Sebastian Walukiewicz nie przyniósł pecha drużynie

Komplet punktów i czyste konto zespołu. Sebastian Walukiewicz pokazał się w podstawowym składzie Empoli i pomógł w pokonaniu 2:0 Cremonese.

Zawodnicy podczas meczu Empoli FC - US Cremonese PAP/EPA / Claudio Giovannini / Na zdjęciu: Zawodnicy podczas meczu Empoli FC - US Cremonese.
Sebastian Walukiewicz pojawił się w podstawowym składzie Empoli po raz pierwszy od czasu przenosin z Cagliari Calcio. Wcześniej Polak rozegrał 58 minut jako zmiennik w meczach z Torino oraz Atalantą. W piątek mógł pokazać się w większym wymiarze na Stadio Carlo Castelani. Była to konsekwencja czerwonej kartki, przez którą pauzował kapitan Sebastiano Luperto. Walukiewicz na pewno nie rozegrał perfekcyjnego meczu, ale żadna z jego pomyłek nie miała poważnych konsekwencji.

Przeciwnikami Azzurrich byli piłkarze Cremonese, których dotąd było stać na strzelenie zaledwie 11 goli w 15 kolejkach. To jeden z elementów, który doprowadził do lądowania beniaminka w strefie spadkowej. Cremonese, jako jedyne we włoskiej elicie, nie potrafi od początku sezonu wygrać z jakimkolwiek zespołem.

Empoli zapewniło sobie zwycięstwo 2:0 w drugiej połowie meczu, a świetnym ruchem trenera było wprowadzenie Nicolo Cambiaghiego w przerwie. Nie potrzebował on nawet minuty na otwarcie wyniku. Cremonese pozostawało w kontakcie z przeciwnikiem do 88. minuty, w której to Fabiano Parisi oddał drugie uderzenie do bramki beniaminka.

Empoli FC - US Cremonese 2:0 (0:0)
1:0 - Nicolo Cambiaghi 46'
2:0 - Fabiano Parisi 88'

Empoli: Guglielmo Vicario – Tyronne Ebuehi, Ardian Ismajli, Sebastian Walukiewicz, Fabiano Parisi - Jean-Daniel Akpa Akpro (66' Jacopo Fazzini), Alberto Grassi (66' Razvan Marin), Filippo Bandinelli (77' Liam Henderson) – Sam Lammers (46' Nicolo Cambiaghi) - Nedim Bajrami, Martin Satriano (85' Koni De Winter)

Cremonese: Marco Carnesecchi - Emanuel Aiwu, Jack Hendry, Luka Lochoszwili (79' Daniel Ciofani) - Leonardo Sernicola, Charles Pickel, Sanatiago Ascacibar (62' Michele Castagnetti), Soualiho Meite (62' Luca Zanimacchia), Emanuele Valeri (69' Giacomo Quagliata) - David Okereke, Cristian Buonaiuto (69' Cyriel Dessers)

Żółte kartki: Cambiaghi (Empoli) oraz Meite, Pickel (Cremonese)

Sędzia: Federico Dionisi