PKO Ekstraklasa: 24. kolejka
11 mar 2023 17:30
90+2'

Gol! Strzelił Marcel Wędrychowski. Asystował mu Linus Wahlqvist.

Pogoń Szczecin prawdopodobnie rozstrzygnęła ten mecz w doliczonym czasie. Gol zmiennika! Marcel Wędrychowski oderwał się od obrońców KGHM Zagłębia Lubin, zaskoczył ich wbiegnięciem w centrum pola karnego, po czym oddał uderzenie w kierunku dalszego narożnika w bramce Sokratisa Dioudisa.

61
30
13
9
9
90'

Doliczone trzy minuty.

5
4
3
2
4
87'

Szarża Mateusza Łęgowskiego powstrzymana w ostatnim momencie przez podopiecznych Waldemara Fornalika, a próba przelobowania Sokratisa Dioudisa przez Kamila Grosickiego była przeciągnięta.

3
3
2
1
4
85'

Nieudane podanie Sebastiana Kowalczyka w kierunku Leonardo Koutrisa i piłka uciekła zawodnikom Pogoni Szczecin poza boisko.

2
3
3
2
7
82'
78'

Coraz mniej czasu na rozstrzygnięcie meczu, a w atakach obu zespołów pojawiło się sporo chaosu. Próbowali to wszystko opanować gospodarze, jednak uderzenie z kilkunastu metrów pozwoliło wyłącznie doprowadzić do rzutu rożnego.

1
4
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu i nieco przebudziła się drużyna ze Szczecina. Pogoń podkręciła tempo, jednak wariant z wbiegającym w pole karne Linusem Wahlqvistem nie okazał się ogromnym zaskoczeniem dla Miedziowych.

2
2
5
4
4
72'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Łęgowski za zabieranie piłki po gwizdku.

Pogoń Szczecin
6
4
2
1
8
70'

Bardzo interesująca akcja Pogoni Szczecin, ale do pewnego czasu. Kamil Grosicki zepsuł całe wrażenie beznadziejnym uderzeniem.

2
3
5
2
5
66'

5042 widzów na stadionie.

2
2
5
2
1
66'

Luka Zahović na spalonym w momencie podania prostopadłego.

1
1
2
1
3
63'

Pomyłka Dantego Stipicy bez konsekwencji, ponieważ interweniował rewelacyjnie wślizgiem Linus Walhqvist. Nie pozwolił na przedostanie się piłki do bramki po płaskim uderzeniu.

3
1
5
3
2
61'

Slalom gigant Tomasza Pieńki między obrońcami Pogoni Szczecin. Ostatni defensor przyjezdnych nie pozwolił na sprawdzenie uderzeniem Dantego Stipicy, a zanosiło się na gola dla Miedziowych.

3
3
4
2
2
58'

Blokowane uderzenia zza linii pola karnego Miedziowych. W odpowiednich miejscach rozstawili się podopieczni Jensa Gustafssona.

3
1
1
56'

Zabrakło dokładności zawodnikom inicjującym ostatnie ataki.

2
1
2
2
53'

Otwarcie drugiej połowy było jeszcze bardziej energiczne niż pierwsza połowa, ale wymiana ciosów nie pozwoliła na strzelenie gola. Dante Stipica zaczął odpowiadać na wyzwanie Sokratisa Dioudisa i popisał się paradą na linii po strzale Kacpra Chodyny.

3
1
1
3
4
51'

Bardzo energiczne otwarcie drugiej połowy, ale wymiana ciosów nie zakończyła się strzałem do bramki. Dante Stipica zachował się znakomicie na linii bramkowej i jedną dłonią odbił futbolówkę po uderzeniu Kacpra Chodyny.

4
2
2
48'

Pierwsza niebezpieczna akcja po przerwie została przeprowadzona przez podopiecznych Waldemara Fornalika, ale strzał celny poskromił Dante Stipica. W odpowiedzi dwa groźne uderzenia Pogoni Szczecin, ale Kamil Grosicki trafił w defensora, a Luka Zahović w Sokratisa Dioudisa.

komentarz

W ten sposób pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0, choć były okazje do jego poprawienia po obu stronach stadionu. Najlepszych szans nie wykorzystali Kacper Chodyna ze strony KGHM Zagłębia Lubin, a także Wahan Biczachczjan oraz Luka Zahović z Pogoni Szczecin.

3
1
1
45'

Jeszcze techniczne uderzenie w ostatniej minucie podstawowego czasu w pierwszej połowie. Dokładnością nie popisał się Łukasz Łakomy.

