Liga Konferencji Europy: I runda eliminacyjna, pierwsze mecze
(3:0)
Zakończony
Akademija Pandev
komentarz

Koniec meczu! Lechia pewnie wygrywa z Akademiją Pandev 4:1 w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.

13
6
1
90+5'
1
3
4
90+2'

Kontratak gości. Dobre podanie do Trajkova, ale w ostatniej chwili wślizgiem utrudnił mu oddanie strzału Maloca. Było groźnie.

4
2
2
1
3
90+1'

Kubicki prostopadle do Durmusa, ale ten pomagał sobie ręką przy przyjęciu.

1
1
1
1
90'

Sędzia doliczył minimum pięć minut.

1
1
2
90'
wchodzi Wchodzi
Dimitar Trajkov #7
schodzi Schodzi
1
1
90'
Vane Krstevski #99
Ousman Marong #11
1
90'
89'

Dośrodkowanie Pietrzaka i nad bramką strzelał Sezonienko.

2
1
1
89'

Kontra Lechii po kolejnym prostym błędzie rywali. Zwoliński uderzał z szesnastu metrów, ale dobrze broni Jovanovski.

3
1
1
1
88'

Zakręcił rywalem na skrzydle Durmus, lecz jego dośrodkowanie było niedokładne. Wyjaśniają sytuację goście.

4
1
1
85'

A teraz mogła być odpowiedź gospodarzy. Durmus dostał podanie na wolne pole, szukał płaskim dograniem Sezonienki, ale podał mu trochę za plecy i ten nie zdołał oddać strzału.

4
2
84'

Stracony gol nieco oszołomił Lechię. Goście poczuli swoją szansę i coraz śmielej atakują.

1
2
2
81'

Gol! Strzelił Dusan Joković. Asystował mu Goran Tomovski.

I mamy bramkę dla gości. Wrzutka z rzutu rożnego, wygrał walkę w powietrzu Joković i pokonał Kuciaka.

9
80'

Kuciak piąstkował z problemami. Jeszcze jeden rzut rożny.

1
2
80'

Kontra gości, strzelał z szesnastu metrów Marong, ale został zablokowany. Korner.

1
78'
78'
Ilija Donov #8
Dimitar Mitrovski #21
1
77'

Goście natomiast mają problem z celnym podaniem po przechwycie piłki. Momentalnie ją tracą.

2
2
76'

Kwadrans do końca. Lechia ma to spotkanie pod kontrolą.

3
2
74'

Ostry atak Gajosa wyprostowaną nogą. Ucierpiał zawodnik gości.

5
1
1
73'
3
71'
71'
70'

Flavio strzela w słupek z narożnika pola karnego! Ależ grają gospodarze!

4
68'

Groźnie w polu karnym Lechii. Domagali się rzutu karnego zawodnicy Akademiji po zagraniu ręką Pietrzaka, ale sędzia był innego zdania.

1
2
1
66'

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Asystował mu Marco Terrazzino.

Strata gości na własnej połowie, Terrazzino od razu uruchomił prostopadłym podaniem Flavio, a ten kompletuje hat-tricka mocnym strzałem lewą nogą!

20
4
2
1
1
65'
Sasko Pandev #19
Marko Gorgievski #9
65'
Martin Ǵorgievski #17
63'

Aktywny jest Zwoliński. Dobry rajd prawym skrzydłem, choć w końcówce zabrakło mu pomysłu na finalizację akcji i stracił piłkę.

1
1
62'

Mocne płaskie uderzenie Zwolińskiego z dystansu. Piłka minęła jednak bramkę w znacznej odległości.

1
1
1
61'
2
1
59'

Tym razem zza pola karnego strzelał płasko Martin Gjorvievski. Kuciak odbił piłkę przed siebie, ale po chwili naprawił swój błąd.

1
1
58'

Wślizgiem blokował zawodnika gości Nalepa. Niewiele brakowało do rzutu karnego.

2
1
57'

Kontratak z niczego i mieli szansę goście! Marko Gjorgjevski stanął oko w oko z Kuciakiem, ale końcowkami palców broni Słowak!

1
3
1
1
55'

Niewiele się dzieje na boisku. Dużo gry w środku pola.

2
1
1
1
2
52'

Kolejna bardzo dobra akcja Lechii. Pietrzak mocno zagrywał z lewej strony, ale Dimov uprzedził atakującego piłkę Zwolińskiego. Doskonała interwencja.

1
2
51'

Lechia spokojnie wchodzi w drugą połowę. Wyczekuje na ruch rywala. Ten jednak nie kwapi się do ataków.

1
1
48'

Świetne podanie Gajosa w kierunku Flavio. Wychodził na czystą pozycję, ale źle przyjmował piłkę. Bramkarz zdążył z interwencją.

