Bundesliga: 4. kolejka
21 wrz 2016 20:00
89'

Allagui uderzył z linii pola karnego, ale Neuer nie miał problemu ze złapaniem piłki.

1
1
1
1
1
87'

Philipp Lahm uderzył płasko spod linii bocznej pola karnego, ale Rune Jarstein pewnie interweniował.

Robert Lewandowski zdąży strzelić gola Herthcie?
Tak
Nie
84'
ZMIANA

Hertha. Schodzi: Mitchell Weiser. Wchodzi: Sami Allagui.

83'

Bayern może już dopisać trzy punkty do swojego konta, ale to nie oznacza, że odpuszcza gościom. Hertha ma problem ze stworzeniem sytuacji podbramkowej, choć w ostatnich minutach utrzymuje się przy piłce częściej niż we wcześniejszych fragmentach meczu.

81'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Arturo Vidal.

Bayern Monachium
77'
ZMIANA

Bayern. Schodzi: Franck Ribery. Wchodzi: Kingsley Coman.

75'

Bayern w pięć minut odebrał gościom cień szansy na wywiezienie z Monachium korzystnego wyniku. Gol Robbena nie podciął, a odciął skrzydła ekipie Pala Dardaia.

1
72'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Arjen Robben. Asystował mu Thiago Alcantara.

Lewandowski zagrał na ścianę z Alcantarą, ten szybko przekazał piłkę Robbenowi, który pokonał Jarsteina uderzeniem z 13 metrów.

69'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Thiago Alcantara.

Koszmarny błąd Allana, który na 15. metrze od swojej bramki stracił piłkę na rzecz Thiago, który po chwili pokonał Jarsteina płaskim uderzeniem.

1
1
67'

Piłka w siatce Herthy po strzale Lewandowskiego, ale gol nei został uznany - sędziowie orzekli, że przy podaniu Thiago "Lewy" był na spalonym.

1
65'
ZMIANA

Bayern. Schodzi: Thomas Mueller. Wchodzi: Arjen Robben.

To pierwszy występ Robbena od 5 marca.

63'
ZMIANA

Bayern. Schodzi: Jerome Boateng. Wchodzi: Mats Hummels.

61'

Stara Dama w końcu zagroziła bramce Bayernu! Stocker uderzył soczyście z 15 metrów, ale Neuer nie dał mu się zaskoczyć.

55'

Bawarczycy nie forsują tempa, ale dla Herthy i tak jest ono za wysokie. Goście są skupieni tylko na defensywie.

52'

Franck Ribery przedarł się z piłką pod linię końcową, ale jego podanie do Muellera przeciął Jarstein. Gdyby nie interwencja golkipera Herthy, Mueller miałby przed sobą pustą bramkę.

49'

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Bayern prowadzi atak pozycyjny, a piłkarze Herthy biegają za piłką, która wędruje od nogi do nogi gospodarzy.

46'

Początek II połowy. Od środka Hertha.

43'

Neuer nie musiał interweniować po strzale Weisera zza linii bocznej pola karnego.

40'

Nie ma dziś dobrego dnia Mueller. Teraz znalazł się w dobrej sytuacji po centrze Ribery'ego, ale najpierw zagłówkował... w górę zamiast w kierunku bramki Herthy, a po chwili niezdarnie posłał piłkę wysoko nad bramką Jarsteina.

37'

Vidal zlekceważył Essweina i przegrał z nim pojedynek główkowy na przed swoim polem karnym, dzięki czemu piłka trafiła pod nogi Ibisevicia, ale Bośniak z 13 metrów uderzył nad bramką Neuera. Gdyby jednak nawet trafił do siatki Bayernu, gol nie zostałby uznany, bo sędziowie orzekli, że napastnik Starej Damy był na spalonym.

35'

Bayern rozkręca się z minuty na minutę. Gospodarze coraz łatwiej wchodzą z piłką w pole karne Herthy. Kolejne bramki wiszą w powietrzu.

32'

Lewandowski coraz bardziej aktywny! Teraz świetnym podaniem obsłużył go Vidal, "Lewy" w sytuacji sam na sam z Jarsteinem chciał przelobować golkipera Herty, ale posłał piłkę nad bramką gości.

30'

Boateng uruchomił "Lewego" świetnym prostopadłym podaniem, ale kapitan reprezentacji Polski minimalnie spalił akcję.

29'

Bayern ma miażdżącą przewagę i z każdą minutą rozgrywa piłkę coraz bliżej pola karnego Herthy.

26'

Teraz "Lewy" popędził do zagranej pod końcową linię boiska piłki, odegrał ją do czekającego w polu karnym Muellera, a ten przekaz ją nadbiegającemu Ribery'emu, ale tym razem Francuz uderzył daleko od bramki Herthy.

22'

Robert Lewandowski na razie "dyskretny", ale też koledzy z Bayernu nie mają wielu okazji, by uruchomić go prostopadłym podaniem bądź obsłużyć dośrodkowaniem.

19'

Bayern idzie za ciosem. Hertha nie ma argumentów, by przejąć inicjatywę.

16'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Franck Ribery.

Co za akcja Francuza! W polu karnym wkręcił w ziemię Pekarika i pokonał Jarsteina płaskim strzałem z narożnika pola bramkowego.

15'

Po centrze Ribery'ego z rzutu rożnego Martinez zagłówkował w kierunku dalszego rogu, ale piłkę dosłownie na linii bramkowej zatrzymał Lustenberger!

14'

Thiago Alcantara uderzył "fałszem" z linii pola karnego, ale Rune Jarstein nie miał problemu ze złapaniem piłki.

11'

I trzeba przyznać, że Stara Dama robi to na razie bardzo sprawnie. Po dwóch okazjach z samego początku Bayern nie wypracował sobie kolejnej sytuacji podbramkowej.

8'

Mistrz Niemiec cierpliwie buduje akcję. Hertha na razie tylko stara się przeszkadzać gospodarzom.

5'

Gościom udało się przetrwać szturm i próbują oddalić grę od swojego pola karnego, ale Bayern szybko odzyskał piłkę i prowadzi atak pozycyjny.

3'

Co za pudło Muellera! Teraz w roli podającego wystąpił Lewandowski, który trącił piłkę w kierunku Muellera, a ten z 11 metrów uderzył daleko od bramki Herthy,

1
2'

Pierwsza okazja Roberta Lewandowskiego! Po dograniu Vidala "Lewy" zagłówkował z czterech metrów na bramkę Herthy, ale Jarstein skutecznie interweniował.

1
19:37

Piłkarze są już na murawie. Bayern zagra w czerwonych koszulkach, a Hertha wystąpi w niebiesko-białych pasach.

1
19:37

W kadrze Bayernu po raz pierwszy od marca znalazł się za to Arjen Robben. Holender przez ostatnie pół roku walczył z różnymi urazami.

19:37

W składzie Herthy na próżno szukać Ondreja Dudy. Były zawodnik Legii Warszawa zmaga się z urazem kolana i nie wiadomo, kiedy będzie mógł zadebiutować w barwach Starej Damy.

19:37

W "11" Bayernu jest tradycyjnie Robert Lewandowski. Pięknie o kapitanie Biało-Czerwonych w środowym wydaniu dziennika "Bild" wypowiedział się Alvaro Morata z Realu Madryt.

19:37

Borussia Dortmund we wtorek rozbiła VfL Wolfsburg aż 5:1. Czym odpowie jej Bayern Monachium? Bawarczy to jedna z raptem dwóch drużyn, która po trzech kolejkach miała na koncie komplet punktów. Drugą jest jej dzisiejszy rywal - Hertha Berlin.