Dania U-21
27' Christian Norgaard 83' Frederik Holst
Włochy U-21
54' Lorenzo Pellegrini 86' Andrea Petagna
0:2

Włosi wygrali pierwsze spotkanie w fazie grupowej!

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

Dwa momenty radości Włochów. Niebawem trzeci po ostatnim gwizdku.

Gol! Strzelił Andrea Petagna. Asystował mu Federico Chiesa.

Po nieudanym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Federico Chiesa dogonił piłkę w obrębie boiska i tym razem dokładnie wrzucił na nogę Andrei Petagni. 2:0 po strzale z bliska napastnika Włoch!

Kenneth Zohore wygarnął piłkę zza linii bramkowej i w konsekwencji ją stracił. Ripostował Andrea Petagna i bramkarz reprezentacji Danii musiał porządkować sytuację po strzale napastnika.

Żółtą kartkę otrzymał Frederik Holst.

Dania U-21. Schodzi: Lucas Qvistorff Andersen. Wchodzi: Emiliano Hansen.

Dania U-21. Schodzi: Frederik Borsting. Wchodzi: Mikkel Duelund.

Federico Chiesa rozpędzał się na lewym skrzydle. Duńczyk nie miał innego pomysłu na zatrzymanie zdolnego Włocha niż przewinienie.

Andrew Hjulsager odpowiedział na strzał Roberto Gagliardiniego. W przeciwieństwie do Włocha trafił w światło bramki i to był poważny test dla Gianluigiego Donnarummy!

Roberto Gagliardini strzelił z 20. metra nad poprzeczką. Włosi mogą w tym momencie wykorzystać wolne przestrzenie, które zostawia atakująca Dania.

Dania U-21. Schodzi: Marcus Ingvartsen. Wchodzi: Kenneth Zohore.

20 minut pozostało Duńczykom na wyrównanie. Po golu Włochów pokazali, że potrafią zaatakować, ale Gianluigi Donnarumma nie musi się gimnastykować w bramce.

Trzy minuty po wspomnianym uderzeniu Andrewa Hjulsagera Gianluigi Donnarumma miał okazję do złapania piłki po mocnym wstrzeleniu z prawego skrzydła.

Andrew Hjulsager ustawił się od razu przy piłce i długo zastanawiał się jak wykonać rzut wolny. Pudło! Gianluigi Donnarumma nie musiał interweniować.

Lucas Qvistorff Andersen sfaulowany blisko linii pola karnego. Poważna szansa na wyrównanie z rzutu wolnego!

Pokazuje Dania, że stać ją na wyrównanie. Po pomyłce Gianluigiego Donnarummy formalni gospodarze przejęli piłkę i oddali strzał w boczną siatkę!

Muszą się zorganizować do ofensywy Duńczycy. Po zmianie wyniku boczni obrońcy dostali od selekcjonera sygnał do atakowania.

Gol! Strzelił Lorenzo Pellegrini.

Bramka! I to jaka! Lorenzo Pellegrini wykorzystał zbyt krótkie wybicie piłki, złożył się do przewrotki i perfekcyjnym technicznie strzałem wyprowadził reprezentację Włoch na prowadzenie.

Również po przerwie Włosi próbują narzucić swoje warunki. Jedno ich uderzenie zza pola karnego było niecelne, a drugie zostało zablokowane.

Statystyki i obrazki z pierwszej części meczu. Liczby przemawiają na korzyść zespołu z Półwyspu Apenińskiego.

Po głębokim dośrodkowaniu Andrea Petagna polował na piłkę na drugim słupku. W ostatnim momencie interweniowali przeciwnicy i nie pozwolili na strzał.

Gra wznowiona po przerwie.

Czy po przerwie padnie gol?

Nieco ponad 45 minut bez goli w Krakowie i piłkarze muszą przyspieszyć po przerwie.

Piłki w bramce Gianluigiego Donnarummy nie było. Były sztuczne pieniądze.

Bezbramkowe 45 minut w Krakowie.

Piłka w środku pola. Zdenerwował się Christian Norgaard i sprowadził do parteru Federico Bernardeschiego. Nic wynikło z rzutu wolnego, który wywalczył pomocnik ACF Fiorentina.

Radzą sobie Duńczycy z atakami faworyta. Do końca regulaminowego czasu w pierwszej połowie pięć minut. Trudno będzie Włochom wyjść na prowadzenie przed przerwą.

Trzy celne strzały w tym meczu, dwa po stałych fragmentach. W akcjach obu reprezentacji brakuje konkretów, stąd bezbramkowy wynik.

