3
4
86'

Gol! Strzelił John Yeboah.

John Yeboah miał jeszcze szansę na poprawienie się za niewykorzystane sytuacje podbramkowe i w 86. minucie doprowadził do wyniku 2:0. Okazał się on pewnym egzekutorem rzutu karnego, który sam wywalczył i praktycznie zagwarantował Śląskowi Wrocław komplet punktów.

37
20
2
2
9
84'

Rzut karny za przewinienie na Johnie Yeboahu.

19
9
2
83'

Paweł Stolarski próbował zdobyć bramkę Śląska Wrocław, jednak kopnięta zza pola karnego piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką. W odpowiedzi rewelacyjna szansa Johna Yeboaha, ale miękkie uderzenie zostało rozpaczliwie powstrzymane przez Benedikta Zecha.

3
1
78'

Nieudana próba doprowadzenia do remisu po rzucie rożnym. Wrocławianie poradzili sobie z dośrodkowaniem Leonardo Koutrisa, a ponadto Bartosz Frankowski odgwizdał przewinienie atakującego gospodarza.

5
1
1
2
75'

Żółtą kartkę otrzymał Mariusz Fornalczyk za ratowanie się faulem po stracie.

8
6
4
2
7
69'

Caye Quintana powinien wpakować piłkę pod poprzeczkę w bramce Pogoni Szczecin. Jego potężne uderzenie okazało się jednak niedokładne i z poczuciem ogromnego rozczarowania zwolnił miejsce w jedenastce Nahuelowi Leivy.

1
1
2
68'
64'

Pogoń ruszyła do przodu i próbuje uratować wynik. Skuteczność szwankuje u Kamila Grosickiego, który nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z Rafałem Leszczyńskim.

3
1
1
2
1
62'

Żółtą kartkę otrzymał Diogo Verdasca za przewinienie blisko własnego pola karnego.

4
1
2
2
2
61'

14040 na trybunach.

4
1
59'

Nabrało rumieńców widowisko i były nieznacznie niecelne uderzenia po obu stronach stadionu. John Yeboah posłał piłkę tuż obok słupka w bramce Pogoni Szczecin, a Sebastian Kowalczyk akurat trafił w słupek Śląska Wrocław.

1
2
57'

John Yeboah oddał drugie uderzenie do bramki Pogoni Szczecin, ale nie ma podwojenia prowadzenia z powodu spalonego.

2
4
4
1
2
55'

Pogoń musi gonić przeciwnika, a szansę na oddanie strzału do bramki Rafała Leszczyńskiego miał Kamil Grosicki. Nieczysta próba i poradzili sobie z jej zablokowaniem wrocławianie.

3
1
1
1
52'

Erik Exposito zdobył prowadzenie 1:0!

2
1
1
14
48'

Gol! Strzelił Erik Exposito. Asystował mu Victor Garcia.

Śląsk przycisnął po przerwie i w 48. minucie Erik Exposito wykorzystał pierwszą swoją szansę na pokonanie Dantego Stipicy. Napastnik wrocławian ukrył się między obrońcami Pogoni Szczecin i oddał uderzenie głową trudne do powstrzymania. Tradycji stało się zadość i Portowcy jak zwykle stracili bramkę.

komentarz

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i jedyni zadowoleni mogą być goście z Wrocławia. Prawie przez całe 45 minut przebywali na własnej połowie boiska, choć na ich usprawiedliwienie trzeba przyznać, że obrona była dobrze zorganizowana, a nie desperacka.

1
42'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Pogoń Szczecin nieustannie na połowie przeciwnika, ale Śląsk Wrocław zawsze znajduje metodę na interweniowanie w obronie.

6
1
1
1
39'

Powrót obrońców przeszkodził w kontynuowaniu ataków Caye Quintanie i Kamilowi Grosickiemu.

2
1
2
1
1
37'

Wahan Biczachczjan dostał podanie od Marcela Wędrychowskiego, jednak odrobinę za długo składał się do uderzenia i został zablokowany przez powracających wrocławian. Po chwili strzelił już sam młodzieżowiec, ale nieczysto i prosto w Rafała Leszczyńskiego.

7
6
5
3
3
33'

Po w miarę atrakcyjnym rozpoczęciu spotkania, nadszedł mało atrakcyjny fragment. Publiczność podnosiła się z miejsc po uderzeniach z dystansu Wahana Biczachczjana i Pontusa Almqvista, ale próba Ormianina została zatrzymana robinsonadą przez Rafała Leszczyńskiego, a Szwed spudłował. Z kolei drużyna z Wrocławia prawie przestała opuszczać własną połowę spotkania.

