(2:0)
Zakończony
Udinese Calcio
90+2'

Zrobiło się gorąco na Stadio Diego Armando Maradona po dwóch uderzeniach do bramki Napoli. Udinese Calcio dostało wiatru w żagle i próbuje doprowadzić do remisu, jednak po strzale Lazara Samardzicia, nie było celnych prób na bramkę Alexa Mereta.

1
1
2
90'

Doliczone cztery minuty.

1
84'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Enzo Ebosse za przewinieniu w walce o górną piłkę.

Enzo Ebosse #23
4
82'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lazar Samardzic.

Dziwne rzeczy dzieją się w ostatnim kwadransie podstawowego czasu. Nikt się tego nie spodziewał. Lazar Samardzić zabrał piłkę Kimowi Minowi Jaemu i pokonał Alexa Mereta płaskim uderzeniem w kierunku dalszego narożnika.

Lazar Samardzic #24
3
2
9
8
9
79'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ilija Nestorovski. Asystował mu Isaac Success.

Dopiero w 79. minucie goście strzelili gola honorowego na 1:3. Ilija Nestorovski pokonał Alexa Mereta uderzeniem po zgraniu klatką piersiową Isaaca Successa.

3
2
8
7
8
78'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Rui za ostre przewinienie.

SSC Napoli
2
1
1
75'

Jeszcze pozostało trochę czasu do zakończenia rozstrzygniętego spotkania. Udinese Calcio nie stwarza sytuacji podbramkowych, więc nawet jedno pokonanie Alexa Mereta stoi pod dużym znakiem zapytania.

1
71'
ZMIANA

Udinese Calcio. Schodzi: Walace. Wchodzi: Mato Jajalo.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Walace #11
1
1
71'
ZMIANA
69'

Piotr Zieliński wybiera się na zgrupowanie reprezentacji Polski z dobrze nastawionym celownikiem. Jego liczby w sezonie Serie A to trzy gole oraz pięć asyst.

7
65'

W ostatnich minutach najbliżej oddania uderzenia do bramki był Eljif Elmas, ale tym razem zabrakło skuteczności. Jeszcze próba kombinacyjnego rozegrania rzutu wolnego przez Piotra Zielińskiego i wprowadzonego z ławki rezerwowych Matteo Politano.

1
62'

Kingsley Ehizibue miał szansę na pokonanie Alexa Mereta, ale nie wykorzystał jej. Inna sprawa, że w ostatnich minutach goście zrobili się niebezpieczni dla Napoli.

1
60'
ZMIANA

SSC Napoli. Schodzi: Juan Jesus. Wchodzi: Leo Ostigard.

Leo Ostigard #55
2
60'
ZMIANA
58'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Eljif Elmas. Asystował mu Andre-Franck Zambo Anguissa.

W 58. minucie Eljif Elmas strzelił na 3:0. Trudno było odpowiedzieć na pytanie, czy ładniejsze było podanie na wolne pole Andrego-Francka Zambo Anguissy czy też wykończenie Macedończyka wewnątrz pola karnego. Eljif Elmas oszukał Jakę Bijola zwodem i strzelił do bramki z dużego palca po ustawieniu piłki podeszwą.

9
6
1
2
1
56'
ZMIANA

Udinese Calcio. Schodzi: Tolgay Arslan. Wchodzi: Lazar Samardzić.

55'

Poradzili sobie piłkarze Udinese Calcio po dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego z rzutu rożnego. Napoli pozostało na połowie przeciwnika i po chwili ponownie miało możliwość wykonania rzutu rożnego.

1
51'

W 51. minucie piłka znalazła się w niebezpiecznym miejscu dla Napoli, ale nie potrafili strzelić do bramki Issac Success, ani Tolgay Arslan.

1
1
50'

Sytuacja przyjezdnych jest skomplikowana i rzadko zbliża się do bramki Napoli. Drużyna z Udine nie przypomina już samej siebie z początku sezonu i statystuje wobec lidera.

1
czas Druga połowa
46'
ZMIANA

SSC Napoli. Schodzi: Mathias Olivera. Wchodzi: Mario Rui.

komentarz

Pierwsza połowa meczu została zdominowana przez Azzurrich. Gospodarze może i nie stworzyli sobie multum sytuacji podbramkowych, ale kilka stworzyli, a przede wszystkim dwie wykorzystali. Po uderzeniu Piotra Zielińskiego jest 2:0 na Stadio Diego Armando Maradona.

1
4
1
2
1
45'

Doliczone trzy minuty.

1
1
40'

Roberto Pereyra miał szansę na strzelenie gola z rzutu wolnego, ale kopnięta przez niego piłka zatrzymała się w murze ustawionym przez Alexa Mereta.

