Legia Warszawa juniorzy
8' Michał Góral 10' Mikołaj Neuman 64' Mateusz Olejarka 73' Mateusz Olejarka 77' Mateusz Olejarka
Lech Poznań juniorzy
9' Wiktor Pleśnierowicz 12' Michał Skóraś 28' Eryk Kryg 36' Jakub Karbownik 63' Szymon Zalewski 68' Hubert Sobol 80' Paweł Tupaj 85' Michał Skóraś
2:5

Lech Poznań w finale Centralnej Ligi Juniorów po efektownym pościgu.

Kompletnie rozbita jest Legia Warszawa w doliczonym czasie. Ma mnóstwo szczęścia, że nie straciła kolejnego gola. Futbolówka trafiła w poprzeczkę, a następnie po dobitce gospodarzy ratował Paweł Łakota. Czekają gospodarze na ostatni gwizdek.

Doliczone dwie minuty do regulaminowego czasu.

Lech Poznań. Schodzi: Szymon Zalewski. Wchodzi: Karol Smajdor.

Gol! Strzelił Michał Skóraś.

To już mała demolka w Ząbkach! Lech Poznań ma już awans praktycznie w kieszeni. Michał Skóraś zdobył piątego gola dla gości po podaniu Pawła Tupaja.

Legia Warszawa. Schodzi: Michał Gładysz. Wchodzi: Mieszko Lorenc.

Lech Poznań. Schodzi: Łukasz Norkowski. Wchodzi: Marcin Maćkowiak.

Paweł Tupaj powiększył przewagę Lecha Poznań! Przyjezdni są już o krok od awansu do finału Centralnej Ligi Juniorów! Zmiennik znalazł się w polu karnym, wygrał pojedynek fizyczny i wpakował futbolówkę do siatki.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Mateusz Olejarka za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Najlepszą obroną jest atak, dlatego poznaniacy są na połowie przeciwnika. Uderzenie Huberta Sobola z dystansu zatrzymane przez bramkarza Legii Warszawa.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Olejarka za faul przed własnym polem karnym.

Ponownie ekipa z Poznania. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Pawła Tupaja zapachniało czwartym golem Lecha.

Gol! Strzelił Hubert Sobol.

Lech Poznań odpowiedział. Bramka w nieco kuriozalnych okolicznościach. Ani Michał Gładysz nie potrafił wybić piłki, ani Paweł Łakota jej złapać, dlatego nadbiegł Hubert Sobol i wkopał ją z ostrego kąta do siatki Legionistów.

Kolejorz niby przeważał, mimo to nie potrafił trafić Legii po raz trzeci. Szybki wypad gospodarzy pozwala im ponownie rozdawać karty, a czasu do końca rywalizacji coraz mniej.

Lech Poznań. Schodzi: Filip Marchwiński. Wchodzi: Bartosz Bartkowiak.

Gol! Strzelił Mateusz Olejarka.

Legia Warszawa odzyskała prowadzenie w dwumeczu. Mateusz Olejarka strzelił na 2:2 w rewanżu z rzutu karnego po uprzednim zmyleniu bramkarza! Nie będzie w tej rywalizacji dogrywki.

Żółtą kartkę otrzymał Szymon Zalewski.

Rzut karny dla Legii Warszawa po faulu Szymona Zalewskiego na Bartoszu Rymku. Była żółta kartka dla faulującego zawodnika Lecha.

Przerwa w grze spowodowana urazem Filipa Marchwińskiego. Piłkarz Lecha Poznań zamierza za moment powrócić na boisko i kontynuować rywalizację.

Napięcie w prestiżowym dwumeczu coraz większe.

Lech Poznań częściej na połowie przeciwnika niż Legia Warszawa. Ekipa z Wielkopolski poczuła krew i chciałaby awansować bez dogrywki.

Legia Warszawa. Schodzi: Mikołaj Neuman. Wchodzi: Maksymilian Sitek.

Filip Marchwiński. Po płaskim strzale młodziana musiał interweniować bramkarz Legii Warszawa. Trudno było o sparowanie piłki, jednak nie pomylił się Paweł Łakota.

Łukasz Norkowski przytomnie przerwał kontratak Legii Warszawa. Rozpędzeni gospodarze zostali zatrzymani już w okolicach koła środkowego.

Pierwszą szansę na zdobycie gola po przerwie miała Legia Warszawa. Konkretnie Łukasz Zjawiński, którego młodzi Lechici wypchnęli z dogodnej pozycji.

Piłka ponownie w grze.

