Było ciekawie w polu karnym Man City! Mikel Merino zamknął głową akcję oskrzydlającą i uderzył tuż obok słupka.

2
2
3
86'

Ilkay Gundogan miał niezłą pozycję przed polem karnym, mimo to strzelił bardzo niecelnie.

3
2
1
5
4
83'
ZMIANA

Man City. Schodzi: Bernardo Silva. Wchodzi: Leroy Sane.

7
5
3
2
3
79'

Podniosła się wrzawa na trybunach, bo niezłą okazję do strzału z ostrego kąta miał Christian Atsu. Niepotrzebnie jednak odgrywał i nic z tego nie wyszło.

3
2
1
1
1
77'
ZMIANA
77'
ZMIANA
75'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego otrzymał Dwight Gayle.

Newcastle United
4
3
1
2
3
75'

Manchester City szanuje piłkę, cierpliwie wymienia podania i nie forsując tempa, odlicza czas do końca.

3
2
1
3
2
71'
ZMIANA
68'

Jamal Lascelles bardzo niepewnie przeciął dośrodkowanie Sergio Aguero i piłka przeleciała tuż obok słupka bramki Srok.

1
1
1
1
1
66'

Teraz za to mogło być 0:2! Kevin De Bruyne uderzył z dystansu w słupek, do siatki skutecznie dobił Sergio Aguero, ale on był już na spalonym i gola nie ma.

2
1
1
1
3
65'

Newcastle przegrywa wprawdzie tylko 0:1, ale serwuje swoim kibicom wyjątkowo przygnębiające widowisko. W drugiej połowie nawet przez chwilę nie zapachniało wyrównaniem.

1
1
1
1
1
62'
ZMIANA

Newcastle. Schodzi: Joselu. Wchodzi: Dwight Gayle.

4
1
1
2
1
60'

Sroki albo są bezradne, albo po prostu nie wierzą w jakiekolwiek zagrożenie rywalowi, bo z przodu nie robią kompletnie nic.

2
1
56'

Teraz przed szansą stanął Kevin De Bruyne, ale strzał z ostrego kąta kompletnie mu nie wyszedł.

1
1
1
54'

Ilkay Gundogan szukał gola płaskim strzałem sprzed pola karnego, jednak zabrakło mocy i Rob Elliot odbił piłkę.

2
50'

Centrostrzał Sterlinga z ostrego kąta i Aguero minimalnie spóźnił się do piłki.

3
2
2
2
2
49'

Obraz gry bez zmian. Tempo nie porywa, ale goście w pełni kontrolują mecz.

1
1
1
46'

Początek drugiej połowy.

2
2
1
45'

Doliczona 1 minuta.

2
2
2
1
1
42'

Rob Elliot instynktownie zatrzymał strzał Sterlinga z 13 metrów.

2
2
1
2
2
40'

Szybka kontra Man City, De Bruyne dośrodkował miękko do Sergio Aguero, lecz techniczny strzał Argentyńczyka w krótki róg został zablokowany.

3
2
2
1
38'

Poza jedną okazją dla Srok obraz gry jest dokładnie taki sam jak na początku - bezdyskusyjna dominacja lidera Premier League.

3
1
1
34'

Mogło być 1:1! Goście na chwilę kompletnie się pogubili, Rolando Aarons przelobował już Edersona, ale piłkę z linii bramkowej wybił Nicolas Otamendi!

8
4
1
3
3
34'

Piłka w rękach Elliota po zbyt głębokiej wrzutce Sterlinga z lewego skrzydła.

2
2
1
3
2
31'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Raheem Sterling. Asystował mu Kevin De Bruyne.

Egzekucja była odraczana przez pół godziny, ale w końcu musiała nadejść. De Bruyne perfekcyjnie zagrał za plecy obrońców, a piłkę w siatce strzałem z ostrego kąta w krótki róg umieścił Sterling.

41
25
9
10
11
30'

Sergio Aguero łatwo minął dwóch rywali i uderzył z dystansu centymetry obok słupka!

4
3
1
1
26'

Z 20 metrów mocno, ale w trybuny strzelił Kevin De Bruyne.

2
2
2
3
2
24'

Rob Elliot zatrzymał w ogromnym tłoku strzał Jesusa z ostrego kąta.

2
1
1
1
1
23'

Ederson mógłby zejść do szatni i zostawić bramkę pustą. Newcastle w zasadzie w ogóle nie ma piłki.

5
2
1
1
19'

90:10 - tak wygląda posiadanie piłki, oczywiście na korzyść lidera.

6
4
6
2
2
17'

Kapitalna interwencja Elliota po strzale głową Sergio Aguero! Z rzutu wolnego centrował Kevin De Bruyne.

5
4
2
3
3
17'

Ruch w jedną stronę na St James' Park. Przewaga Manchesteru City nie jest miażdżąca, ale gospodarze cały czas muszą być bardzo czujni w tyłach.

4
5
2
5
3
13'

Jamal Lascelles zablokował strzał Jesusa z ostrego kąta.

2
2
2
4
7
11'
ZMIANA
11'

Potężne uderzenie De Bruyne z 18 metrów, ale piłka poleciała nad poprzeczką.

4
4
2
3
8
10'

Sroki bronią się bardzo głęboko, taka taktyka raczej nie zda egzaminu.

4
6
1
1
4
7'

Goście o krok od gola! Fernandinho dośrodkował głęboko do Sergio Aguero, a ten uciekł ostatniemu obrońcy i z ostrego kąta trafił w zewnętrzną część słupka.