31
36
89'

Gol! Strzelił Rafał Wolski.

Jakub Błaszczykowski dogonił piłkę przed linią końcową. Jak dziecko ograł na prawym skrzydle jednego z rywali, a następnie dograł przed bramkę. Tam zbyt krótko piłkę wybił Voskanjan, a użytek z tego błędu zrobił Wolski. Mocno, pod poprzeczkę, do siatki!

1313
479
139
46
55
87'

Zabawa Cionka ze Szczęsnym, którzy nic nie robiąc sobie z atakujących pressingiem rywali, wymienili między sobą kilka podań.

252
134
40
29
51
85'

Polska. Schodzi: Michał Pazdan. Wchodzi: Thiago Cionek.

218
77
63
58
67
84'

Żółtą kartkę otrzymał Davit Manojan. Przerwanie faulem kontry Polaków i przewrócenie Zielińskiego.

komentarz

Armenia pokonana, ale do tego, aby awansować na mundial już dzisiaj potrzebujemy jeszcze remisu w meczu Czarnogóry z Danią.

28
81'

"Bomba" Zielińskiego z ok. 23 metrów, ale widowiskową paradą popisał się bramkarz gospodarzy.

194
67
48
31
44
79'

Nieprzyjemny, soczysty strzał Mączyńskiego sprzed pola karnego. Piłka odbiła się tuż przed bramkarzem, a następnie trafiła go w klatkę piersiową. Szkoda, że nikt nie pospieszył z dobitką.

111
41
36
27
36
77'

Prostopadłą piłką odpowiadają Polacy, ale po podaniu Krychowiaka Lewandowski był na spalonym.

78
34
28
78
48
75'

Henrich Mchitarjan prostopadłym podaniem oszukał całą polską defensywę i sam przed Szczęsnym stanął Edgar Malakjan. Próba założenia "siatki", ale nie z Wojtkiem takie numery.

158
70
32
24
34
74'

Siadło nam tempo, ale nie ma się co dziwić. Mecz jest już rozstrzygnięty.

118
54
24
28
45
73'

Armenia. Schodzi: Sargis Adamjan. Wchodzi: Davit Manojan.

25
72'

Polska. Schodzi: Kamil Grosicki. Wchodzi: Rafał Wolski.

161
68
59
42
58
69'

komentarz

Polacy gromią, a jeśli jeszcze nie oglądacie, to zapraszamy na WP Pilot.

88
42
19
19
37
66'

Armenia. Schodzi: Ruslan Korjan. Wchodzi: Edgar Manucharjan.

32
64'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Kamil Grosicki.

50. gol Roberta w narodowym zespole stał się faktem! Brawa dla Mączyńskiego, który odebrał piłkę przed polem karnym Armenii i piętą podał do Grosickiego. Zagranie wzdłuż bramki skutecznie zamyka "Lewy".

1194
478
131
47
56
62'

Mchitarjan tym razem dogrywa nie tuż przed bramkę, a na 15. metr. Połapali się jednak Polacy i piłka już u nas.

140
53
27
16
28
62'

Armenia. Schodzi: Gegam Kadimjan. Wchodzi: Edgar Malakjan.

38
59'
240
72
43
31
44
58'

Gol! Strzelił Jakub Błaszczykowski. Asystował mu Łukasz Piszczek.

Ufff, będzie się nam grało spokojniej. Długie podanie od Szczęsnego, zgranie głową Piszczka i nabierajacy prędkości na prawym skrzydle "Kuba". Pomocnik zbiegł do środka i płasko uderzył z 16. metrów. Celnie!

1279
528
133
42
59
56'

Mieliśmy teraz okazję do kontry po przechwycie Krychowiaka, ale Zieliński łatwo stracił piłkę.

54
31
32
36
124
53'

Po przerwie nie wyglada to najlepiej. Gramy nerwowo, często oddając piłkę rywalom, a ci starają się atakować.

38
29
37
53
146
51'

Stały fragment dla Armenii na lewym skrzydle. W pole karne dośrodkował Henrich Mchitarjan, ale dobrze piłkę strącił Zieliński.

125
60
30
38
47
49'

Dobry odbiór Bereszyńskiego na skrzydle i nasz obrońca od razu uruchamia kontrę. Nic wielkiego jednak z tego nie wyszło.

92
63
36
35
42
47'

Drugą odsłonę zaczynamy od strzału z ok. 40 metrów Hambartsumjana... wysoko nad poprzeczką.

50
42
30
31
67
46'

17:45

Polacy zaczęli najlepiej jak się tylko dało. Szybkie 3:0 i mądre szanowanie piłki. Armenia wydawała się przybita i zrezygnowana, ale gol z 39. minuty dodał jej wiatru w żagle. Dobrze gramy "na wyprzedzenie" w obronie, swoją robotę robią skrzydłowi, a Robert Lewandowski zdobył swoje bramki nr 48 i 49 w w narodowych barwach! Zapraszamy po przerwie, 3 punkty są już blisko.

