Pogoń Szczecin
45' Zvonimir Kozulj 67' Kamil Drygas 72' Iker Guarrotxena
Śląsk Wrocław
18' Łukasz Broź 45' Farshad Ahmadzadeh 45+1' Marcin Robak 51' Robert Pich 84' Daniel Szczepan
2:1

Koniec. Pogoń odwróciła losy spotkania i mimo, że przegrywała 0:1 do przerwy, to zwyciężyła 2:1. Portowcy przynajmniej do piątkowego wieczoru będą na czwartym miejscu w tabeli.

Łuczak nie opanował wysokiej piłki od Robaka. W tym meczu nic się już nie zmieni.

Śląsk rozpaczliwie posyła długie piłki, z których nic nie wynika.

Pogoń. Schodzi: Iker Guarrotxena. Wchodzi: Dawid Błanik.

Doliczone 4 minuty.

Śląsk nie potrafi zagrozić bramce Załuski. Pogoń ustawiona na własnej połowie, skupiona na obronie wyniku i kontratakach.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Daniel Szczepan.

Pogoń nie forsuje tempa i czeka na to, co zaoferuje Śląsk.

Śląsk nieco odważniej ruszył do przodu. Goście mają około kwadransa czasu na znalezienie przynajmniej wyrównania.

Gąska ładnie przymierzył z dystansu minimalnie obok słupka.

Gol! Strzelił Iker Guarrotxena. Majewski trafił w słupek, a piłka odbiła się tak nieszczęśliwie dla Śląska, że Guarrotxena tylko mógł skierować ją do pustej siatki.

Ależ bomba Podstawskiego! Piłka jednak zamiast w siatce, zatrzepotała na jej górnej części.

Gol! Strzelił Kamil Drygas. Co się odwlecze... Drygas wykorzystał zamieszanie w polu karnym Śląska i huknął w krótki słupek nie do obrony.

Pogoń. Schodzi: Spas Delew. Wchodzi: Soufian Benyamina.

Ależ kiks Drygasa... Pomocnik Pogoni znalazł się z piłką w polu karnym kompletnie nieatakowany. Zamiast jednak przyjąć piłkę i zapytać Słowika z której strony chce wyjąć ją z siatki, to huknął z pierwszej piłki. A ta leci i leeeci, gdzieś tam, gdzie ta pamiętna Sergio Ramosa.

Katastrofalna próba Majewskiego z dystansu.

Po dobrym początku drugiej odsłony Pogoń nieco spuściła z tonu i gra toczy się daleko od pola karnego Śląska.

Stec do Guarrotxeny, Bask uderzył z pierwszej piłki, a Słowik znowu "wypluł" ją przed siebie. Zdążyli jednak obrońcy.

Szybka akcja Pogoni zakończona strzałem Delewa zewnętrzną częścią stopy. Słowik tym razem zachował się bez zarzutu.

Matynia płasko zagrał w pole karne, Słowik popełnił błąd i wypuścł piłkę z rąk, ale nie dopadł do niej żaden z graczy Pogoni.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Robert Pich.

Kozulj ładnie przymierzył z półwoleja z dystansu, a piłka nieznacznie minęła słupek.

Majewski strzelił celnie, lecz zbyt lekko i wprost w ręce Słowika.

Łabojko sfaulował Matynię przed swoim polem karnym. Okazja dla Pogoni.

Czy Pogoń odrobi straty?

Gramy dalej.

Do przerwy mamy niespodziankę. Śląsk prowadzi 1:0.

Gol! Strzelił Marcin Robak. Asystował mu Arkadiusz Piech. Robak ruszył z własnej połowy po podaniu Piecha i mknął sam z piłką przez całą połowę Pogoni. W polu karnym poradził sobie z goniącym go Malcem i płaskim uderzeniem otworzył wynik spotkania.

Doliczone 2 minuty.

Żółtą kartkę za przepychanki otrzymał Zvonimir Kozulj.

Żółtą kartkę za przepychanki otrzymał Farshad Ahmadzadeh.

To powinien być gol! Podstawski łatwo stracił piłkę na swojej połowie, Gąska szybko odegrał do Piecha, który jednak w dogodnej sytuacji nie trafił w światło bramki.

Dwa - niekoniecznie - wybitne strzały Robaka dały Śląskowi kolejny rzut rożny.

Niezła wrzutka Brozia do Robaka, ale napastnik Śląska został przyblokowany przez Walukiewicza.

Tragiczne dośrodkowanie Farshada z rzutu rożnego. Piłka ledwie doleciała do boczej siatki.

Śląsk Wrocław. Schodzi: Augusto. Wchodzi: Damian Gąska. Augusto nie jest w stanie kontynuować gry z powodu urazu.

Guarrotxena celnie, choć wprost w ręce Słowika, główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Pich przymierzył sprzed pola karnego. Wysoko nad bramką.

Pomocnik gości wrócił na boisko.

Augusto w asyście masażystów opuszcza boisko. Póki co Śląsk gra w osłabieniu.

Drygas podjął się bardzo dobrej próby prostopadłego podania do Delewa, lecz w ostatniej chwili lot piłki przecięli obrońcy.

Piech zagrał w pole karne do Brozia, którego strzał z kilku metrów został zablokowany.

Pomocy medycznej potrzebuje Delew.

Walukiewicz próbował uderzać z przewrotki po wrzutce z narożnika. Bez żadnych efektów.

Broź posłal długą piłkę w kierunku Robaka, którego uprzedził Załuska.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Łukasz Broź.

Mnóstwo niedokładności z obu stron. Póki co oczy bolą od patrzenia na to "widowisko".

Delew minął kilku rywali i rozciągnął grę do Matyni. Wrzutka bocznego defensora nie minęła jednak pierwszego obrońcy.

Pogoń powoli przejmuje inicjatywę, lecz póki co gospodarzom brakuje dokładności w ofensywie.

Drygas próbował uruchomić długim podaniem Steca, jednak zagrał za mocno.

Spokojne pierwsze minuty tego spotkania. Drużyny wzajemnie się badają.

Kozulj uderzył z rzutu wolnego prosto w mur.

Piech miał sporo miejsca i czasu na lewym skrzydle, lecz dośrodkował wprost do obrońcy.

Kozulj mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale przy przyjęciu piłka mu odskoczyła.

Strzał Majewskiego z dystanu minął cel.

Od środka Śląsk.

Kto wygra mecz?

Spotkanie poprowadzi Jarosław Przybył (Kluczbork).

Już niebawem rozpocznie się starcie Pogoni Szczecin ze Śląskiem Wrocław. Dla gospodarzy mecz ten będzie okazją do doskoczenia do czołówki, a dla gości do oddalenia się od strefy spadkowej.