Piotr Zieliński błysnął, ale Napoli zgasło. Szalony mecz!

Piotr Zieliński prowadził Napoli po kolejne zwycięstwo w lidze włoskiej. Polak asystował przy dwóch golach. Wszystko rozsypało się Azzurrim w końcówce i szczęśliwie w ogóle zremisowali 2:2 z US Sassuolo.

Jeremy Toljan i Lorenzo Insigne PAP/EPA / Na zdjęciu: Jeremy Toljan i Lorenzo Insigne
Piotr Zieliński otwierał wynik w niedawnych meczach przeciwko Interowi oraz Lazio. Także na początku starcia w Reggio Emilia piłka znalazła się w bramce Andrei Consigliego, ale gol Polaka nie został uznany z powodu wcześniejszego zagrania ręką Stanislava Lobotki. Sędzia gwizdnął natychmiast, więc Zieliński nie przeżył dużego rozczarowania.

Kolejna szansa na otwarcie wyniku była po odbiorze aktywnego Zielińskiego. Reprezentant Polski stworzył przewagę i możliwość zranienia rozbitego przeciwnika. Po podaniu Zielińskiego oddał uderzenie Lorenzo Insigne. Kopnięta szpicem piłka nie ominęła Andrei Consigliego.

W Reggio Emilia spotkały się drużyny, które najdłużej we włoskiej elicie utrzymują się przy piłce. Dlatego ciekawiło, która z nich będzie nadawać ton wydarzeniom w środę. Częściej rozgrywało Napoli, jak przystało na lidera. Przewaga w pierwszej połowie nie została potwierdzona prowadzeniem, dlatego po stronie Azzurrich mogła pojawić się nerwowość.

We wcześniejszych sezonach stadion w Reggio Emilia był pechowym miejscem dla Azzurrich. Z poprzednich sześciu meczów na wyjeździe przeciwko Sassuolo wygrali jeden. Ponadto przegrali tam starcie o Superpuchar Włoch z Juventusem. Podopieczni Luciano Spallettiego chcieli uniknąć powtórki, dlatego po przerwie kontynuowali natarcie.

Tym razem Napoli było skuteczne. W 51. minucie zdobyło prowadzenie 1:0. Fabian Ruiz dostał podanie od Piotra Zielińskiego i w swoim stylu oddał uderzenie zza pola karnego. Płasko bita piłka przeleciała między nogami defensora i ominęła Consigliego. Fabian Ruiz zdobył piątego w sezonie gola z dystansu po trzeciej asyście Zielińskiego.

Już w 60. minucie była czwarta asysta Polaka. Tym razem Piotr Zieliński wymienił podania z Driesem Mertensem i umożliwił Belgowi oddanie uderzenia z bliska do sieci. "Ciro" zastępuje w podstawowym składzie kontuzjowanego Victora Osimhena i z pomocą Polaka wywiązuje się z najważniejszego zadania - strzela gole.

Tradycją w meczach Neroverdich z Azzurrimi jest to, że oba zespoły strzelają w nich minimum gola. W 72. minucie została ona przedłużona. Gianluca Scamacca oddał potężne uderzenie z powietrza na 1:2. Opanował on piłkę po dośrodkowaniu Georgiosa Kyriakopoulosa i złożył się do strzału z powietrza. Pozostało jeszcze trochę czasu na wyrównanie graczom US Sassuolo i dokonali tego w 89. minucie. Gianmarco Ferrari główkował na 2:2 po wrzutce z rzutu wolnego Domenico Berardiego.

W doliczonym czasie trzecie lądowanie piłki w bramce Napoli, ale tym razem trafienie Gregoire'a Defrela zostało anulowane po wideo weryfikacji z powodu wcześniejszego faulu Domenico Berardiego na Amirze Rrahmanim. Napoli zgubiło dwubramkowe prowadzenie i o mały włos nie poniosło drugiej przegranej w sezonie.

US Sassuolo - SSC Napoli 2:2 (0:0)
0:1 - Fabian Ruiz 51'
0:2 - Dries Mertens 60'
1:2 - Gianluca Scamacca 72'
2:2 - Gianmarco Ferrari 89'

Sassuolo: Andrea Consigli - Jeremy Toljan, Vlad Chiriches, Gianmarco Ferrari, Rogerio (61' Georgios Kyriakopoulos) - Davide Frattesi (77' Abdou Harroui), Maxime Lopez, Hamed Junior Traore (61' Matheus Henrique) - Domenico Berardi, Gianluca Scamacca, Giacomo Raspadori (88' Gregoire Defrel)

Napoli: David Ospina - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Kalidou Koulibaly (80' Juan Jesus), Mario Rui - Stanislav Lobotka, Fabian Ruiz (66' Matteo Politano) - Hirving Lozano (73' Diego Demme), Piotr Zieliński, Lorenzo Insigne (46' Eljif Elmas) - Dries Mertens (66' Andrea Petagna)

Żółte kartki: Rogerio, Berardi, Matheus, Defrel (Sassuolo) oraz Politano, Demme (Napoli)

Sędzia: Ivano Pezzuto

***

AC Milan podniósł się po porażkach poniesionych w meczach z Fiorentiną oraz Sassuolo. Tym razem Rossoneri zmierzyli się wyjeździe z zespołem prowadzonym przez ich byłego napastnika Andrija Szewczenkę. Pierwszy strzał do bramki Genoi CFC oddał Zlatan Ibrahimović, a na 2:0 i 3:0 trafiał Junior Messias. Humory popsuła gościom kontuzja Simona Kjaera, która wyeliminowała Duńczyka z gry już w 5. minucie.

Genoa CFC - AC Milan 0:3 (0:2) 0:1 - Zlatan Ibrahimović 10' 0:2 - Junior Messias 45' 0:3 - Junior Messias 61'