Odra Opole sama zrobiła sobie krzywdę

Rozpoczęła się ostatnia kolejka w 2023 roku na zapleczu PKO Ekstraklasy. Po komplet punktów sięgali w piątek gospodarze. Resovia wygrała 1:0 z Odrą Opole, a Wisła Płock zwyciężyła 2:0 z Zagłębiem Sosnowiec.

Bartosz Guzdek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Bartosz Guzdek
Na rozpoczęcie kolejki doszło do konfrontacji Resovii z Odrą Opole. Goście mieli nawet możliwość zimowania na pierwszym miejscu w tabeli, ale po pierwsze potrzebne było do tego spełnienie kilku warunków, a po drugie nie zapowiadała tego forma opolan. Drużyna, która najdłużej liderowała w lidze, wpadła w dołek i od kilku kolejek jest cieniem siebie z początku sezonu.

Odra nie podniosła się po problemach w Rzeszowie. Można powiedzieć, że sama zrobiła sobie krzywdę. W 41. minucie Jakub Szrek zobaczył czerwoną kartkę i opolanie musieli grać przez ponad połowę meczu w dziesięciu. Bramka na 1:0 dla Resovii padła z kolei po pechowym rykoszecie od Piotra Żemły w 79. minucie. Trafienie zostało zapisane oddającemu strzał Marcinowi Urynowiczowi.

Resovia co prawda zimuje w strefie spadkowej, ale nieco poprawiła swoją sytuację w tabeli. Piąta wygrana w sezonie pozwoliła zmniejszyć stratę do bezpiecznych lokat z czterech punktów do jednego punktu.

Dużo podobieństw było w meczu Wisły Płock z Zagłębiem Sosnowiec. Także w nim zwyciężyli gospodarze, dzięki strzałom w drugiej połowie spotkania. W 68. minucie wprowadzony z ławki rezerwowych Kacper Laskowski przymierzył z linii pola karnego do bramki Mateusza Kosa. Za ustalenie wyniku na 2:0 w doliczonym czasie odpowiadał Fabian Hiszpański. Zagłębie zagra jeszcze we wtorek w zaległym meczu z Chrobrym Głogów, ale i tak pozostanie wielkim rozczarowaniem jesieni.