Puchar Króla: 1/8 finału
18 sty 2024 19:30
komentarz

FC Barcelona znalazła się w ćwierćfinale rozgrywek Pucharu Króla. Mistrzowie Hiszpanii sensacyjnie przegrywali z Unionistas de Salamanca, ale odwrócili losy gry i zwyciężyli 3:1.

7
3
2
3
5
90+3'

Gospodarze przy piłce, miejscowi szukają swojej nadziei, ale Barcelona zamierza także jeszcze trafić do siatki.

5
3
3
2
90'

Sędzia doliczył 5 minut.

3
4
1
1
90'

Dwie kapitalne interwencje Peny, który uratował Barcelonę przed utratą drugiej bramki!

10
3
1
89'

Gospodarze jeszcze szukają kontaktowej bramki, ale po dograniu z rzutu wolnego nikt do piłki nie doszedł.

6
3
2
2
2
87'

Zagranie do Lewandowskiego. Polak zaspał i został złapany na spalonym.

7
12
9
11
11
85'

Groźnie pod bramką Barcelony. Gola nie ma, ale wcześniej i tak był spalony.

2
1
6
3
3
83'

Na kilka rat łapał piłkę bramkarz. Na błąd czekał już Lewandowski.

7
8
5
2
3
82'

Barcelona końcówkę meczu ma pod kontrolą. Gospodarze niewiele są w stanie zdziałać.

5
3
3
2
1
82'
wchodzi Wchodzi
V. Roque #19
schodzi Schodzi
Ferran #7
3
79'
1
78'
3
76'

Na dużym luzie gra już Barcelona. Gospodarze przestali wierzyć w możliwość odmiany wyniku.

6
5
1
1
1
73'

Gol! Strzelił A. Balde. Balde wpadł z piłką w pole karne i strzałem z ostrego kąta od poprzeczki trafił na 3:1 dla gości!

10
71'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, Pena pewnie na przedpolu. Bramkarz wybił piłkę.

5
3
1
2
1
70'
P. Cubarsi #33
7
6
5
9
7
69'

Gol! Strzelił J. Kounde. Barcelona na prowadzeniu! Kounde uderzył z ok. 25 metrów. Piłka przy słupku wpadła do bramki gospodarzy! 1:2!

J. Kounde #23
35
15
7
7
13
68'

Strzał z pola karnego oddał Lewandowski. Polak potknął się i przymierzył niezbyt mocno.

9
20
4
8
8
66'

Groźnie pod bramką Peny. Bramkarz wybił piłkę, przy okazji staranował rywala, który rozbił łuk brwiowy.

3
3
5
5
5
63'

Kopnięty przez rywala Lewandowski. Polak od momentu wejścia na boisko nie może liczyć na taryfę ulgową.

9
7
5
7
18
61'
3
61'
I. Gundogan #22
Fermin #32
16
4
3
1
61'
11
60'
Slavy #9
J. Rastrojo #17
1
60'
J. Rojo #3
E. Jimenez #15
2
60'
Hector #8
Ad. Gomez #16
1
1
1
54'

Barcelona cały czas w ataku. Goście jednak nie kreują sobie okazji.

6
4
1
1
2
51'
M. Guiu #38
5
2
4
4
5
50'

Romeu uderzył z dystansu. Próba z ok. 17 metrów poszybowała kilka pięter ponad bramką.

1
1
1
48'

Od początku 2. połowy Barcelona w ataku. Jak na razie w dość anemicznym.

4
4
2
4
3
czas Druga połowa
46'
J. Villar #6
J. Serrano #23
1
46'
A. Christensen #15
1
3
2
1
komentarz

Jak na razie remis 1:1, ale to gospodarze mogą być źli na siebie. Za bardzo uwierzyli w siebie i pozwolili się skontrować.

3
3
1
3
6
45'

Sędzia doliczył 2 minuty do 1. połowy.

1
1
1
1
4
45'

Gol! Strzelił Ferran. Asystował mu J. Felix. Błąd obrony gospodarzy, którzy po rzucie rożnym nadziali się na kontrę. Wszyscy zawodnicy Unionistas poszli na połowę Barcelony. Po chwili z niej z piłką ruszył Torres i w sytuacji sam na sam trafił na 1:1!

9
44'

Rastrojo wpadł w pole karne, z ostrego kąta uderzył pod poprzeczkę! Pena uratował Barcelonę!

3
3
4
2
4
43'
2
1
2
3
41'

Kończy się premierowa odsłona. FC Barcelona dość bezradna. Gospodarze powinni dowieźć prowadzenie do przerwy. A co potem? Roberto nasz z Polski?

4
3
1
2
38'

Bramkarz daleko od pola karnego. Akcja Barcelony przerwana, piłka wybita poza trybuny.

2
35'

Kolejna próba gospodarzy. Zbyt łatwo trzecioligowiec starał się zaatakować. Rajd środkiem to nawet Barcelona rozczytuje.

2
3
2
1
2
34'

Jak zareaguje Barcelona. Gospodarze dostali dodatkowych mocy.

3
1
1
3
1
31'

Gol! Strzelił Al. Gomez. Asystował mu J. Serrano. No tak, wspominaliśmy coś o punktowaniu... Cóż, za to znamy się na pieczeniu bułek. Dokładna wrzutka z lewej strony Serrano, a Alvaro Gomez kapitalnie huknął z powietrza! 1:0!

7
30'

Próba Torresa, strzał z dystansu poszybował tuż obok słupka!

2
1
1
1
30'

Dwa kwadranse za nami. To wydaje się, że będzie moment, kiedy FC Barcelona zacznie punktować rywala.

1
1
1
1
28'

Głęboko ustawieni gospodarze. Póki gola nie stracili, czują motywację do desperackiej obrony bramki.

2
1
1
25'

Po rzucie rożnym piłka szybowała w kierunku bramkarza gospodarzy i ten spokojnie ją złapał. Coraz wyraźniejsza przewaga Barcelony.

3
1
1
22'

Dogranie do Guiu na pięty metr, ten uderzył, ale bramkarz zdołał instynktownie podbić piłkę na korner!

4
1
21'

Barcelona utrzymuje się przy piłce przez 75% czasu. Goli jednak brak.

2
1
3
19'

Korner dla Barcelony. Christensen runął trzymany przez rywala, ale sam wcześniej podobnie potraktował przeciwnika.

1
1
1
17'

Gospodarze wyraźnie czekają na swój moment. Barcelona stosuje metodę tysiąca podań. Jak na razie niewiele ona daje.

3
3
2
14'

Z lewej do prawej, z prawej do lewej. I nic. Barcelona bije głową w mur. Aż w oczy kłuje brak naszego Roberta.

8
3
1
11'

Szaleństwa w premierowych minutach batalii nie ma. Goście pewni swego, gospodarze pełni nadziei.

1
1
2
1
9'

Próba kontry w wykonaniu gospodarzy, ale zabrakło dokładności w momencie decydującego zagrania.

1
1
6'

Piłkę w polu karnym otrzymał Guiu, ale został zablokowany.

1
4'

Atak pozycyjny Barcelony, ale gospodarze mają sporo sił i niewiele dobrego dla gości póki co z tego wynika.

1
2
2'

Gospodarze rozpoczęli obiecująco. Próba Mario Losada, piłka minęła cel, ale brawa za odwagę.