Liga Mistrzów: Ćwierćfinały, pierwsze mecze
(1:0)
Zakończony
Bayern Monachium
komentarz

Koniec meczu! Demolka! Manchester City wygrywa z Bayernem 3:0 w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów.

32
17
1
5
5
90+3'

Jeszcze coś próbuje Bayern, ale kompletnie nie jest w stanie wykreować sytuacji.

17
20
2
3
90'

Sędzia dolicza minimum trzy minuty.

15
8
1
4
2
89'

Grealish strzelił niecelnie zza pola karnego. Trochę się podpalił, bo idealnie ruszył mu na obieg Gundogan.

9
6
5
4
6
88'

Spóźniony faul Pavarda. Zdążył dziubnąć piłkę Grealish i nadział się na nogę rywala.

5
3
5
3
4
88'
16
14
2
3
2
87'

Rodri mógł mieć dublet, uderzył bardzo mocno po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale tym razem kapitalnie pofrunął Sommer i uratował Bayern przed prawdziwą kompromitacją.

2
2
1
4
4
84'

Przy okazji Anglik doznał drobnego urazu. Gra była na moment przerwana, ale wszystko wydaje się w porządku.

5
3
1
8
4
84'

Długie podanie w kierunku Sane, zanosiło się na sytuację sam na sam z Edersonem, jednak doskonale zablokował rywala Stones.

4
5
2
3
82'

4:0? Nie! Niewiele jednak zabrakło. Julian Alvarez technicznie przymierzył zza pola karnego i piłka przeleciała centymetry obok słupka!

7
6
7
8
14
82'

Teraz oklaski od kibiców, bo gospodarze uspokoili grę i spokojnie wymieniają podania w środkowej strefie boiska. Pełna kontrola.

10
11
1
1
1
80'

Joao Cancelo wygwizdywany przez kibiców z Manchesteru. A jest to zawodnik wypożyczony z City do Bayernu.

4
18
4
5
3
80'
80'
79'

Podanie w poprzek Upamecano. Lekkie, na kontrę. Odebrał piłkę Akanji, ruszył po linii, ale w końcowej fazie podawał niecelnie wzdłuż "szesnastki". Odbija piłkę Ederson.

1
3
1
77'

To 11. gol Haalanda w Lidze Mistrzów w tym sezonie. Ostatnie minuty to przygniatająca przewaga Manchesteru City.

28
17
3
4
3
76'

Gol! Strzelił Erling Haaland. Asystował mu John Stones.

3:0! Erling Haaland! Dośrodkowanie z prawej flanki na dalszy słupek, strącił piłkę głową Stones, a kompletnie niepilnowany Haaland po prostu wykonał wyrok!

92
52
10
6
14
75'

Blisko trzeciego gola dla City! Gundogan zaczarował rywali w polu karnym, wycofał piłkę do Juliana Alvareza, ten uderzył lekko na dalszy słupek, jednak końcami palców broni Sommer!

3
1
1
4
3
72'

Kolejny błąd Upamecano w wyprowadzeniu piłki! To jest niemożliwe. Teraz jednak Manchester City nie skarcił Bayernu. Przekombinował Gundogan.

6
6
5
4
8
71'

Liga Mistrzów nie wybacza takich błędów. Manchester City jest w wyśmienitej sytuacji przed rewanżem, a przecież do końca tego meczu jeszcze 20 minut.

10
4
1
4
70'

Gol! Strzelił Bernardo Silva. Asystował mu Erling Haaland.

2:0 Manchester City! Koszmarna strata Upamecano na rzecz Grealisha. Anglik przyspieszył wszystko podaniem do Haalanda, ten był w polu karnym, ale o dziwo nie strzelał, tylko jeszcze dograł piłkę do niepilnowanego Bernardo Silvy. Portugalczyk strzela głową i nie daje szans Sommerowi!

64
34
6
4
10
69'
2
2
1
1
1
69'

Mowa ciała De Bruyne pozwala przypuszczać, że nie był zadowolony z faktu, że musiał zejść z boiska.

1
4
1
4
2
68'
67'

De Bruyne rozpędzał się środkiem pola, miał dwie opcje do podania, jednak w pewnym momencie się zawahał i ostatecznie stracił piłkę 30 metrów od bramki Bayernu.

2
6
1
1
2
66'

Tym razem mocna centra na bliższy słupek, ale wybijają piłkę gospodarze.

4
4
3
2
4
66'

Wrzutka Kimmicha z rzutu rożnego, niepewnie na przedpolu spisał się Ederson. Tylko lekko musnął piłkę. Jeszcze jeden korner dla gości.

2
3
2
1
63'

Kimmich widział nieporadność kolegów i postanowił oddać strzał z 30 metrów. Trafił w rywala.

3
5
2
2
3
61'

Niedokładne dośrodkowanie De Bruyne. Haaland był na dalszym słupku, a piłka została zagrana na tej bliższy. To kolejny raz, gdy akcję gospodarzy napędza strata Daviesa przy linii bocznej.

3
1
2
1
60'

Doskonała akcja Bernardo Silvy. Założył siatkę dwóm rywalom. Później trochę przypadkowo powalczył o piłkę przy linii końcowej, wycofał do Grealisha, ale ten uderzył niecelnie.

3
1
3
59'

Dobre prostopadłe podanie Kimmicha za linię obrony. Ruszał do piłki Gnabry, jednak czytał grę Ederson i skutecznie interweniował poza polem karnym.

4
1
3
58'

Gra przerwana. Faul w ataku. Powalony na murawę Kimmich. Przez chwilę się nie podnosił, natomiast nie jest to nic poważnego.

8
3
2
3
57'

Miękka wrzutka De Bruyne w pole karne. Ruben Dias miał mnóstwo wolnego miejsca, opanował piłkę, strzelił i fantastycznie spisał się na linii Sommer!

10
2
2
4
4
57'

Zagranie piętą Grealisha do niepilnowanego za nim Ake. Ten strzelał bez przyjęcia lewą nogą, ale przypilnował bliższego słupka Sommer. Zrobiło nam się spotkanie!

7
1
2
2
1
55'

Duże zamieszanie po rzucie rożnym. Doszedł do strzału de Ligt, jednak po jego strzale piłka trafiła w głowę Ake! Było niebezpiecznie.

9
8
4
1
2
54'

Pavard podłączył się do akcji ofensywnej i po jego centrze oraz sporym rykoszecie wybijał piłkę z linii bramkowej Ederson.

8
5
5
1
54'

Był moment przestoju, ale chyba wracamy do gry na poważnie. Sane oddał mocny strzał zza pola karnego i kolejny raz zmusił do interwencji Edersona.

10
9
7
2
2
51'

Mamy przerwę, bo jakiegoś urazu doznał Grealish.

5
2
4
8
3
50'

Co też robi Bayern w defensywie? Seria kompromitujących pomyłek we własnym polu karnym. Chcieli rozgrywać krótko, zamiast wybić piłkę. Przechwyt Grealisha, zagranie w pole karne. Olbrzymi chaos po interwencji Sommera, doszedł do strzału Haaland, jednak został w ostatniej chwili zablokowany.

3
4
1
4
7
49'
7
5
4
6
49'

Ależ okazja dla Bayernu. Powinien być remis! Po prostopadłym podaniu Musiali w doskonałej sytuacji znalazł się Sane, uderzył płasko, ale broni Ederson!

15
5
2
1
48'

Bardzo brzydki faul Bernardo Silvy na Musiali. Z premedytacją atakował nogę rywala, który ruszał do kontry.