Bruk-Bet Termalica Nieciecza
28' Kamil Słaby 64' Martin Miković 83' Lasse Nielsen
Lech Poznań
22' Radosław Majewski 25' Maciej Makuszewski 44' Christian Gytkjaer 61' Artem Putiwcew 87' Radosław Majewski
1:3

Koniec. Lech tylko przez moment mógł drżeć o wygraną. Zasłużone i pewne zwycięstwo Kolejorza 3:1.

Z linii pola karnego uderzał Majewski, ale trafił w Kupczaka.

Pogramy jeszcze przez 3 minuty.

Gol! Strzelił Radosław Majewski. Asystował mu Nicklas Barkroth. Lech nie da sobie zrobić krzywdy. Z prawej strony dośrodkował Barkroth, a Majewski głową trafił do siatki na 1:3.

Lech stara się oddalić grę od własnej połowy. Goście długo rozgrywają piłkę.

Gol samobójczy! Lasse Nielsen. Jednak czekają nas jeszcze emocje. Strzelał Miković, piłka odbiła się od Nielsena i wpadła do bramki! 1:2!

Kontra Lecha zakończona niecelnym strzałem Majewskiego z pola karnego.

Głową z... 17 metrów uderzył Śpiączka. Daleko od celu.

Nicki Bille Nielsen sam na sam z Muchą, ale strzał trafił w bramkarza.

Termalica. Schodzi: Kamil Słaby. Wchodzi: Jakub Wróbel.

Piątek dogrywał z rogu, Gutkovskis przedłużył piłkę, a Stefanik nie zdołał jej wbić do siatki z pięciu metrów.

Lech bez problemów rozbija ataki gospodarzy i wyprowadza groźne kontry. Przed momentem powinno być 3:0, ale żaden z Lechitów nie zdołał oddać celnego strzału po dograniu Makuszewskiego.

16 metrów przed bramką do piłki doszedł Tetteh, sprytne uderzenie zablokowali jednak obrońcy.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Martin Miković.

Gol samobójczy! Artem Putiwcew. Makuszewski dostał się z piłką w okolice pola karnego, płasko dograł, a Putiwcew skierował futbolówkę do własnej bramki.

Lechowi nie spieszy się, goście kontrolują grę, a gospodarze nie są w stanie zagrozić przyjezdnym.

Majewski płasko w pole karne do Situma, a ten... spudłował z kilku metrów!

Groźnie zapowiadała się akcja Słoników. Sędzia przerwał grę, na spalonym był Śpiączka.

Fryc wrzucił piłkę z autu w pole karne Lecha, ale tam piłkę przejęli goście i wyprowadzili kontrę, po której Majewski uderzył z ok. 17 metrów w Muchę.

Bruk-Bet stara się zaatakować, ale to Lech wygląda dojrzalej. Goście sprawiają wrażenie bardzo pewnych siebie.

Gramy!

Przerwa. Długo niewiele wskazywało na to, że w 1. połowie padną gole. W końcu Lech przeprowadził dobrą akcję i prowadzi 1:0.

Dośrodkowanie w pole karne, sytuacyjnie główkował Śpiączka i... piłka odbiła się od słupka!

Lech po objęciu prowadzenia na niezbyt wiele pozwala rywalom.

Sędzia doliczył 5 minut.

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer. Asystował mu Robert Gumny. Lech w końcu przeprowadził akcję bramkową. Makuszewski do Gumnego, ten wyłożył piłkę na piąty metr Gytkjaerowi, a ten wpakował futbolówkę do siatki! 0:1 i mamy nadzieję na większe emocje.

Mecz odbywa się niemal w zupełnej ciszy. Czy o to chodzi w Lotto Ekstraklasie? Brak atmosfery piłkarskiego święta. Może dlatego piłkarze grają tak przeciętnie w niedzielne popołudnie?

Ładne dośrodkowanie Kostewycza, ale w polu karnym nie było żadnego z partnerów.

Cały czas przeważa Lech Poznań. Kolejorz akcje prowadzi jednak w dość ślamazarnym tempie.

Termalica. Schodzi: Akos Kecskes. Wchodzi: Samuel Stefanik.

W zespole gospodarzy dojdzie do zmiany. Boisko opuści Akos Kecskes, który doznał urazu głowy na początku meczu.

Lech wziął się do pracy i uzyskał przewagę. Przed momentem strzelał Majewski, ale wprost w bramkarza.

- Motyla noga* - głośno krzyknął jeden z graczy obecnych na boisko. To jak na razie najbardziej emocjonujący moment meczu.

*wersja dla osób do lat 18 (pełna wersja dostępna po godzinie 22)

1/3 meczu za nami. Oczekiwaliśmy dużo więcej od tego spotkania, a przede wszystkim od Lecha.

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Słaby.

Dośrodkowanie w pole karne, ale Putnocky zdołał wybić zmierzającą w światło bramki piłkę.

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Makuszewski. Tetteh powalił rywala, a kartkę otrzymał za pyskówki Makuszewski.

Abdul Aziz Tetteh dogra mecz w Niecieczy do końca?

Lech. Schodzi: Łukasz Trałka. Wchodzi: Abdul Aziz Tetteh.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Radosław Majewski.

Wściekły na sędziego jest Nenad Bielica. Trener domagał się kartki dla rywala.

Lech cały czas gra w osłabieniu. Trałka zszedł do szatni, do wejścia przygotowuje się Tetteh. A w ataku gospodarze.

Znowu krew na boisku. Tym razem nos rozbił Trałka. Medycy od razu zasygnalizowali zmianę.

Majewski szukał w polu karnym Christiana Gytkjaera, ale zbyt mocno dogrywał piłkę.

Akos Kecskes ostatecznie wrócił na boisko z dość pokaźnym opatrunkiem.

Od kilku minut częściej przy piłce utrzymują się gospodarze. Wciąż niewiele emocji w Niecieczy.

Wołodymyr Kostewycz z opatrunkiem na gowie pozostał na boisku, natomiast Akos Kecskes zakrwawiony zszedł do linii bocznej i chyba już nie wróci do gry.

Wołodymyr Kostewycz i Akos Kecskes zderzyli się głowami. Pojawiła się krew, potrzebna jest pomoc.

Od początku przy piłce Lech Poznań. Goście szybko chcą objąć prowadzenie.

Rozpoczęli goście.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Musiał (Kraków).

Lech Poznań w bieżącym sezonie może już tylko myśleć o walce w lidze. Rywal Bruk-Bet Termalica po słabym początku przestał przegrywać. Z kolei zespół Nenada Bielicy nie gra na miarę oczekiwań kibiców.