Wisła Kraków
25' Maciej Sadlok 34' Matej Palcić 51' Vullnet Basha 57' Matej Palcić
Piast Gliwice
19' Patryk Dziczek 79' Michal Papadopulos
2:2

Koniec meczu. Po bardzo dobrym widowisku Wisła zremisowała z Piastem 2:2.

Piłkę meczową miał Jodłowiec! Konczkowski dograł ze skrzydła, a główka "Jodły" była minimalnie niecelna.

Lepiej wygląda Piast w ostatnich minutach.

Doliczone 4 minuty.

Ależ bomba Dziczka z 30 metrów! Lis wybił na róg.

Hateley przymierzył z ponad 25 metrów i pomylił się o centymetry.

Piast. Schodzi: Joel Valencia. Wchodzi: Tom Hateley.

Lada moment na boisku zamelduje się Paweł Brożek.

Kto wygra mecz?

Obie drużyny będą szukać zwycięstwa. Zapowiada się świetna końcówka meczu.

Wojtkowski potężnie uderzył z dystansu. Piłka na trybunach.

Gol! Strzelił Michal Papadopulos. Asystował mu Tomasz Jodłowiec. Po dośrodkowaniu z narożnika Jodłowiec zgrał do Papadopulosa, który strzałem zewnętrzną częścią stopy doprowadził do wyrównania. Piłka przeleciała jeszcze między nogami Lisa i zatrzepotała w siatce. Zasłużył Piast na tego gola.

Papadopulos oddał niegroźny strzał głową, ale Lis wypuścił piłkę z rąk i Pietrzak ratował się wybiciem na róg.

Peszko zdecydował się na niesygnalizowany strzał i przestrzelił niemiłosernie.

Od dłuższego czasu Piast nie potrafi wrócić do swojej gry z pierwszej połowy. Brakuje gościom przede wszystkim błyskotliwości Valencii.

Peszko uderzył z dystansu, jednak Plach był na posterunku.

Czy Piast zdoła wyrównać?

Wiślacy próbowali zaskoczyć Piasta szybkim rozegraniem rzutu wolnego. Zrobili to niedokładnie.

Chwilowa przerwa w grze. Basha potrzebuje pomocy.

Badia uderzył z dystansu i pomylił się nieznacznie.

Piast. Schodzi: Tomasz Mokwa. Wchodzi: Gerard Badia. Kolejna świeża krew. Skrzydłowy za bocznego obrońcę. Walczy o punkty Fornalik.

Piast nieco spuścił z tonu. Goście wyglądają na zrezygnowanych takim obrotem spraw.

Piast. Schodzi: Piotr Parzyszek. Wchodzi: Michal Papadopulos. Posłuchał nas Waldemar Fornalik. Parzyszek już poza grą.

Ależ blisko był Piast! Sedlar dograł w zasadzie z linii końcowej, a piłkę tuż sprzed bramki wybił Pietrzak.

Wydaje się, że Piastowi potrzebna jest świeża krew. Pierwszy do zmiany chyba jest Parzyszek, który rozgrywa w Krakowie bardzo słabe spotkanie.

Boguski wpakował piłkę do siatki, lecz sędzia bez wahania odgwizdał spalonego.

Jeśli Piast nie wywiezie z Krakowa przynajmniej punktu, to może mieć do siebie o to ogromne pretensje. To gliwiczanie grają w piłkę, a Wisła strzela gole.

Gol! Strzelił Matej Palcić. Asystował mu Vukan Savicević. Kopia bramki na 1:1, ale tym razem Wisła krótko rozegrała korner. Palcić dostał piłkę na pierwszy słupek i głową wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Savicević zdecydował się huknąć z około 30 metrów, a piłka po rykoszecie wyszłą poza boisko.

Nie mają pomysłu Wiślacy na rozegranie piłki. Wobec pressingu Piasta wymieniają podania na własnej połowie.

Dziczek pogubił się w środku pola, ale podanie do Drzazgi było za mocne.

Za głębokie dośrodkowanie Valencii. Piłka w rękach Lisa.

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Vullnet Basha.

Nieźle zapowiadała się akcja Wisły, jednak wrzutka Peszki została zablokowana.

To musiało być 2:1! Kolar wyszedł sam na sam z Plachem, ale Słowak zatrzymał napastnika Wisły!

Kapitalny balans ciałem Valencii i strzał sprzed pola karnego. Lis spokojnie zatrzymał piłkę.

Pierwsza akcja Piasta. Parzyszek padł tuż przed polem karnym, ale nie ma mowy o przewinieniu.

Rozpoczął Piast.

Piłkarze obu drużyn wybiegają już na murawę. Za moment początek drugiej połowy.

Kto zdoła zdobyć zwycięskiego gola?

Do przerwy 1:1 i bardziej zadowoleni muszą być gospodarze. Wisła póki co o klasę gorsza od Piasta, ale wynik tego nie pokazuje.

Konczkowski huknął jak z armaty, ale Sadlok głową wybił na róg. Po dośrodkowaniu strzał Dziczka został zablokowany.

Kolejny róg dla Piasta.

Tymczasem Krzysztof Piątek strzelił gola w Turynie Juventusowi i AC Milan prowadzi 1:0!

