PKO Ekstraklasa: 4. kolejka
07 sie 2022 17:30
90+2'

Marko Poletanović dograł z rzutu rożnego i Jarosław Jach oddał strzał po niewielkim zamieszaniu. Filip Bednarek uspokoił sytuację.

6
3
4
2
9
90'

Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu.

15
5
5
3
8
89'

Nerwowo przy linii bocznej. Piotr Stokowiec został ukarany żółtym kartonikiem. Podobny los spotkał Johna van den Broma.

11
10
1
2
2
87'
87'
87'

Mistrzowie Polski walczą o pełną pulę. W ostatnich minutach to Lech Poznań miał więcej sytuacji bramkowych.

13
4
1
2
6
85'
KGHM Zagłębie Lubin
6
4
1
2
4
82'

Fani Zagłębia Lubin mogą mówić o dużym szczęściu. Barry Douglas zgrał piłkę głową do Joao Amarala, który trafił w lewy słupek!

4
7
2
7
13
81'

Nie brakuje emocji w drugiej połowie meczu. Barry Douglas uderzył z woleja, jednak za mocno. Później Filip Bednarek obronił strzał Kacpra Chodyny.

7
2
1
4
79'
78'

Kacper Chodyna chce wpisać się na listę strzelców. Młody piłkarz przymierzył z dużej odległości, Filip Bednarek wyciągnął się jak struna.

7
3
1
2
1
78'

Widzów: 11039.

8
3
3
76'
75'
74'

Szybki kontratak gospodarzy. Filip Starzyński huknął z krawędzi pola karnego, a bramkarz Lecha Poznań nie dał się zaskoczyć.

2
3
1
1
73'

Joel Pereira przerzucił ciężar gry na lewą stronę. Barry Douglas uderzył bez zastanowienia i Kacper Bieszczad złapał piłkę.

3
2
1
1
3
71'

Nie popisał się Szymon Kobusiński. Zawodnik Zagłębia Lubin miał sporo miejsca i nie zdołał opanować piłki przed bramką Lecha.

6
2
1
2
1
70'

Lech Poznań złapał wiatr w żagle. Zagłębie Lubin musi odpierać ataki mistrzów Polski.

18
13
3
2
68'
67'

Joao Amaral wrzucił piłkę w pole karne i po rykoszecie piłka trafiła w słupek. Bramkarz gospodarzy miał furę szczęścia.

3
3
2
11
5
66'

Gol! Strzelił Mikael Ishak.

Szwedzki snajper wykonał egzekucję. Pewne uderzenie w lewy dolny róg i Lech Poznań doprowadza do wyrownania.

Lech Poznań
37
18
3
6
13
65'

Ależ zmianę dał Joao Amaral! Kacper Bieszczad ewidentnie sfaulował Portugalczyka, będzie rzut karny dla gości.

11
7
4
2
5
64'

Joao Amaral miał już dwie sytuacje. Portugalski pomocnik strzelił minimalnie obok bramki Kacpra Bieszczada.

1
1
1
1
2
65'
3
1
1
63'
3
2
2
5
63'
62'
60'

Było to dopiero drugie trafienie Łukasza Łakomego na poziomie PKO Ekstraklasy. Ale jakie! Bramkarz Lecha nie miał żadnych szans.

11
4
2
5
7
58'

Gol! Strzelił Łukasz Łakomy. Asystował mu Cheikhou Dieng.

To była kwestia czasu! Zagłębie Lubin osiągnęło cel. Cheikhou Dieng zostawił piłkę Łukaszowi Łakomemu, który fantastycznie przymierzył z dystansu. Filip Bednarek nie uchronił Lecha przed stratą bramki.

33
19
5
9
17
57'

Nie najlepiej prezentuje się Kristoffer Velde. Skrzydłowy Lecha Poznań zanotował kolejną już stratę w polu karnym.

2
3
3
3
55'

Kacper Chodyna szukał sobie miejsca przed polem karnym Lecha Poznań. Po jego uderzeniu piłka wylądowała na trybunach.

4
5
1
1
53'

Na murawie letnia atmosfera, na trybunach kibice odpalili środki pirotechniczne. Ograniczona widoczność w Lubinie.

3
3
4
1
3
51'

Tomasz Makowski mocno huknął z dystansu. Filip Bednarek był jednak dobrze ustawiony i pewnie złapał piłkę.

11
7
1
49'

Niezła centra Filipa Starzyńskiego i bardzo mało brakowało! Martin Dolezal zdążył ze strzałem, piłka trafiła w boczną siatkę.

