Bayer Leverkusen
10' Kevin Volland 15' Karim Bellarabi 70' Kevin Volland
Bayern Monachium
27' Thomas Mueller 32' Javi Martinez 42' Rafinha 59' Franck Ribery 90+1' James Rodriguez
1:3

Koniec spotkania. Bayern do końca drżał o wygraną, ale dzięki kapitalnemu strzałowi Jamesa Rodrigueza uniknął nerwowej końcówki. Goście wygrali bez Roberta Lewandowskiego, ale widać, że Polak jest niezbędny monachijczykom.

Bayern. Schodzi: Thomas Mueller. Wchodzi: Corentin Tolisso.

Gol! Strzelił James Rodriguez. Ależ uderzenie Kolumbijczyka! Techniczny strzał z rzutu wolnego z osiemnastu metrów i mamy 3:1.

Doliczone zostały cztery minuty.

Tuż przed polem karnym sfaulowany został James Rodriguez.

Vidal zagrał piłkę ręką i akcja Bayernu została przerwana. Chilijczyk nie zgadza się z decyzją arbitra, ale powtórki nie pozostawiają wątpliwości.

To mógł być nokaut. James jednak nieznacznie spudłował.

Bayern stara się przejąć inicjatywę, ale gospodarze złapali wiatr w żagle. Czekają nas emocjonujące końcowe minuty.

Bayern zepchnięty do defensywy. To będzie trudna końcówka dla mistrzów Niemiec.

Bayern. Schodzi: Franck Ribery. Wchodzi: Sandro Wagner.

Strzał Alario tuż nad poprzeczką. Bayer coraz bliżej doprowadzenia do wyrównania.

Bayer. Schodzi: Julian Brandt. Wchodzi: Admir Mehmedi.

Volland mógł doprowadzić do wyrównania, ale strzał zblokował Boateng.

Po dograniu z kornera obok bramki strzelił Sven Bender.

Bayer uwierzył, że może zdobyć choćby punkt w starciu z mistrzem Niemiec. Gospodarze w ofensywie.

Gol! Strzelił Kevin Volland. Asystował mu Kai Havertz. Euforia w Leverkusen. Harvetz odegrał do Vollanda, który z osiemnastu metrów huknął na bramkę Ulreicha. Piłka odbiła się od obrońcy Bayernu i zmyliła bramkarza mistrzów Niemiec.

Rafinha zatrzymał akcję Bayeru.

Nieudane dośrodkowanie Bailey'a z rzutu wolnego. Od bramki zaczął Ulreich.

W ostatnich minutach aktywniejszy jest Bayer. Dla gospodarzy to ostatni dzwonek, by odrobić straty.

Bayern. Schodzi: Arjen Robben. Wchodzi: Kingsley Coman.

Bayer. Schodzi: Dominik Kohr. Wchodzi: Lucas Alario.

Volland mógł zmniejszyć straty, ale strzelił tuż obok słupka.

Bayer. Schodzi: Karim Bellarabi. Wchodzi: Benjamin Henrichs.

Gol! Strzelił Franck Ribery. Asystował mu James Rodriguez. Zabójcza kontra Bayernu. James odegrał do Ribery'ego, a ten ruszył z piłką, ominął obrońców i z dwunastu metrów strzelił nie do obrony.

Jęk zawodu na BayArenie. Bailey oszukał Suele i strzelił z kilkunastu metrów w poprzeczkę.

Strzał Brandta z rzutu wolnego. Mało brakło, by po rykoszecie piłkę przejął Sven Bender i pokonał Ulreicha.

Ribery wdał się w drybling w polu karnym rywali i stracił piłkę.

Odważne wyjście Leno, który niczym superman ubiegł Ribery'ego i uratował swój zespół.

Robben niedokładnie dograł piłkę w pole karne. Akcja zakończona stratą.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy. Początkowo przeważali gospodarze, ale goście z biegiem czasu przejęli inicjatywę i zdobyli gola.

Robben w swoim stylu starał się pokonać Leno, ale jego strzał został zablokowany.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Rafinha.

Alaba niedokładnie dograł do Vidala. Strata Bayernu.

Kolejny rzut rożny dla Bayernu. Tym razem niecelnie uderzył Suele.

Znów uderzał Martinez, ale ponownie bez zagrożenia.

Po rzucie rożnym Martinez strzelił obok słupka.

Akcja Bayernu zakończona stratą.

Strzał Kohra nie sprawił zagrożenia pod bramką Ulreicha.

Gol! Strzelił Javi Martinez. Po wrzutce Robbena z rzutu rożnego głową uderzył Vidal. Piłkę odbiła się od obrońcy Bayeru i trafiła do Martineza, który z najbliższej odległości pokonał Leno.

Lars Bender uderzył z osiemnastu metrów nad poprzeczką.

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Mueller. W polu karnym rywali Niemiec sfaulował rywala.

Świetna interwencja Leno, który obronił strzał Vidala.

Ribery dograł do Alaby, a jego strzał z ostrego kąta obronił Leno. Piłka trafiła jednak pod nogi Rodrigueza, który huknął z 20. metra obok bramki.

Dogranie Muellera wzdłuż pola karnego zakończone stratą.

Bayer ma przewagę, ale nie potrafi jej udokumentować celnym strzałem. Monachijczycy póki co nastawiają się na grę z kontry.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie niecelnie uderzył Kohr.

Strzał Bailey'a zablokowany i Bayer ma rzut rożny.

Gra wyraźnie się zaostrzyła. Piłkarze Bayeru akcje rywali zatrzymują ostrymi faulami.

Żółtą kartkę otrzymał Karim Bellarabi, który brutalnie sfaulował Ribery'ego.

W polu karnym Ribery odegrał do Jamesa, ten dośrodkował, ale piłkę przejął Leno.

Ribery zatrzymał dośrodkowanie Bellarabiego.

Żółtą kartkę otrzymał Kevin Volland.

Akcja Bayernu przerwana przez faul na Jamesie Rodriguezie. Zakończyło się na słownym ostrzeżeniu dla Larsa Bendera.

Szybki początek spotkania. Obie drużyny atakują i szukają pierwszej bramki.

Robben podegrał do niepilnowanego Ribery'ego, a jego strzał został zablokowany. To powinno być 1:0 dla Bayernu!

Volland miał szansę na oddanie groźnego strzału, ale stracił piłkę.

Początek meczu.

W składzie gospodarzy zabrakło Roberta Lewandowskiego, który wraca do zdrowia po urazie.

Po krótkiej zimowej przerwie wracają rozgrywki Bundesligi. To pierwszy w tym roku mecz niemieckiej ekstraklasy.