Puchar Polski: Finał
02 maj 2017 16:00
120+1'

Marcin Robak szarżował w polu karnym, ale nie opanował piłki i nie zdołał oddać strzału.

71
47
22
25
29
120'

Doliczone 3 minuty.

34
15
17
13
25
119'

Gol! Strzelił Łukasz Trałka. Asystował mu Mihai Radut.

Lech jeszcze walczy! Z rzutu rożnego głęboko dośrodkował Radut, a piłkę do siatki głową skierował z bliska Trałka. Tym razem Steinbors bez szans.

134
53
36
55
129
117'

Gdynianie zablokowali strzał Pawłowskiego w zamieszaniu w polu karnym.

41
18
7
14
10
114'

Sprzed pola karnego wyraźnie obok słupka uderzył płasko Szymon Pawłowski.

30
9
6
12
12
113'

Żółtą kartkę za zdjęcie koszulki otrzymał Luka Zarandia.

33
30
7
13
18
112'

Gol! Strzelił Luka Zarandia.

Szaleństwo w szeregach gdynian! Zarandia otrzymał piłkę jeszcze na własnej połowie, przebiegł z nią pół boiska i płaskim strzałem z ostrego kąta pokonał Buricia.

247
100
37
50
74
111'

Lech w natarciu, ale przez 110 minut bił głową w mur i trudno mu będzie nagle odmienić swoją grę.

26
10
7
11
11
110'

Lech. Schodzi: Lasse Nielsen. Wchodzi: Mihai Radut.

21
13
13
17
15
107'

Gol! Strzelił Rafał Siemaszko. Asystował mu Adam Marciniak.

NIESAMOWITE! Arka nie atakowała prawie wcale, ale jedną akcją zaskoczyła poznaniaków! Z lewego skrzydła znakomicie dośrodkował Marciniak, a Siemaszko wbiegł między środkowych obrońców rywala i strzałem głową z 6 metrów pokonał Buricia.

270
112
44
58
99
106'

Gramy dalej.

49
20
5
8
13
105'

Po rzucie wolnym nieczysto glówkował Marcin Robak i piłka poleciała wyraźnie obok słupka.

24
13
7
12
13
104'

Gdynianie tylko się bronią, ale robią to dość skutecznie.

23
13
11
12
21
101'

Teraz niecelna główka Lasse Nielsena po dośrodkowaniu Majewskiego z rzutu wolnego. Duńczyk uderzał z trudnej pozycji.

27
15
7
14
10
100'

Z rzutu wolnego z 22 metrów uderzył Maciej Gajos, ale trafił w mur obrońców Arki. Z takim samym skutkiem próbował dobijać.

27
18
11
13
16
99'

Długie podanie w kierunku Siemaszki, ale rezerwowy Arki sfaulował w powietrznym pojedynku Bednarka.

5
11
6
15
13
96'

Sprzed pola karnego mocno w środek bramki uderzył Szymon PawłowskiPavels Steinbors nie chciał ryzykować łapania piłki i wybił ją na rzut rożny.

21
11
8
7
5
95'

Krótko trwał napór Kolejorza, teraz gra znów jest szarpana.

22
19
9
11
22
92'

Lech od razu ruszył do ataku, Arka skupiona na defensywie.

35
21
13
14
18
91'

10
90'

25
14
23
9
33
90'

Lech powinien zdobyć gola! Maciej Makuszewski kapitalnie urwał się prawym skrzydłem, idealnie dograł na środek pola karnego, tam Radosław Majewski przyjął piłkę, lecz z 7 metrów posłał ją obok słupka. Arka miała ogrom szczęścia!

32
18
18
12
44
90'

Jasmin Burić wybiegł poza pole karne i dość rozpaczliwą interwencją uprzedził Siemaszkę.

14
18
8
7
20
86'

Lech atakuje, ale niewiele z tego wynika. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas dogrywka.

24
16
7
13
30
85'

Lech. Schodzi: Darko Jevtić. Wchodzi: Szymon Pawłowski.

84'

Koszmarna centra Jevticia z rzutu rożnego. Piłka opuściła boisko.

8
7
6
20
9
83'
80'

Maciej Makuszewski zablokowany przy próbie strzału z narożnika pola karnego.

16
10
8
18
11
79'

Po rzucie rożnym lekko i wprost w ręce Steinborsa główkował Jan Bednarek.

21
9
7
10
11
78'

Dobrze teraz "poklepali" poznaniacy, ale dośrodkowanie Kostewycza z lewej strony pola karnego zastopował obrońca.

8
6
8
10
10
76'

Żółtą kartkę za faul taktyczny na Majewskim otrzymał Antoni Łukasiewicz.

27
8
12
7
7
74'
73'

Z rzutu wolnego dośrodkował Mateusz Szwoch, piłka minęła wszystkich w polu karnym i opuściła boisko.

8
5
7
9
13
71'
70'

Kapitalną okazję zmarnował teraz Dawid Kownacki, który zamknął dośrodkowanie Robaka, ale z kilku metrów uderzył obok słupka!

6
6
7
9
12
68'

Arkowcy odzyskali piłkę na połowie przeciwnika i dobrą okazję miał Marcin Warcholak. Jego pierwszy strzał z ostrego kąta obronił jednak Jasmin Burić, a dobitka była już niecelna.

22
18
8
10
8
66'

Na trybunach PGE Narodowego pojawiło się 43 760 widzów.