Doliczone 2 minuty.

Kirkeskov dorzucił piłkę w kierunku Parzyszka. Była ona jednak nieco za wysoka i wybił ją Sadlok.

Zdecydowanie lepiej prezentuje się Piast. Podrażnieni goście nie opuszczają okolic pola karnego Wisły i szukają drugiego gola jeszcze przed przerwą.

Felix dośrodkował z narożnika, lecz Parzyszek ponownie sobie nie poradził. Nie jest to póki co dzień napastnika Piasta.

Powinno być 1:2! Valencia świetnie uruchomił Konczkowskiego, ale jego strzał z kilku metrów powstrzymał Lis.

Dużo akcji Piasta mknie prawą stroną, gdzie hekatry wolnej przestrzeni mają Konczkowski, Valencia czy Mokwa. Ten ostatni przed chwilą dośrodkował, ale Parzyszek nie zdodał dobrze trafić w piłkę.

Niesprawiedliwa jest piłka nożna. Piast przeważał i grał piłką, ale zamiast 0:2, mamy 1:1. Zobaczymy jak obie drużyny zareagują na tę sytuację.

Gol! Strzelił Matej Palcić. Jest remis! Palcić głową trafił do siatki po wrzutce z rożnego.

Nie ma gola! Rafał Pietrzak! Plach wyczuł Pietrzaka i odbił piłkę!

Rzut karny dla Wisły!

Ogromne pretensje piłkarzy Wisły. Ich zdaniem Parzyszek zagrał ręką w polu karnym i wszyscy ruszyli do Szymona Marciniaka. Sędzia sprawdza tę sytuację.

Drzazga wpadł w pole karne, ale źle przyjął piłkę i wybił ją Czerwiński.

Savicević huknął z obrębu pola karnego, ale przestrzelił.

Savicević popełnił prosty błąd i sprzed pola karnego uderzył Konczkowski. Lis z problemami sparował piłkę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Maciej Sadlok.

Peszko padł w polu karnym, kibice domagali się rzutu karnego, ale sędzia pozostał niewzruszony.

Kolejne dośrodkowanie Konczkowskiego. Lis na raty wyłapał piłkę.

Dobra wrzutka Konczkowskiego z rzutu wolnego, jednak Czerwiński źle zgrał piłkę i ta przeszła nad poprzeczką.

Mogło być 0:2! Konczkowski dostał piłkę na wolne pole i zagrał w pole karne do Felixa. Hiszpana w ostatniej chwili uprzedził Klemenz.

Gol! Strzelił Patryk Dziczek. Pomocnik Piasta uderzył tak, że piłka minęła mur, ale leciała prosto w Lisa. Ten jednak myślami był chyba gdzieś indziej i futbolówka po jego rękach wpadła do siatki.

Felix faulowany na 30. metrze. Okazja do dobrego dośrodkowania dla Piasta.

Strzał Jodłowca sprzed pola karnego został zablokowany.

Szybka akcja Piasta została zakończona za mocnym dośrodkowaniem Felixa.

Niezłe dogranie Peszki ze skrzydła, ale Drzazgę uprzedzili obrońcy.

Wisła nieco otrząsnęła się po niemrawym początku i odsunęła grę od własnego pola karnego.

Ładnie zapowiadała się akcja Piasta, lecz Valencia złapany na spalonym.

Co zrobił Peszko?! Sedlar źle zagrał do Placha, piłkę przejął Kolar i zagrał wzdłuż bramki. Peszko dostał ją na trzecim metrze i... nie trafił do "pustaka"!

Aktywny jest Valencia, który sprawia sporo problemów obrońcom Wisły.

Od początku agresywnie i wysoko gra Piast. Gliwiczanie utrzymują się przy piłce i wymieniają podania, a Wisła za nią biega.

Strzał Kirkeskova z około 20 metrów został zablokowany.

Gubi się Wisła na początku meczu. Piast przejął piłkę na jej połowie i Valencia zagrał ze skrzydła w pole karne. Piłka trafiła pod nogi Jodłowca, który przeniósł ją nad poprzeczką.

Parzyszek przejął niedokładne podanie w kierunku Bashy i ruszył na bramkę, ale sędzia uznał, że pomocnik Wisły był faulowany.

Gramy! Od środka Wisła.

Mecz poprowadzi Szymon Marciniak (Płock).

Wisła musi radzić sobie przede wszystkim bez Jakuba Błaszczykowskiego. W Piaście natomiast doszło do dwóch korekt wynikających z trudów sezonu. Tomasz Jodłowiec zajął miejsce Toma Hateleya, a - co jest sporą niespodzianką - Tomasz Mokwa wskoczył do składu za Marcina Pietrowskiego. Zarówno Anglik jak i boczny defensor zasiedli w Krakowie na ławce rezerwowych. Mokwa natomiast w tym sezonie rozegrał zaledwie 54 minuty, więc przy Reymonta przejdzie swoisty test przygotowania do rozgrywek.

Niebawem rozpocznie się jedno z ciekawszych spotkań 29. kolejki Lotto Ekstraklasy. Wisła Kraków podejmie Piasta Gliwice, czyli zmierzą się ze sobą drużyny, którą lubią i potrafią grać ofensywnie.