Dania z klasycznymi numerami, które odpowiadają pozycjom na boisku. Jednak z powodu problemów zdrowotnych do jedenastki wskoczyli oznaczony numerem "20" Jacob Rasmussen i "19" Frederik Borsting.

Efektem kontrataku Danii był korner. Niezłe dośrodkowanie, ale jeszcze lepsza interwencja w środku pola karnego Daniele Ruganiego.

Andrea Petagna ustawiony na desancie w reprezentacji Włoch. Nie zabrał się z futbolówką, mając na plecach dwóch defensorów. Sunie z kontratakiem Dania.

Marco Benassi huknął zza 16. metra! Czujny na linii bramkowej był Jeppe Hojbjerg i nie pozwolił Włochom na zdobycie prowadzenia. Tylko korner.

Domenico Berardi miał na plecach przeciwnika i jedyne, co wywalczył w bocznym sektorze boiska, to wrzut z autu. Dostał zbyt wyrzucające podanie.

Żółtą kartkę otrzymał Christian Norgaard.

Trwa walka o pierwsze punkty dla Danii lub Włoch w fazie grupowej!

Szansa na zaskoczenie Włochów z rzutu wolnego. Zamiast dośrodkowania mocne wstrzelenie i Gianluigi Donnarumma musiał interweniować na linii bramkowej.

Antonio Barreca wrzucił piłkę w pole karne Danii. Akcję zamknął dopiero na skraju szesnastki Andrea Conti i bez zbędnego wyczekiwania huknął w boczną siatkę.

Jacob Rasmussen, który w ostatnim momencie wskoczył do jedenastki Danii zamiast Jakoba Blaabjerga, dał się zaskoczyć na lewym skrzydle.

Frederik Borsting oddał pierwsze uderzenie w kierunku bramki Włochów. Próba z dystansu niecelna i Gianluigi Donnarumma musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

Przedzierał się na lewym skrzydle Lorenzo Pellegrini. Udana interwencja Duńczyka i Wikingowie mają czas na ustawienie się w jedenastu na własnej połowie.

Podanie prostopadłe w kierunku Marco Benassiego. Kapitan reprezentacji Włoch został wyprzedzony przez przeciwnika i na dodatek dał się sprowokować do faulu.

Jeppe Hojbjerg zrobił kilka kroków do po przodu i sprzątnął piłkę na przedpolu sprzed nosów Włochów.

Reprezentacja Włoch szukała miejsca na oddanie pierwszego celnego i soczystego uderzenia. Selekcjoner zawołał do linii bocznej kapitana i przekazał mu pierwsze uwagi. Przerwa jest spowodowana urazem Domenico Berardiego.

Głębokie dośrodkowanie odprowadzone przez Duńczyka poza boisko. Akcja po wrzucie z autu została przerwana faulem na Marcusie Ingvartsenie.

Niewiele wynikło z pierwszego rzutu rożnego. Poradziła sobie defensywa Danii i grę wznowił od bramki Jeppe Hojbjerg.

Włosi na połowie przeciwnika. Początkowo chcieli szybko rozegrać akcję, ale po chwili zdecydowali się przegrać piłkę przez obrońców. W efekcie wywalczyli korner.

Tak wyglądała prezentacja obu drużyn.

Pierwszy gwizdek w Krakowie!

Hymny narodowe w Krakowie. Dania w czerwonych koszulkach i białych spodenkach, natomiast Włosi w niebieskich strojach.

Kto wygra mecz?

Naszpikowana piłkarzami znanymi z Serie A reprezentacja Włoch zagra w Krakowie z Duńczykami, którzy w eliminacjach wygrali dziewięć meczów i tylko jeden zremisowali. W jedenastce Italii między innymi Donnarumma, Bernardeschi czy Rugani, a w odwodzie Federico Chiesa.

Do pojedynku dojdzie na stadionie Cracovii. Kibice powoli gromadzą się na trybunach.

Sędzia: Ivan Kruzliak (Słowacja).

Ławka rezerwowych reprezentacji Włoch: Alessio Cragno, Simone Scuffet - Davide Calabria, Danilo Cataldi, Alberto Grassi, Alberto Cerri, Davide Biraschi, Luca Garritano, Federico Chiesa, Manuel Locatelli, Alex Ferrari, Giuseppe Pezzella.

Ławka rezerwowych reprezentacji Danii: Thomas Hagelskjaer, Daniel Iversen - Kenneth Zohore, Rasmus Nissen, Joachim Andersen, Casper Nielsen, Mads Pedersen, Mathias Jensen, Emiliano Hansen, Jacob Rasmussen, Kasper Junker, Mikkel Duelund.