Legia Warszawa. Schodzi: Michał Góral. Wchodzi: Mateusz Olejarka.

Legia Warszawa. Schodzi: Bartłomiej Kukułowicz. Wchodzi: Bartosz Rymek.

Lech Poznań. Schodzi: Jakub Karbownik. Wchodzi: Paweł Tupaj.

Legia Warszawa nie ma już przewagi.

Czy rywalizacja rozstrzygnie się w drugiej połowie?

Lech atakował i zasłużenie odrobił stratę.

Doliczone dwie minuty.

Techniczne uderzenie z rzutu wolnego nieznacznie obok bramki Legii. Mierzył Michał Skóraś, który ma już na koncie gola oraz asystę.

Końcówka pierwszej połowy i przewaga psychologiczna jest w tym momencie po stronie zespołu z Poznania.

Gol! Strzelił Jakub Karbownik.

Lech Poznań odrobił stratę z Wronek. Status quo w dwumeczu. Po dośrodkowaniu Michała Skórasia z prawego skrzydła Jakub Karbownik pokazał Hubertowi Sobolowi jak należy finalizować takie akcje i wepchnął piłkę z bliska do siatki.

Błyskawiczna odpowiedź Kolejorza. Po miękkim dośrodkowaniu z prawego skrzydła Hubert Sobol powinien główkować z bliska do siatki, jednak fatalnie spudłował. Marnuje swoje szanse drużyna z Wielkopolski.

Michał Góral próbował strzelić swojego drugiego w tym meczu gola. W ostatnim momencie został zablokowany przez obrońcę Lecha. Gospodarze mieli jeszcze rzut rożny, ale tym razem nie potrafili go spożytkować.

Wciąż wynik premiujący awansem Legię.

Żółtą kartkę otrzymał Eryk Kryg za faul na połowie przeciwnika.

Legia Warszawa miała w ostatnich minutach problem z opuszczeniem własnej połowy. Jej jedyna sytuacja podbramkowa wynikła ze stałego fragmentu.

Kolejne dwa uderzenia na bramkę Legii. Filip Marchwiński trafił w lekko wysuniętego golkipera, a dobitka Eryka Kryga była niecelna. Tylko ostrzeżenie dla obrońcy trofeum.

Poznaniacy nie zwiesili głów po stracie gola i są w natarciu. To drużyna ze stolicy Wielkopolski zaczęła stwarzać więcej sytuacji podbramkowych niż przeciwnik.

Fantastyczna szansa Kolejorza na wyrównanie stanu dwumeczu. Hubert Sobol wymanewrował już golkipera gospodarzy i miał przed sobą odsłoniętą bramkę. Jak spod ziemi wyrósł obrońca Legii Warszawa i zaasekurował Pawła Łakotę rozpaczliwym wślizgiem.

Potężne uderzenie z dystansu. Bramkarz Legii Warszawa miał szczęście, że piłka nie poleciała w światło bramki.

Za kibicami mniej niż kwadrans spotkania i już dwie bramki. Lech Poznań wraca do gry o awans. Michał Skóraś zakończył akcję rozegraną z Szymonem Zalewskim. Bramkarzowi Legii utrudnił interwencję rykoszet od Mateusza Szweda.

Żółtą kartkę otrzymał Mikołaj Neuman za przewinienie taktyczne.

Żółtą kartkę otrzymał Wiktor Pleśnierowicz za pyskówki po golu.

Gol! Strzelił Michał Góral.

Legia Warszawa już na prowadzeniu! Po raz trzeci w półfinale z Lechem wykorzystała dośrodkowanie ze stałego fragmentu. W polu karnym przeciwnika oderwał się Michał Góral i strzelił celnie z powietrza.

Twarda walka Legionistów i nie dopuszczają oni do zagrożenia pod własną bramką.

W Ząbkach rozstrzygnie się kwestia awansu.

Lech Poznań musi strzelić na terenie wroga minimum dwie bramki. Dlatego próbuje od początku spotkania zaatakować. Pierwszą interwencję na przedpolu zaprezentował Paweł Łakota.

Pierwszy gwizdek.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Która drużyna awansuje do finału?

W pierwszym meczu we Wronkach mistrz Polski juniorów pokonał Lecha Poznań 2:1. Co prawda Legioniści stracili pierwszego gola, ale następnie odwrócili wynik dzięki stałym fragmentom.

Podstawowy skład Legionistów.

W Ząbkach dojdzie do rewanżu młodych zawodników Legii Warszawa i Lecha Poznań. Stawką prestiżowej rywalizacji jest awans do finału Centralnej Ligi Juniorów.