1
2
1
37'

Żółtą kartkę otrzymał Roberto Pereyra za przewinienie na Giovannim Di Lorenzo.

2
1
35'

Kadrowicz Czesława Michniewicza zdobył drugą bramkę w drugim kolejnym meczu przeciwko byłemu klubowi. W poprzednim również trafił na 2:0 do siatki Empoli.

4
1
2
31'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Hirving Lozano.

Gol Polaka, brawo! Piotr Zieliński przymierzył do bramki przeciwnika w 31. minucie. Polak zakończył pięknym uderzeniem technicznym szybki atak Napoli. Akcja została przeprowadzona przez Victora Osimhena oraz Hirvinga Lozano. Już w polu karnym Pan Piotr przełożył sobie piłkę oraz przeciwnika dzięki przyjęciu, a następnie przerzucił ją lobem ponad Marco Silvestrim. Czapki z głów!

85
44
10
6
5
30'

Po golu Victora Osimhena, przyjezdni przeprowadzili jeden atak, który miał pomóc w doprowadzeniu do remisu. Później gra przebiegała pod znakiem twardych fauli oraz urazów. Już w pierwszej połowie Udinese Calcio straciło kontuzjowanego lidera Gerarda Deulofeu.

1
1
1
2
1
27'

Żółtą kartkę otrzymał Walace za faul na rozpędzającym się Andre-Francku Zambo Anguissie.

Walace #11
2
1
1
1
2
25'

Żółtą kartkę otrzymał Juan Jesus za przewinienie taktyczne na Sandim Lovriciu.

SSC Napoli
1
1
1
22'

Gerard Deulofeu opuścił boisko z powodu urazu.

1
19'

Była krótka przerwa w grze spowodowana urazem Victora Osimhena.

1
1
18'

Udinese Calcio starało się odpowiedzieć natychmiast sprawnie przeprowadzonym atakiem dwójkowym, ale wmieszali się w to piłkarze Napoli.

1
1
1
15'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Victor Osimhen. Asystował mu Eljif Elmas.

W 15. minucie kibice na wypełnionych trybunach Stadio Diego Armando Maradona mieli możliwość cieszenia się z gola Napoli. Victor Osimhen skrył się między obrońcami Udinese Calcio i wyszedł w powietrze, opierając się na barkach przeciwnika. Nigeryjczyk strzelił na 1:0 głową po dokładnym dośrodkowaniu Eljifa Elmasa z lewego skrzydła.

6
5
3
1
4
14'

Podanie prostopadłe w kierunku Beto, jednak piłka została zatrzymana na przedpolu przez skoncentrowanego bramkarza Napoli.

12'

Napoli w swoim stylu, prezentowanym w większości meczów tego sezonu, starało się wcześnie przejąć inicjatywę. Pierwsze ataki podopiecznych Luciana Spallettiego nie pozwoliły jednak na zdobycie prowadzenia. Rozsądnie i twardo bronili się gracze z regionu Friulli.

5'

01:39

Tak Walace skomentował poprzedni mecz Udinese Calcio.

01:38

Udinese Calcio wróciło z punktem ze Spezii Calcio.

1
01:37

Piłkarze Udinese Calcio zremisowali w poprzednim meczu 1:1 ze Spezią Calcio. Potrafili odpowiedzieć jednym golem na wcześniejsze uderzenie do bramki Arkadiusza Recy. Rewelacja początku sezonu nie znajduje się już na miejscach premiowanych awansem do europejskich pucharów.

01:34

Udinese Calcio zremisowało w poprzednim meczu ze Spezią Calcio.

01:34

Azzurri praktycznie nie potykają się w lidze włoskiej.

01:30

Tak wyglądało poprzednie starcie zespołu z Neapolu.

01:30

Napoli w poprzednim meczu nie zaprezentowało wielkiego futbolu, co nie przeszkodziło w pokonaniu 2:0 Empoli. Podopieczni Luciana Spallettego potrafili przeprowadzić skuteczne ataki po przerwie. Pomogli zresztą przeciwnicy, ponieważ pierwsza bramka padła po nonsensownym przewinieniu w polu karnym.

1
01:27

Przygotowania zawodników Napoli.

01:26

Pewne zachowania pierwszego miejsca w tabeli w przerwie mundialowej Napoli podejmie w ostatnim tegorocznym meczu Udinese Calcio. W poprzednim, wygranym 2:0 meczu lidera z Empoli jednego z goli strzelił Piotr Zieliński. Przed nim drugie z rzędu starcie z byłym klubem. Udinese było pierwszym przystankiem Zielińskiego we Włoszech. Z tego klubu był wypożyczony do Empoli i ten klub sprzedał później pomocnika do Napoli.