SSC Napoli
1' Eljif Elmas 30' Mario Rui 45+8' Giovanni Di Lorenzo 65' Kalidou Koulibaly 78' Fabian Ruiz 85' Kostas Manolas 90+4' Victor Osimhen
Spartak Moskwa
44' Ezequiel Ponce 45+1' Rusłan Litwinow 45+8' Aleksandr Sobolew 55' Quincy Promes 65' Maximiliano Caufriez 77' Ayrton 80' Michaił Ignatow 82' Maximiliano Caufriez 90' Quincy Promes 90+10' Nail Umjarow
2:3
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Ostatni gwizdek! Puściły nerwy Luciano Spallettiemu, który ruszył z pretensjami do sędziego głównego. Trener gospodarzy obejrzał żółtą kartkę. Po dramatycznym meczu Spartak Moskwa zwyciężył 3:2 z SSC Napoli.

Alex Meret pojawił się w polu karnym Spartaka Moskwa. Fabian Ruiz nie zdołał opanować piłki po dośrodkowaniu!

Żółtą kartkę otrzymał Nail Umjarow.

Aleksandr Maksimenko i Aleksandr Sobolew potrzebowali pomocy sztabu medycznego.

Neapolitańczycy mieli okazję po rzucie wolnym. Sędzia przerwał grę, ale Aleksandr Maksimenko zderzył się ze swoim obrońcą. Kuriozalna decyzja.

Gol! Strzelił Victor Osimhen. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

Vicotr Osimhen wlał nadzieję w serca kibiców SSC Napoli. Giovanni Di Lorenzo wystawił piłkę Nigeryjczykowi, a ten bez trudu umieścił ją w siatce.

Powinno być już 4:1 dla Spartaka. Aleksandr Sobolew próbował przelobować Alexa Mereta i minimalnie spudłował.

Victor Osimhen jest aktywny w ofensywie, ale podopieczni Rui Vitorii mają wszystko pod kontrolą.

Arbiter doliczył sześć minut do regulaminowego czasu gry.

Gol! Strzelił Quincy Promes. Asystował mu Aleksandr Sobolew.

Wygląda na to, że Holender przypieczętował zwycięstwo Spartaka Moskwa. Aleksandr Sobolew obsłużył Quincy'ego Promesa, który po raz drugi trafił do siatki.

Spartak Moskwa. Schodzi: Zelimkhan Bakajew. Wchodzi: Aleksandr Lomowitski.

Kevin Malcuit przekazał piłkę Victorowi Osimhenowi, a ten znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym. Nigeryjczyk zmarnował dobrą sytuację.

Quincy Promes przeprowadził rajd lewą stroną boiska, jednak nic z tego nie wyszło. Krótka przerwa w grze.

Żółtą kartkę otrzymał Kostas Manolas.

Trener Rui Vitoria był wściekły na sędziego i również został ukarany żółtym kartonikiem.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Maximiliano Caufriez.

SSC Napoli. Schodzi: Eljif Elmas. Wchodzi: Adam Ounas.

Gol! Strzelił Michaił Ignatow. Asystował mu Ayrton.

Rezerwowy znalazł sposób na Alexa Mereta! Ayrton rozpoczął akcję Spartaka, po chwili Michaił Ignatow precyzyjnie uderzył. 2:1 dla rosyjskiego zespołu.

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Ruiz.

Nie ma szczęścia dzisiaj Kostas Manolas. Obrońca miał kolejną okazję i fatalnie spudłował.

Żółtą kartkę otrzymał Ayrton.

Precyzyjnie zagrania Quincy'ego Promesa, jednak Samuel Gigot spudłował.

Spartak Moskwa. Schodzi: Rusłan Litwinow. Wchodzi: Michaił Ignatow.

Mało brakowało. Samuel Gigot strzelił nad poprzeczką.

Do końca pozostało 20 minut. Rui Vitoria przygotowuje kolejne zmiany w składzie.

Kostas Manolas mocno uderzył głową i znalazł drogę do siatki. Radość SSC Napoli nie trwała długo, Grek był na spalonym.

Obrońcy Spartaka utrudniają życie Victorowi Osimhenowi. Napastnik miał pretensje do sędziego.

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly.

Żółtą kartkę otrzymał Maximiliano Caufriez.

Indywidualna akcja Qunicy'ego Promesa. Reprezentant Holandii wkręcił w ziemię Kostasa Manolasa.

Zawodnicy Luciano Spallettiego są bezradni. Wysoki pressing w wykonaniu Spartaka Moskwa.

Kalidou Koulibaly wyprowadził piłkę i zanotował stratę. Victor Osimhen był wściekły na kolegę z drużyny.

Sobolew oddał strzał głową i przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki SSC Napoli.

Spartak idzie za ciosem. Akcja toczy się pod polem karnym SSC Napoli.

Gol! Strzelił Quincy Promes. Asystował mu Victor Moses.

Rosjanie wykorzystali swoją przewagę. Victor Moses przedarł się w pole karne, a następnie dograł do Quincy'ego Promesa. Holender oddał strzał i doprowadził do wyrównania.

Zawodnicy gospodarzy nie spieszą się ze wznowieniem gry od bramki.

Matteo Politano uruchomił podaniem Victora Osimhena. Bramkarz gości uprzedził nigeryjskiego napastnika.

Spartak Moskwa gra w przewadze i narzucił swój styl przeciwnikowi.

Spartak wznowił grę.

Piotr Zieliński niestety nie wyjdzie na drugą połowę.

