Lotto Ekstraklasa: 29. kolejka
06 kwi 2019 20:30
14:01
Zapraszamy na relację LIVE z meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Lech Poznań. Gospodarze w dalszym ciągu są liderem i mają trzy "oczka" przewagi nad Legią Warszawa. Goście ostatnio wygrali i przybliżyli się do "pierwszej ósemki". Początek sobotniego pojedynku zaplanowano na godzinę 20:30. Oba zespoły mają o co grać!
1
Jaki wynik padnie w meczu Lechia Gdańsk - Lech Poznań?
20:27
Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko! Lechia gra na biało, Lech na niebiesko.
25
6
7
6
4
czas Start meczu
1'
Już w 17. sekundzie spotkania Lukas Haraslin faulował w ofensywie. Szybko do ataku wyszli gdańszczanie.
4
4
4
5
6
2'
I kolejna ofensywna akcja Lechii. Tym razem Vujadinović powstrzymał Michała Maka.
15
5
3
1
3
2'
Długa piłka w kierunku pola karnego Lecha. Tam jednak w ofensywie faulował Błażej Augustyn.
6
4
6
3
5
6'
Jevtić dośrodkowywał piłkę w pole karne Lechii. Piłkę przeciął Lipski, rożny dla Lecha.
10
6
11
2
6
7'
Dośrodkowywał Jevtić, najwyżej w polu karnym wyskoczyli gdańszczanie.
17
11
5
6
9
8'
Karol Fila wyszedł z kontratakiem. Został sfaulowany przez piłkarza Lecha. Rzut wolny dla Lechii, obyło się bez kartki.
4
2
9
1
10
8'
Lukas Haraslin poszedł z ambitną akcją po lewej stronie boiska. Powstrzymał go Gumny
15
2
10
5
7
10'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Artur Sobiech. Asystował mu Błażej Augustyn.
Lechia objęła prowadzenie! Po zamieszaniu po krótko rozegranym rzucie rożnym dla Lechii. Podanie w pole karne do Augustyna i Lechia prowadzi!
147
65
25
34
67
11'
Co tu się dzieje! Michał Mak wygrał pojedynek szybkościowy z dwoma piłkarzami Lecha Poznań i oddał strzał. Zabrakło centymetrów, trafił w słupek!
69
29
19
21
45
12'
ŻÓŁTA KARTKA
Żółtą kartkę otrzymał Błażej Augustyn. Za faul. Augustyn nie zagra w kolejnym meczu z Cracovią.
Lechia Gdańsk
25
18
9
13
25
13'
Rzut wolny dla Lecha przeciął Sobiech. Zmarnowana szansa piłkarzy z Wielkopolski.
26
13
5
7
17
14'
Atak Lukasa Haraslina, w ostatnim momencie powstrzymany przez poznańską obronę.
16
14
6
9
10
14'
Mak wrzucał piłkę w pole karne, jednak gdańszczanie nie przebili się przez gęste zasieki obronne.
10
6
9
3
8
15'
Lechia na razie miażdży rywala. Pierwszy kwadrans zdecydowanie dla gdańszczan.
46
28
3
10
17
18'
Lechiści doskonale czują się na połowie rywala! Tym razem strzelał Lukas Haraslin, minimalnie chybił.
53
28
10
7
21
20'
Żółtą kartkę otrzymał Lukas Haraslin. Po wrzutce w pole karne, Lukas Haraslin zamiast w piłkę, kopnął rywala. Arbiter potraktował Słowaka surowo. To już drugie upomnienie dla piłkarza Lechii w tym meczu.
22
8
6
6
32
21'
Jóźwiak został zatrzymany przez Filę. Rzut rożny dla Lecha.
15
6
3
6
12
22'
Wrzucał Jevtić, jednak nie było zagrożenia dla Lechii.
17
7
3
8
7
23'
Kolejny rzut rożny bity przez Jevticia. Piłkę bez najmniejszego problemu zgarnęli gdańszczanie.
18
11
2
6
14
26'
Po długiej akcji Lecha Poznań do piłki doszedł Trałka. Nie jest to jednak dobra wiadomość dla poznańskich kibiców, gdyż posłał piłkę daleko w trybuny.
19
16
4
8
12
28'
Powoli do głosu dochodzą piłkarze Lecha. Z 18. metra strzelał Jevtić, jednak przymierzył obok słupka. Nawet gdyby trafił w światło bramki, taka piłka nie miałaby prawa zaskoczyć Kuciaka.
14
5
7
6
10
29'
Po długim podaniu Augustyna do Haraslina, kompletnie nieudany centrostrzał Słowaka.
16
9
6
7
10
30'
Strzał Trałki przeciął pewny w polu karnym Augustyn.
8
2
6
3
6
31'
Gumny upadł w polu karnym Lechii. Sędzia stał jednak bardzo blisko i od razu pewnym ruchem kazał mu wstać.
23
11
6
8
16
32'
Żółtą kartkę otrzymał Patryk Lipski. Za faul na Jóźwiaku.
28
12
7
9
21
36'
Miękka piłka Jóźwiaka w pole karne. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Kuciaka.
19
11
13
9
19
38'
Jevtić dograł piłkę w pole karne. Vujadinović oddał strzał głową, piłka przeleciała nad poprzeczką. Od bramki Kuciak.
14
12
11
4
14
39'
Akcja Mladenovicia w polu karnym po podaniu Haraslina. Reprezentant Serbii wywalczył rzut rożny dla Lechii.
20
13
9
3
8
40'
Piłkarze Lechii zdecydowanie przekombinowali przy rzucie rożnym. Stracona szansa gdańszczan.
12
9
3
4
20
40'
Na spalonym Patryk Lipski.
22
9
6
5
15
42'
Lechiści wyszli spod topora. Po długiej akcji Lecha, szczęśliwie udało im się wyjść z pola karnego.
18
10
5
12
43'
Tym razem dynamiczna akcja Lechii. Michał Mak po długim podaniu Lipskiego wrzucił piłkę w pole karne. Tam jednak Artur Sobiech był szczelnie blokowany.
17
5
5
4
12
43'
Jóźwiak strzelał niecelnie zza pola karnego. Piłka dla Kuciaka.
20
11
9
6
14
45'
Patryk Lipski opatrywany przez lekarzy po wejściu rywala.
5
4
15
7
13
45'
Na szczęście piłkarz, który w tym meczu wyszedł w pierwszym składzie po raz pierwszy po kontuzji może grać dalej.