1
1
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania w Gdańsku!

1
2
2
czas Druga połowa
26'

komentarz

Koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk jest na komfortowym prowadzeniu z Akademiją Pandev. Trzy gole różnicy to i tak najmniejszy wymiar kary, bo sytuacji było jeszcze parę.

8
7
1
3
45+1'

Pietrzak zagrywał z rzutu rożnego, pusty przelot zaliczył Jovanovski, dzięki czemu Nalepa oddał strzał głową, jednak piłka przeleciała nad bramką.

1
1
3
45'

Sędzia doliczył minimum trzy minuty.

1
44'

Piękne długie podanie od Nalepy do Flavio. Ten wyszedł na czystą pozycję, starał się lobować bramkarza, jednak tym razem zabrakło mu precyzji. Piłka spadła na górną siatkę bramki gości!

5
1
42'

Mitrovski uderzał zza pola karnego, ale bardzo lekko. Pewnie broni Kuciak.

4
1
1
42'

Lechia dominuje. Rywale nie są w stanie odpowiedzieć niczym konkretnym.

6
39'

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Asystował mu Łukasz Zwoliński.

3:0 dla Lechii! Piękna akcja. Kilka podań na jeden kontakt, w końcu Zwoliński zagrał na wolne pole do Flavio, a ten płaskim strzałem z kilkunastu metrów zaskoczył bramkarza!

18
3
3
2
4
38'

Lechia przy piłce. Od strzelenia gola na 1:0 gra tylko jedna drużyna.

6
2
35'

Spotkanie przerwane, gdyż zawodnik gości ucierpiał w tym starciu.

34'

Conrado centrował w kierunku Zwolińskiego, jednak ten faulował obrońcę przy próbie ataku na piłkę.

1
33'

W odpowiedzi Kuciak pewnie broni płaski strzał Velinovskiego z dystansu.

1
1
33'

Teraz piękne dośrodkowanie Flavio, złożył się do przewrotki Terrazzino, ale nie trafił w bramkę.

1
32'

Długie podanie w kierunku Flavio, ale Portugalczyk był na spalonym.

1
31'

Rozpędzona Lechia. Miała kontrę w przewadze liczebnej, ale Conrado nie strzelał, tylko próbował dogrywać. Niecelnie. Ratują się rozpaczliwie goście.

1
29'

Gubią się Macedończycy. Daleki wykop Kuciaka sprawił mnóstwo problemów obrońcom gości. Za darmo oddają piłkę Lechii w pozornie niegroźnej sytuacji.

3
1
26'

Żółtą kartkę otrzymał Nikolce Sarkoski.

Nikolce Sarkoski #30
1
2
25'

Gol! Strzelił Łukasz Zwoliński. Asystował mu Flavio Paixao.

Lechia weszła na wyższe obroty! Świetne prostopadłe podanie Flavio Paixao, po którym Zwoliński wyszedł na czystą pozycję, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. 2:0!

19
10
1
1
3
24'

Lechia przejęła kontrolę nad meczem i dłużej utrzymuje się przy piłce.

3
3
1
22'

Na trybunach wciąż spokój. A na boisku? Względnie też. Spotkanie toczy się w dość spokojnym tempie.

2
3
1
3
20'

Kałuziński przerwał faulem kontrę gości i sam przy tym ucierpiał.

1
2
2
18'

Goście jeszcze mieli jakieś zastrzeżenia, bo ich zdaniem doszło tam do faulu Conrado, ale sędzia niczego nie dostrzegł. A przypomnijmy, że na meczu nie ma VAR-u.

4
2
1
1
17'

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Asystował mu Conrado.

I Lechia nieoczekiwanie na prowadzeniu! Płaskie dogranie Conrado, a Flavio Paixao z bliska kieruje piłkę do pustej bramki. 1:0!

23
10
2
1
1
16'

Na razie w Gdańsku spora konsternacja. Goście czują się bardzo swobodnie na boisku...

3
1
1
15'

Płynna akcja Lechii. Wszystko w tempie, ale dośrodkowanie Pietrzaka było nieudane. Nie doszli do strzału ani Zwoliński, ani Flavio Paixao.

3
2
1
13'

Pietrzak strzelał z rzutu wolnego. Prosto w mur.

1
1
11'

Zwoliński faulowany tuż przed polem karnym. Będzie bardzo dobra szansa dla Lechii.

1
1
11'
1
1
1
9'

I kolejna akcja gości! Z narożnika pola karnego uderzał Sarkoski i broni Kuciak!

1
2
8'

Akademija Pandev w natarciu. Przed momentem była groźna centra z prawej strony, ale żaden z rywali nie zdołał oddać strzału. Wybijał piłkę Stec.