimi. Wznowienie od rzutu wolnego przyznane gospodarzom, ale nie utrzymali się oni długo w posiadaniu piłki.

W ostatnim fragmencie spotkania najlepszą szansę na pokonanie bramkarza przeciwnika miał Rogerio. Piłka po nieczystym uderzeniu nie poleciała w bramkę strzeżoną przez Davida Ospinę. Kolumbijczyk jest w tym sezonie specjalistą od zachowywania czystych kont i z takim samym planem przystąpił do meczu z US Sassuolo.

Amir Rrahmani starał się strzelić gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lorenzo Insigne. Ani nie ma trafienia, ani nie ma kolejnego kornera, choć piłka powinna zostać przyznana gościom.

Pierwsze przyspieszenie było w wykonaniu Neroverdich, ale kolejne ataki są już przeprowadzane przez podopiecznych Luciano Spallettiego. Piłka trafiła na lewe skrzydło, a po zablokowanym dośrodkowaniu Lorenzo Insigne jest korner dla Azzurrich.

Piotr Zieliński ponownie rozpoczął mecz ligi włoskiej od uderzenia do bramki przeciwnika, ale tym razem nie można się cieszyć z polskiego gola. Nieuznane trafienie z powodu wcześniejszego zagrania ręką Stanislava Lobotki.

Więcej o meczu, który rozpoczął się w Reggio Emilia.

Rozpoczęła się konfrontacja w Reggio Emilia. W poprzednim spotkaniu US Sassuolo poradziło sobie z wiceliderem AC Milanem, dlatego powinno podejść bez kompleksów do rywalizacji z liderem SSC Napoli. Azzurri rozpędzeni i nie planują hamowania w środowy wieczór.

Sędzia: Ivano Pezzuto

Piotr Zieliński zagra od początku meczu.

Po przekonującym zwycięstwie 4:0 z Lazio piłkarze SSC Napoli powalczą na wyjeździe z US Sassuolo. W przeszłości stadion w Reggio Emilia nie był szczęśliwym miejscem dla Azzurrich. Teraz są jednak rozpędzeni i zamierzają podbić ten obiekt szturmem.