1
3
1
1
43'

Nieudana wymiana podań Linusa Wahlqvista z Sebastianem Kowalczykiem i piłka uciekła zawodnikom ze Szczecina poza boisko.

5
3
1
2
1
40'

Pozdrowienia z obu stron stadionu dla policji. Wyjątkowo zgodni kibice Miedziowych oraz Granatowo-Bordowych.

10
7
1
2
1
36'

W 36. minucie nieskuteczność Pogoni zaczyna być karygodna, a Sokratis Dioudis wyrasta na kluczowego zawodnika w pierwszej połowie. Blisko linii bramkowej powstrzymał on uderzenie Luki Zahovicia po dograniu Kamila Grosickiego.

3
3
1
4
3
35'

Podopieczni Waldemara Fornalika marnują swoje szanse na przeprowadzenie skutecznego kontrataku. Przed momentem była liczebna równowaga, ale Kacper Chodyna posłał piłkę prosto w nogi powracającego Leonardo Koutrisa.

4
2
1
2
2
32'

Żółtą kartkę otrzymał Benedikt Zech za ostre przewinienie.

6
5
2
4
13
30'

W 30. minucie wykazał się bramkarz - Sokratis Dioudis, który poskromił mocny strzał Wahana Biczachczjana, a dobitka Sebastiana Kowalczyka zatańczyła blisko linii bramkowej.

1
26'

Kolejne ciekawe akcje obu zespołów kończyły się niecelnymi uderzeniami. Pudłowali Kamil Grosicki i Tomasz Pieńko, a kiedy już zanosiło się na zatrudnienie Dantego Stipicy, to próba Kacpra Chodyny została zablokowana przez Leonardo Koutrisa.

1
1
2
23'

Podanie w pole karne Pogoni Szczecin do Kacpra Chodyny, którego uderzenie było blokowane w znakomity sposób przez Leonardo Koutrisa. Jeszcze korner KGHM Zagłębia Lubin, jednak zbyt głębokie dośrodkowanie Chodyny doprowadziło do lądowania futbolówki na górnej siatce w bramce Dantego Stipicy.

3
2
2
4
5
21'

Tym razem niedokładne uderzenie Tomasza Pieńki. Nie zastanawiał się on długo nad sposobem zakończenia ataku po wymianie podań Miedziowych blisko linii pola karnego Pogoni Szczecin.

2
1
3
3
2
18'

Podanie Mariusza Malca na wolne pole do Kamila Grosickiego. Rajd zawodników Pogoni Szczecin zakończył się niecelnym uderzeniem. Po nim piłka wylądowała w bocznej siatce w bramce KGHM Zagłębia Lubin.

4
3
1
2
3
14'

W 14. minucie Wahan Biczachczjan powinien oddać uderzenie do bramki ze środka pola karnego, ale spanikował po podaniu Kamila Grosickiego. Katastrofalne przyjęcie piłki i ta wylądowała w rękawicach Sokratisa Dioudisa.

3
2
4
5
5
12'

Trener Jens Gustafsson zapowiadał przed rozpoczęciem spotkania ofensywne granie z obu stron. Szwed musiał zmienić piłkarza w jedenastce krótko przed pierwszym gwizdkiem. Rafał Kurzawa wypadł ze składu, a dostał się do niego awaryjnie Wahan Biczachczjan.

3
2
2
1
1
9'

Pierwszą rewelacyjną szansę na gola mieli Miedziowi. Płaskie dośrodkowanie trafiło do Kacpra Chodyny, a kapitan zespołu miał czas na oddanie zdecydowanie lepszego uderzenia niż to oddane. Anemicznie kopnięta piłka została powstrzymana przez Dantego Stipicę. Bramkarz Pogoni dostał prezent od przeciwnika.

3
1
1
2
4
5'

Pogoń Szczecin na razie spędza więcej czasu na połowie przeciwnika, ale Miedziowi odpowiedzieli swoim wypadem. Dawid Kurminowski nie znalazł miejsca do oddania uderzenia w gąszczu zawodników w czarnych strojach z białymi elementami.

3
1
2
1
2
2'

Boisko dobrze przygotowane, ale na ulicach Lubina w sobotę ani płatka śniegu, a te które spadają, natychmiast topnieją. KGHM Zagłębie w pomarańczowych strojach z czarnymi elementami, a Pogoń Szczecin na czarno z białymi elementami.