Lotto Ekstraklasa: 21. kolejka
11 lut 2017 20:30
90+1'

Piłka na 1:1! Po dośrodkowaniu w szesnastkę głową piłkę uderzył Adam Marciniak. Świetna parada Malarza!

19
1
90'

Pogramy 2 minuty dłużej.

10
4
90'

Bezpańska piłka na linii pola karnego Legii. Dopadł do niej Dominik Hofbauer, ale wyraźnie przestrzelił.

7
4
89'

Żółtą kartkę otrzymał Guilherme. Faul na Hofbauerze.

Legia Warszawa
6
6
88'

Legia. Schodzi: Tomas Necid. Wchodzi: Kasper Hamalainen.

85'

Jak oceniacie debiut Necida? Bo pojawiają się głosy, że Prijović był przy Czechu jak Ibrahimović.

Debiut Tomasa Necida oceniasz na?
solidnie
przeciętnie
słabiutko
7
4
83'

Zbyt głębokie dośrodkowanie w pole karne Guilherme. Jałocha zrobił 2 kroki do przodu i przez nikogo nieatakowany złapał piłkę.

9
6
82'

Zaskakująca próba z 23 metrów! Soczyście piłkę uderzył Vadis Odjidja-Ofoe, ale piłka minęła bramkę.

11
4
79'

W ataku Legia. Dużo podań na małej przestrzeni, ale Miroslav Radović chcąc dogrywać w pole karne wyjechał z piłką poza linię końcową.

8
5
76'

Legia. Schodzi: Waleri Kazaiszwili. Wchodzi: Guilherme.

76'

Żółtą kartkę otrzymał Dominik Hofbauer. Faul na Radoviciu. Kartka oznacza przymusową pauzę pomocnika w następnym meczu.

11
6
73'

Ożywili się gospodarze. Centra z lewej strony boiska i strzał głową Szwocha. Arkadiusz Malarz nie pozwolił się zaskoczyć.

17
5
71'

Jest okazja dla Arki! Centrę z narożnika boiska przedłużył da Silva. Tuż przed bramką stał Szwoch, który instynktownym ruchem głowy zdołał zmienić kierunek lotu futbolówki. Publiczność już widziała wyrównującego gola, ale piłka przeleciała tuż obok słupka.

11
10
69'

Odjidja-Ofoe prostopadłym podaniem uruchomił Jodłowca. Ten wpadł w pole karne i próbował jeszcze odgrywać, ale został zablokowany.

7
6
67'

Przyblokowany strzał Formelli sprzed pola karnego. Piłka nie miała mocy i Malarz spokojnie ją chwycił.

16
2
65'

Prostopadłe podanie do Necida. Nowy nabytek Legii czekał już na piłkę, by wyjść sam na sam z Jałochą. Nic takiego się nie stało, bowiem ofiarnym wślizgiem piłkę sprzed nosa sprzątnął mu Tadeusz Socha.

6
7
64'

Trochę chaosu w okolicach pola karnego Arki. Wszystko zakończone niecelnym strzałem Kazaiszwiliego. Piłka minęła lewy słupek o przeszło metr.

6
3
Sądzicie, że z taką grą Legia wyeliminuje Ajax Amsterdam?
TAK
NIE
13
8
60'

Strata Jędrzejczyka przed polem karnym Arki i błyskawiczny kontratak gospodarzy. Podanie do wbiegającego w szesnastkę Barisicia, ale ten odbił się od Pazdana.

7
1
57'

Ładnie do ofensywnej akcji podłączył się Adam Hlousek. Lewy obrońca ściął do środka i oddał piłkę Kazaiszwiliemu. Gruzin wdał się jednak w niepotrzebny drybling i stracił piłkę.

5
3
55'

Mamy dane o frekwencji. 9154 widzów zgromadzonych na stadionie GOSiR w Gdyni.

16
1
52'

Vadis Odjidja-Ofoe trafiony serpentyną rzuconą z trybun. Belga nie wytrąciło to z równowagi, szarpnął lewym skrzydłem, ale dogrywał już niedokładnie.

12
6
51'

Po przerwie gra tylko Legia. Arka czeka. Pytanie tylko na co?

19
5
49'

"Podcinka" w pole karne Arki i strzał głową Necida. Celnie, ale stanowczo zbyt lekko by zaskoczyć Jałochę.