Na tę chwilę Neapolitańczycy znajdują się na drugim miejscu w tabeli grupy C Ligi Europy.

Pierwsza połowa była intensywna. SSC Napoli prowadzi ze Spartakiem po golu Eljifa Elmasa w 11. sekundzie. Drużyna Piotra Zielińskiego będzie kończyła mecz w "dziesiątkę".

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandr Sobolew.

Żółtą kartkę otrzymał Giovanni Di Lorenzo.

Ivan Kruzliak odwołał pierwotną decyzję, jednak nie będzie "jedenastki".

Arbiter będzie jeszcze sprawdzał tę sytuację. Zawodnikom puszczają nerwy.

Rzut karny dla Spartaka Moskwa! Matteo Politano nieprzepisowo powstrzymywał Quincy'ego Promesa.

Odważna próba Rusłana Litwinowa. Alex Meret odprowadził piłkę wzrokiem.

Żółtą kartkę otrzymał Rusłan Litwinow.

Pomocnik został ukarany za faul na Piotrze Zielińskim.

Było wiele przerw w grze, sędzia doliczył pięć minut.

Żółtą kartkę otrzymał Ezequiel Ponce.

Zderzenie Ponce i Manolasa. Obaj zawodnicy ucierpieli.

SSC Napoli. Schodzi: Lorenzo Insigne. Wchodzi: Kevin Malcuit.

Taktyczna zmiana. Kapitan opuścił plac gry.

Quincy Promes zatańczył z rywalami w polu karnym, lecz nie potrafił sfinalizować akcji.

Rosjanie mają przewagę liczebną. Obrońca SSC Napoli stanął na drodze Bakajewa.

Giovanni Di Lorenzo gra na lewej stronie defensywy. Na prawą obronę przesunięty został Eljif Elmas.

Piotr Zieliński mógł podwyższyć wynik na 2:0! Polak dynamicznie wbiegł w pole karne i oddał strzał z jedenastu metrów. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

Krótka przerwa w grze. Samuel Gigot potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

Osłabieni gospodarze chcą dowieźć korzystny wynik do końca. Wygląda na to, że trener Spalletti zdecyduje się na zmiany.

Czerwoną kartkę otrzymał Mario Rui.

A jednak! Sędzia główny zmienił decyzję i odesłał Portugalczyka do szatni.

Sędzia sprawdza całą sytuację. Niewykluczone, że Mario Rui wyleci z boiska po ostrym faulu. Victor Moses ucierpiał.

Żółtą kartkę otrzymał Mario Rui.

Podopieczni Luciano Spallettiego starają się uspokoić grę. Spartak jest coraz groźniejszy.

Niebezpiecznie w polu karnym SSC Napoli. Georgij Dżikija uderzył wewnętrzną częścią stopy, ale Alex Meret nie musiał interweniować.

Kostas Manolas był naciskany przez rywala i dlatego wybił piłkę na rzut rożny.

Wydaje się, że drugi gol jest kwestią czasu. Mario Rui przerzucił ciężar gry na prawą stronę i Giovanni Di Lorenzo trafił prosto w bramkarza.

Mario Rui wypatrzył w polu karnym Andreę Petagnę. Snajper opanował piłkę, lecz jego uderzenie zostało zablokowane.

Pierwsza groźna akcja Spartaka. Bakajew zagrał z głębi pola i Manolas zażgnał niebezpieczeństwo pod własną bramką.

Rosyjska drużyna nie może dojść do głosu. SSC Napoli cały czas w posiadaniu piłki.

Georgij Dżikija nie podnosi się z boiska. Rui Vitoria obawia się o zdrowie swojego kapitana.

Kolejne niedokładne dośrodkowanie Lorenzo Insigne.

Miejscowi rozpracowali defensywę Spartaka. Przed szansą stanął Andrea Petagna, napastnik nie trafił w światło bramki. Tylko rzut rożny.

Matteo Politano zdecydował się na strzał sprzed pola karnego Spartaka, jednak został zablokowany.

Od pierwszych minut Włosi mają wyraźną przewagę. Lorenzo Insigne zagrał z narożnika i Kalidou Koulibaly dał się złapać na pozycji spalonej.

Piotr Zieliński napędził akcję SSC Napoli i chwilę później Giovanni Di Lorenzo niecelnie dośrodkował.

Gospodarze spokojnie wymieniają podania na połowie Spartaka.

Trener Rui Vitoria nie jest zadowolony ze swoich podopiecznych. Neapolitańczycy świetnie weszli w mecz.

Gol! Strzelił Eljif Elmas.

Nieprawdopodobny początek meczu - 11. sekunda i SSC Napoli na prowadzeniu! Aleksandr Maksimenko popełnił fatalny błąd, Eljif Elmas dopadł do piłki i umieścił ją w siatce.

Pierwszy gwizdek za nami, gramy!

Neapolitańczycy doskonale radzą sobie na krajowym podwórku. Klub Piotra Zielińskiego obecnie jest liderem Serie A, w Lidze Europy musi odrabiać straty do Legii Warszawa.

Kapitanem Spartaka Moskwa będzie Georgij Dżikija:

Od pierwszej minuty wystąpi Piotr Zieliński. Hubert Idasiak na ławce rezerwowych:

Kto zdobędzie komplet punktów?

Oczy polskich kibiców będą skierowane przede wszystkim na spotkanie Legii Warszawa z Leicester City, ale równolegle SSC Napoli mierzyć się będzie ze Spartakiem Moskwa. Włoski zespół będzie faworytem rywalizacji, która rozpocznie się o godz. 18:45.