132
62
29
23
32
43'

Atak jednego z rywali wyprostowaną nogą w Piszczka. Polak zwijał się z bólu, ale już wstał i z zaciśnietymi zębami wraca na swoją pozycję. Nie ma ani faulu, ani kartki... niesamowite.

51
39
41
53
271
40'

Gol napędził Ormian i teraz z animuszem ruszyli do przodu.

51
35
30
44
206
39'

Gol! Strzelił Hovhannes Hambartsumjan. Asystował mu Henrich Mchitarjan.

Tracimy gola po centrze z rzutu rożnego. Nasi obrońcy nie upilnowali środkowego defesora gospodarzy. Mocny strzał głową w górny róg, przy którym Szczęsny nic nie mógł zrobić.

966
35'

Linetty faulował Mchitarjana 23 metry przed bramką Szczęsnego. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale na nasze szczęście trafił w mur.

194
89
61
47
82
32'

I znów dochodzimy do pozycji strzałowej. Centra na głowę Krychowiaka, ale ten nieczysto trafił w piłkę i ta przeleciała obok lewego słupka.

130
68
45
44
51
31'

Kolejny raz łatwo przedostaliśmy się pod bramkę gospodarzy. Prawą stroną pola karnego wbiegł Jakub Błaszczykowski. Mocne uderzenie pod poprzeczkę, ale bramkarz odbił piłkę.

168
64
28
30
29
28'

Strzał z dystansu Lewandowskiego. Celnie, ale tym razem piłka u Meliksetjana.

185
82
40
36
44
Spodziewaliście się, że będzie tak łatwo?
218
85
35
24
30
25'

Strzelamy dzisiaj jak na zawołanie. Grosicki krótko do Lewandowskiego, a ten nie w górny róg, a płasko. Ormianie podskoczyli i prowadzimy już 3:0!

1447
529
169
59
73
24'

Ormianie panikują. Taron Voskanjan zagrał do własnego bramkarza, a ten złapał piłkę. Mamy rzut wolny 5 metrów przed bramką rywali.

227
129
50
31
28
23'

Kamil Grosicki na lewym skrzydle odważnie wbiegł między dwóch rywali i ci musieli ratować się faulem.

162
62
25
27
28
20'

Wow! Ależ długie podanie w punkt od Glika. Lewandowski przyjął piłkę w polu karnym gospodarzy, ale wracający Hambartsumjan uniemożliwił mu oddanie strzału.

155
80
49
39
40
18'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski.

Mamy to po raz drugi! Zieliński był faulowany tuż przed linią pola karnego. Do piłki podszedł "Lewy" i pięknym strzałem nad murem w prawy górny róg podwyższa nasze prowadzenie.

1662
626
179
72
89
16'

Kamo Hovhannisjan odważnie pobiegł środkiem boiska, kończąc wszystko mocnym wstrzeleniem piłki w naszą "szesnastkę"... brawo nasi obrońcy.

132
49
25
26
36
14'

Żonglerka w polu karnym Armenii. Odwrócony tyłem do bramki Grosicki szukał sposobu na oddanie strzału. Skończyło się jednak na wycofaniu piłki i budujemy atak pozycyjny od początku.

125
49
40
35
34
11'

Henrich Mchitarjan szukał prostopadłego podania do Barseghjana, ale dobrze interweniował Pazdan i po strachu.

142
62
29
22
28
9'

Mamy stały fragment po tym jak Edigarjan przewrócił "Kubę". Dośrodkowanie Zielińskiego nie dotarło jednak do żadnego z Polaków. Armenia rusza z kontrą, ale szybko to kasujemy.

141
47
27
37
42
6'

Lewandowski w roli dośrodkowującego. Wyraźnie przeciągnięta centra, ale na lewej flance piłkę złapał jeszcze Grosicki. Po chwili zagranie na 7. metr, ale tam przestrzelił Jakub Błaszczykowski.

110
48
46
34
42
4'

Strzelony gol i spokój Polaków. Długo gramy piłką, ale do ormiańskiej bramki daleko.

173
81
39
22
33
2'

Gol! Strzelił Kamil Grosicki. Asystował mu Łukasz Piszczek.

Mamy to! Świetne podanie na wolne pole od Błaszczykowskiego. Prawą stroną pobiegł Piszczek i idealnie wyłożył do Grosickiego. Polski skrzydłowy był naciskany, ale płaskim strzałem zmieścił piłkę przy słupku.

1644
641
186
60
78
2'

Przechwyt w środku boiska i od razu piłka do Grosickiego. Mocna centra przed bramkę, gdzie bramkarza ubiegł Robert Lewandowski. Strzał głową, ale piłka nad poprzeczką.

128
48
34
23
27
17:45

Biało-czerwonego dopingu nie mogło zabraknąć nawet tu w odległym Erywaniu.

57
29
11
14
12
17:45

Możecie ten mecz obejrzeć z nami. Zapraszamy na WP Pilot.