11
4
48'

Vadis Odjidja-Ofoe z piłką na lewej stronie boiska. Zagranie zewnętrzną częścią stopy w poszukiwaniu Necida... nieskuteczne.

13
3
46'

Początek II połowy.

21
2
45+2'

Ofiarnie piłkę po strzałach gospodarzy przyjmowali na ciało Pazdan i Kopczyński. Mocno odczuł to szczególnie ten drugi.

12
5
45'

W pierwszej połowie piłkarze pograją 2 minuty dłużej.

11
7
44'

Jodłowiec przed szansą na drugiego gola. Tym razem jednak lepszy Konrad Jałocha.

10
10
42'

Mocny, płaski strzał Hofbauera. Malarz na posterunku, choć nie była to piłka łatwa do złapania.

10
40'

W Gdyni mamy pierwszego gola, ale rzut oka w świat internetu. A tam niektórych trzymają się żarty.

13
4
39'

Gol! Strzelił Tomasz Jodłowiec. Asystował mu Tomas Necid.

Legia prowadzi. Następca Nikolicia dostał piłkę z prawej strony pola karnego i błyskawicznie zagrał wzdłuż bramki. Idealnie pokazał się Jodłowiec i z 2 metrów dopełnił formalności.

95
28
36'

W narożniku boiska o piłkę zaciekle walczyli Jędrzejczyk z Bożokiem. Lepszy reprezentant Polski i od bramki zacznie Malarz.

18
2
33'

Stracił równowagę Dąbrowski i dzięki temu lewą flanką z piłką popędził Miroslav Bożok. Centrę przerwał Pazdan. Gospodarze domagali się odgwizdania zagrania ręką, ale arbiter puścił grę.

8
6
29'

Waleri Kazaiszwili łatwo oszukał Marciniaka i pobiegł z piłką wzdłuż linii końcowej. Dogranie wzdłuż bramki przeciął jednak Sobieraj.

18
7
27'

Okazja dla Legii. Bożok popchnął Jędrzejczyka, czym sprezentował rywalom rzut wolny z prawej strony na wysokości pola karnego. Centra na Dąbrowskiego. Stoper wygrał powietrzną walkę o piłkę z Łukasiewiczem, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

19
7
24'

Spotkanie nie powala. Mało jest płynnej gry.

10
13
21'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Marcjanik. Taktyczny faul zatrzymujący Odjidję-Ofoe.

28
11
19'

Ponownie da Silva i sporo miejsca przed polem karnym Legii. Brazylijczyk nieczysto trafił w piłkę, która tuż przed strzałem podskoczyła na nierówności... obok słupka.

11
4
18'

Uśmiech na twarzy Radovicia. Po długim podaniu od Jędrzejczyka Serb wyraźnie zagarnął piłkę ręką co nie umknęło uwadze sędziego liniowego.

11
9
15'

Podanie na wolne pole. Dużo miejsca z przodu miał Marcus Vinicius da Silva. Brazylijczyk pobiegł prawym skrzydłem, ale dośrodkował bardzo niedokładnie.

12
8
12'

Lekki strzał z 22 metrów oddał Antoni Łukasiewicz. Malarz poczekał na piłkę i ze spokojem ją chwycił.

17
10
10'

Radović chytrze przepuścił piłkę zagraną przez Dąbrowskiego. Do futbolówki wystartował Tomas Necid, ale został przyblokowany przez doświadczonego Sobieraja.

15
8
7'

Ładny drybling na prawym skrzydle zaprezentował Vadis Odjidja-Ofoe. Podanie do Radovicia było już jednak zdecydowanie zbyt mocne.

32
4
5'

Pan Musiał przerwał grę. Wszystko przez słabą widoczność. We znaki daje się dym z odpalonych rac.

13
12
4'

Świetnie do strzału głową złożył się Josip Barisić. Mocno uderzona futbolówka przeleciała nad poprzeczką, ocierając się o górną siatkę.

10
8
2'

Strata Kopczyńskiego na 35. metrze przed własną bramką. Prostopadłe podanie do Barisicia jednak nie dotarło, bowiem akcję skasował Adam Hlousek.

9
7
19:50

Wychodzą piłkarze. Arka w klubowych żółto-niebieskich barwach, Legia na biało.