5
4
2
1
2
30'

Ostatnie minuty meczu nieatrakcyjne. Pogoń Szczecin w ataku pozycyjnym, ale swoimi dośrodkowaniami nie sprawia problemu skoncentrowanym w obronie wrocławianom. Z kolei podopieczni Ivana Djurdjevicia praktycznie przestali zbliżać się do bramki Dantego Stipicy.

4
1
2
1
1
25'

Nie było mowy o podyktowaniu rzutu karnego po kolizji z udziałem Kamila Grosickiego. Nawet lider Pogoni Szczecin specjalnie nie protestował i nie chciał narazić się Bartoszowi Frankowskiemu.

5
2
5
3
2
23'

Rajd Kamila Grosickiego po podaniu Rafała Kurzawy pozwolił wywalczyć jedynie korner. Po nim kilkadziesiąt sekund zamieszania zakończone potężnym uderzeniem Wahana Biczachczjana. Goście zostali uratowani robinsonadą Rafała Leszczyńskiego.

7
2
2
18'

Szczecinianie budują kombinacyjne ataki na obrzeżach pola karnego przeciwnika, ale brakuje konkretu. Na razie tylko jedna interwencja Rafała Leszczyńskiego po dość banalnym strzale Pontusa Almqvista.

5
3
2
1
1
15'

Przed końcem pierwszego kwadransa było uderzenie Pontusa Almqvista prosto w Rafała Leszczyńskiego i udaremniona próba Wahana Biczachczjana.

7
2
1
13'

Pogoń Szczecin w ataku pozycyjnym i spokojnie wymienia podania. Może nawet za spokojnie. Z kolei Śląsk Wrocław próbował zdobyć prowadzenie szybkim atakiem, ale crossowe podanie uciekło zawodnikowi na prawej stronie boiska.

7
3
4
1
1
10'

Na początku meczu rozbrojone zostały defensywy obu zespołów. Po jednej szansie na pokonanie bramkarza przeciwnika mieli Pontus Almqvist i Caye Quintana. Szwedowi nie udało się dopaść do piłki po płaskim dośrodkowaniu Kamila Grosickiego, a Quintana nie przymierzył z kilkunastu metrów w bramkę Dantego Stipicy. Dlatego pozostaje bezbramkowo.

4
2
1
2
1
5'

Również podopieczni Ivana Djurdjevicia mieli już ogromną szansę na zdobycie prowadzenia. Caye Quintana był kompletnie osamotniony w polu karnym, ale z kilkunastu metrów nie wcelował w bramkę Pogoni Szczecin.

3
1
3
1'

Pierwsza akcja przeprowadzona dynamicznie przez Pogoń Szczecin. Niewiele zabrakło do zdobycia gola po niespełna 20 sekundach. Pontusowi Almqvistowi nie udało się oddać uderzenia z bliska do siatki po płaskim dograniu Kamila Grosickiego.

7
2
1
2
czas Start meczu
16:43

Leonardo Koutris w podstawowym składzie Pogoni Szczecin.

01:43

Tak trenowali podopieczni Ivana Djurdjevicia przed wyjazdem do Szczecina.

1
1
01:42

Kompletny falstart Śląska Wrocław w rundzie wiosennej.

1
01:41

Śląsk Wrocław rozpoczął rundę wiosenną jeszcze gorzej niż Pogoń Szczecin. Podopieczni Ivana Djurdjevicia kompletnie nie poradzili sobie w derbach województwa dolnośląskiego i przegrali 0:3 z KGHM Zagłębiem Lubin. Śląsk miał co poprawiać przed drugim meczem w Szczecinie.

1
01:40

Tak wrocławianie odebrali punkty Pogoni Szczecin w rundzie jesiennej.

1
01:39

Jens Gustafsson przed pojedynkiem ze Śląskiem Wrocław.

1
01:38

Jens Gustafsson przed meczem ze Śląskiem Wrocław.

1
01:37

Pogoń Szczecin zremisowała w pierwszym meczu po przerwie mundialowej. Podopieczni Jensa Gustafssona stracili gola na 3:3 z rzutu karnego w czasie doliczonym do starcia z Widzewem Łódź. Generalnie Portowcy grali nierówno i trzy razy nie potrafili utrzymać swojego prowadzenia.

1
2
1
2
1
01:31

Przygotowania Portowców do niedzielnego wyzwania.

2
1
1
2
1
01:30

Na zakończenie niedzielnego grania w PKO Ekstraklasie zmierzą się Pogoń Szczecin ze Śląskiem Wrocław. Jak dotąd oba zespoły sprawiają rozczarowania sobie i swoim kibicom. Gospodarze wystąpią po raz pierwszy w rundzie wiosennej przed własną publicznością.