Zakończony
Polonia Warszawa
90+5'

Gol! Strzelił Angel Rodado.

Wisła musiała raz jeszcze rzucić się do ataku i w doliczonym czasie zapewniła sobie komplet punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Angel Rodado, który skompletował dublet strzałem głową po dośrodkowaniu z pobliże bramki.

41
21
1
13
14
90'

Doliczone sześć minut.

3
1
2
9
9
88'

Ile minut doliczy sędzia?

1
1
2
1
1
83'

Ostatnie szanse na gola w meczu.

1
1
77'

Gol! Strzelił Szymon Kobusiński.

W 77. minucie Szymon Kobusiński już nie ostrzegał i doprowadził do remisu 1:1 strzałem z rzutu karnego. Nie miał on problemu z pokonaniem swoim kopnięciem Kamila Brody. Jedenastka została przyznana Polonii Warszawa za przewinienie Josepha Colleya na Szymonie Kobusińskim.

7
7
1
3
8
75'

Żółtą kartkę otrzymał Joseph Colley za sprokurowanie rzutu karnego.

14
12
1
2
5
75'

Rzut karny za faul na Szymonie Kobusińskim!

13
13
1
2
69'

Joseph Colley oddał uderzenie po podaniu Bartosza Talara. Nie imponują skutecznością gospodarze, przez co pozostaje im zaledwie jednobramkowe prowadzenie. To, że drużyny są w kontakcie, zapowiada pasjonujące zakończenie spotkania.

1
1
67'

Po godzinie meczu w obu zespołach nastąpiła cała seria zmian personalnych. Można było mówić o małej rewolucji w jedenastkach. Nie wpłynęły one jednak dobrze na rytm meczu, który jest coraz gorszy.

1
64'
63'
62'
58'

Niebawem roszady personalne.

55'

Odważniej prezentują się podopieczni Rafała Smalca po powrocie z szatni na boisko. Starają się oni wykorzystać fakt, że jak dotąd nie ponieśli wyższej niż jednobramkowa strata.

1
50'

Jesus Alfaro zabrał się za podsumowanie strzałem ataku Wisły Kraków. Piłka przeleciała ponad poprzeczką w bramce Jakuba Lemanowicza. Nie po raz pierwszy w meczu odetchnęli oni z ulgą. Krótko po tej akcji była doskonała szansa na doprowadzenie do remisu, jednak Szymon Kobusiński nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z Kamilem Brodą.

47'

Po przerwie ponownie gospodarze, jednak po dośrodkowaniu futbolówka została poskromiona przez skoncentrowanego na przedpolu Jakuba Lemanowicza.

1
1
czas Druga połowa
komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

1
komentarz

Biała Gwiazda ma czego bronić.

komentarz

Polonia Warszawa musi gonić przeciwnika.

1
1
komentarz

Pierwsza połowa dobiegła końca już bez innych przełomowych wydarzeń w postaci goli czy kartek. Dopiero w minutach bezpośrednio przed przerwą Polonia Warszawa doszła do głosu i nieco nacisnęła na Wiślaków. Podopieczni Mariusza Jopa nie pozwolili sobie na błąd w obronie i dowieźli prowadzenie 1:0.

3
2
1
45'

Doliczona minuta.

1
1
1
43'

W ostatnich minutach w pierwszej połowie spotkania pokazała się w ofensywie Polonia Warszawa. Musieli nieco popracować w obronie gospodarze, żeby nie dopuścić do zaskakującego, biorąc pod uwagę obraz spotkania, wyrównania.

40'

Ostatnie możliwości poprawienia wyniku w pierwszej połowie.

36'

Polonia Warszawa miała ochotę na przeprowadzenie groźnego ataku, a może nawet wyrównanie. Na razie jednak to wszystko bez powodzenia, ponieważ sędzia asystent pokazał spalonego Nikodema Zawistowskiego.

1
34'

Akcja rozegrana przez Marca Carbo oraz Angela Baenę. Zakończyła sie ona uderzeniem, ale piłka nie poleciała w bramkę Polonii Warszawa. Odetchnęli zawodnicy stołecznego zespołu.

2
2
1
1
31'

Piłkarze weszli już w kwadrans rywalizacji poprzedzający przerwę. Po dośrodkowaniu w pole karne Polonii Warszawa, interweniowali goście. Tym samym przewaga Wiślaków nie jest jeszcze bezpieczna i gwarantująca spokojne dokończenie meczu.

1
1
1
28'

Alan Uryga dopadł do piłki, zawieszonej ponad polem karnym, po dośrodkowaniu. Strzał doświadczonego obrońcy krakowskiego zespołu był niedokładny i futbolówka poleciała po nim ponad poprzeczką w bramce Jakuba Lemanowicza.

2
1
1
22'

Angel Rodado i Wisła Kraków jest na prowadzeniu 1:0!

5
5
2
18'

Gol! Strzelił Angel Rodado. Asystował mu Joan Roman.

Wisła Kraków zdobyła prowadzenie 1:0 w 18. minucie. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła do Joana Romana. Najlepszy asystent poprzedniego sezonu nie miał problemu z dostrzeżeniem i uruchomieniem podaniem Angela Rodado. Napastnik miał za zadanie wyłącznie dostawić stopę do piłki i dopełnić formalności.

13
8
1
17'

Ponownie akcja zespołu z Krakowa z wykorzystaniem Angela Baeny. Po jego dośrodkowaniu nie było niebezpiecznego strzału w kierunku bramki skoncentrowanego Jakuba Lemanowicza.

1
1
15'

Wisła narzuciła inicjatywę przeciwnikom na początku spotkania i nie dość, że grała wysokim pressingiem, to następnie potrafiła utrzymać się w posiadaniu piłki na połowie Czarnych Koszul.

1
1
11'

Była krótka przerwa w grze spowodowana urazem Michała Bajdura. Pomocnik Polonii Warszawa pozbierał się już z boiska.

1
1
1
1
12'

Żółtą kartkę otrzymał Władysław Ochronczuk za ostre przewinienie.

4
3
2
7'

Angel Baena pokazał się na boku boiska i starał się nadać tempo atakowi Wiślaków. Piłka uciekła jednak skrzydłowemu i Polonia Warszawa dostała możliwość wznowienia gry wrzutem z autu.

2
2
1
5'

Biała Gwiazda nie potrzebowała dużo czasu na rozpędzenie się w ofensywie. Już po kilku minutach gospodarze zorganizowali pierwsze egzaminy Jakubowi Lemanowiczowi oraz jego kompanom z bloku obronnego.

3
2
1
czas Start meczu
03:29

W sobotę nie zwyciężył między innymi lider.

1
03:29

W piątkowych meczach lepsi byli gospodarze.

1
03:27

Sędzia: Leszek Lewandowski (Zabrze)

2
1
03:26

Przygotowania Polonii Warszawa do meczu.

1
1
03:26

Gorzej wiodło się późną jesienią piłkarzom z Warszawy. Polonia odniosła ostatnie zwycięstwo w lidze 27 października, kiedy to pokonała GKS Katowice 2:0 na wyjeździe. Później w sześciu kolejkach zdołała trzy razy zremisować. W efekcie złej serii przewaga Polonii nad zespołami, będącymi w strefie spadkowej, stała się niewielka. Dłużej na komplet punktów czeka tylko ostatnie w tabeli Zagłębie Sosnowiec.