49
22
18
15
15
65'

Pavels Steinbors wypiąstkował piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Majewskiego z rzutu wolnego.

7
7
5
9
10
62'

Zakotłowało się przez chwilę w polu karnym Arki, piłka trafiła jeszcze na prawe skrzydło do Kędziory, ale obrońca Lecha nie zdołał dośrodkować.

16
6
9
5
12
59'

Przewaga po stronie poznaniaków, Arka czeka na kontry.

42
20
13
11
22
57'

Nieprzyjemny strzał z kilkunastu metrów oddał Marcin Robak i Pavels Steinbors miał kłopoty z interwencją.

31
12
10
10
11
53'

Co za okazja Lecha! Po dośrodkowaniu Kostewycza z lewego skrzydła, bardzo dobry strzał głową oddał Marcin Robak i Arkę uratował słupek!

35
19
9
16
23
53'

Pierwsze minuty drugiej części chaotyczne i niezbyt ciekawe.

12
6
7
10
15
53'

Żółtą kartkę za faul na Trałce otrzymał Marcus Vinicius da Silva.

24
14
8
7
10
50'

Żółtą kartkę za faul na Sobieraju otrzymał Marcin Robak.

Lech Poznań
19
16
16
16
36
49'

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

13
10
9
9
16
47'

Dawid Kownacki padł tuż przed linią pola karnego po starciu z Warcholakiem. Sędzia puścił grę, mimo że zawodnik Arki faulował.

16
5
5
3
18
Czy finał rozstrzygnie się w regulaminowych 90 minutach?
19
11
6
8
7
46'

Początek drugiej połowy. Bez zmian.

13
6
9
5
3
45+2'

Duża kontrowersja w polu karnym Lecha. Marcin Robak zagrał piłkę ręką, gdynianie mieli spore pretensje, ale sędzia nie użył gwizdka.

23
18
14
13
44
45'

Doliczona 1 minuta.

23
10
7
7
7
44'

Lech spuścił z tonu i Arka znów radzi sobie nieźle.

32
10
7
9
13
42'

Tomasz Kędziora poza boiskiem. W powietrznej walce został trafiony łokciem przez Bożoka i ma rozcięty łuk brwiowy.

18
9
14
36
19
39'

Po dośrodkowaniu Szwocha celnie, ale w sam środek bramki główkował Przemysław Trytko. To była bardzo dobra okazja Arki.

34
15
12
10
16
37'

Kolejna fantastyczna okazja poznaniaków! Pavels Steinbors obronił uderzenie Robaka z ostrego kąta, a dwaj inni lechici się mocno zirytowali, bo czekali jeszcze na podanie od kolegi.

11
35'

Arka jeszcze bez celnego strzału. Lech oddał dotąd trzy.

23
24
7
9
9
33'

Z ostrego kąta mocno, ale nad bramką strzelił Marcin Robak. Poznaniacy zmarnowali już sporo sytuacji.

9
10
12
16
9
32'

Niedokładnie z lewej strony pola karnego zagrywał Darko Jevtić i gdynianie wyszli z opresji.

8
6
5
4
15
29'

Arka na chwilę złapała oddech i zdołała oddalić grę od własnej bramki.

13
6
6
3
14
26'

Mocna płaska centra Majewskiego z prawej strony pola karnego, ale zabrakło strzału.

21
8
6
8
9
25'

Arka w głębokiej defensywie, Lech poczuł krew.

21
11
6
5
11
23'

Po rzucie rożnym pod poprzeczkę główkował Tomasz Kędziora i znów kapitalnie interweniował Steinbors!

10
15
10
4
8
23'

Lech podkręcił tempo i gdynianie się gubią! Dawid Kownacki zagrał na środek pola karnego do Jevticia i strzał tego drugiego z najwyższym trudem obronił Pavels Steinbors!

12
6
2
2
3
22'

Krzysztof Sobieraj wybił piłkę po groźnym dośrodkowaniu Majewskiego spod końcowej linii.

18
8
9
7
10
20'

Spory kocioł pod bramką Arki po płaskiej centrze Kostewycza. Radosław Majewski nie zdołał oddać strzału, a poprawka Jevticia sprzed pola karnego była bardzo niecelna.

17
11
8
8
7
19'

Żółtą kartkę za faul na Nielsenie otrzymał Mateusz Szwoch.

30
21
13
11
12
18'

Poznaniacy w ataku pozycyjnym.

30
14
5
3
8
16'

Odpowiedź Arki: z narożnika pola karnego tyleż mocno co niecelnie uderzył Mateusz Szwoch.

17
9
7
5
9
15'

Świetna okazja Lecha! Po dokładnym dośrodkowaniu Majewskiego z rzutu rożnego, Jan Bednarek główkował w zewnętrzną część poprzeczki!

39
14
14
10
8
13'

Marcus Vinicius da Silva zablokowany przy próbie strzału z dystansu.

8
17
8
4
5
12'

Po oskrzydlającej akcji Lecha Pavels Steinbors zbyt krótko wypiąstkował piłkę, ale Wołodymyr Kostewycz uderzył z dystansu bardzo wysoko nad bramką.

14
8
8
12
11
9'

Zapachniało niespodzianką! Przemysław Trytko doszedł do strzału głową na 6. metrze i posłał piłkę tuż nad poprzeczką!