4
4
2
4
47'

Bez zmian w obu drużynach. Na początku drugiej połowy gra przeniosła się na połowę Lecha Poznań.

2
2
1
5
8
czas Druga połowa
45'

Bartosz Frankowski doliczył minutę do pierwszej połowy.

4
1
45'

Gospodarze mogli strzelić gola do szatni. Odważne wejście Kacpra Chodyny w pole karne. Młody zawodnik uderzył w kierunku lewego słupka i bramkarz skutecznie interweniował.

8
2
2
2
3
42'

Bardzo dużo niedokładności w grze mistrzów Polski. Strata za stratą. Zagłębie Lubin jest stroną przeważającą.

5
5
1
9
4
40'

Bezbarwne spotkanie w Lubinie. Piłkarze nie rozpieszczają kibiców, którzy pojawili się dzisiaj na trybunach.

1
1
2
3
2
38'

Filip Starzyński ponownie dograł w pole karne, a Kristoffer Velde wyjaśnił sytuację. Będzie rzut rożny dla miejscowych.

5
2
2
4
35'

Kacper Bieszczad wyszedł z bramki i staranował Afonso Sousę. Po krótkiej przerwie gracz Lecha Poznań podniósł się z murawy.

5
1
1
2
33'

W polu karnym Zagłębia Lubin pojawił się Kristoffer Velde. Skrzydłowy nie opanował piłki i ma pretensje do sędziego Frankowskiego.

1
7
2
1
3
31'

Filip Starzyński znalazł sobie trochę miejsca, po czym przymierzył zza pola karnego. Filip Bednarek odprowadził piłkę wzrokiem.

3
6
1
2
29'

Podopieczni Johna van den Broma powinni popracować nad dokładnością podań. Poznański zespół nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.

1
9
3
9
8
26'

Mikael Ishak nie zdołał oddać strzału i na dodatek sfaulował Aleksa Ławniczaka. Gospodarze szybko odzyskali piłkę.

2
4
2
3
4
25'

Filip Starzyński ustawił sobie piłkę na 25. metrze i bezpośrednio uderzył. Kluczowy zawodnik Zagłębia nie trafił w światło bramki.

7
5
4
5
5
24'

Zawodnicy Lecha Poznań mają coraz większe problemy. Mateusz Bartolewski wywalczył stały fragment gry w pobliżu pola karnego.

6
5
3
5
22'

W pierwszej fazie spotkania gospodarze mają optyczną przewagę. Lech Poznań jeszcze nie zagroził bramce Kacpra Bieszczada.

4
3
1
4
20'

Kolejna próba Martina Dolezala. Snajper oddał strzał głową po wrzutce Cheikhou Dienga, ale Filip Bednarek był na posterunku.

6
2
1
1
2
16'

Gorąco w polu karnym Lecha Poznań. Martin Dolezal walczył o piłkę z Filipem Bednarkiem, bramkarz wygrał ten pojedynek.

4
2
3
2
14'

Mamy przerwę w grze. Sędzia Bartosz Frankowski zgłosił drobne problemy techniczne.

1
4
4
2
1
12'

Tym razem Starzyński dogrywał z rzutu wolnego. Martin Dolezal wygrał pojedynek powietrzny i strzelił nad poprzeczką.

3
3
1
2
2
11'

Zagłębie Lubin zbliża się do bramki Filipa Bednarka. Filip Starzyński wstrzelił piłkę w pole karne, lecz Kacper Chodyna jej nie sięgnął.

6
3
1
2
2
9'

Filip Starzyński rozpoczął akcję "Miedziowych", ofensywny pomocnik szukał podaniem Martina Dolezala. Maksymilian Pingot stanął na jego drodze.

7
4
1
1
5
7'

Zawodnicy Lecha Poznań spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola. Zagłębie Lubin czeka na ruch przyjezdnych.

3
1
5'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego akcję zamykał Alan Czerwiński. Kacper Bieszczad nie musiał interweniować.

1
2
1
1
5
4'

"Kolejorz" ma poważne problemy kadrowe. Trener gości na środku obrony wystawił młodego Maksymiliana Pingota i Alana Czerwińskiego, czyli prawego defensora.

1
4
7
2
2'

Kristoffer Velde zatańczył na lewym skrzydle, po czym oddał piłkę Jesperowi Karlstromowi. Szwedzki pomocnik został zablokowany przez rywali.