Manchester City
5' Phil Foden 90+3' Raheem Sterling
Tottenham Hotspur
86' Victor Wanyama 90+3' Jan Vertonghen
1:0

Koniec. Manchester City wygrał z Tottenhamem i wrócił na 1. miejsce w tabeli.

Tottenham w ataku, goście mają niewiele czasu na doprowadzenie do remisu.

Żółtą kartkę otrzymał Jan Vertonghen.

Żółtą kartkę otrzymał Raheem Sterling.

Przepychanki na boisku. Piłkarze wzajemnie się uspokajają.

Sędzia doliczyl 4 minuty.

Miejsce do oddania uderzenia znalazł sobie Rose. Strzał był jednak bardzo niecelny.

Kradną cenne sekundy gracze Manchesteru City. Tottenham wysoko atakuje rywala, ten jednak potrafi cało wyjść z opresji.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Victor Wanyama.

Man City. Schodzi: Phil Foden. Wchodzi: David Silva.

Manchestr City stara się długo rozgrywać piłkę na połowie Tottenhamu. Goście mają coraz mniej czasu na doprowadzenie do remisu.

Moura uderzał z ok. 17 metrów, wysoko ponad bramką.

Weszliśmy w ostatni kwadrans meczu. Tottenham na pewno nie pogodził się z porażką i coraz częściej gości pod bramką Edersona.

Niebezpiecznie w polu karnym City, Ederson po raz kolejny uratował gospodarzy. Z bliska uderzał Lucas Moura.

Powinno być 2:0! Z pięciu metrów uderzał Sterling. Jakim cudem Paulo Gazzaniga odbił strzał? Wciąż 1:0.

Tottenham. Schodzi: Dele Alli. Wchodzi: Danny Rose.

Man City. Schodzi: Sergio Aguero. Wchodzi: Leroy Sane.

Efektowny strzał Aguero, piłka jednak poszybowała daleko od celu.

Po dograniu z rzutu wolnego, głową ponad bramką uderzył Aymeric Laporte.

Tottenham. Schodzi: Eric Dier. Wchodzi: Victor Wanyama.

Goście domagali się rzutu karnego sugerując, że ręką zagrał Walker. Wydaje się, że "jedenastka" Tottenhamowi należała się.

Niewiele zmienia się na w obrazie meczu. Przeważają gracze City, Tottenham daleko od bramki gospodarzy.

Szukają drugiego trafienia gracze City. Tottenham nie potrafił przedostać się pod bramkę gospodarzy.

Jan Vertonghen ostro potraktował Aguero, napastnik przez moment zbierał się z murawy.

Zamieszanie pod bramką Tottenhamu. Już Aguero powinien trafić, został zablokowany, po chwili strzelał Foden. Nie trafił w bramkę.

Rajd Bernardo Silvyy, zawodnik City przekładał piłkę, w końcu został zablokowany.

Już w ataku goście. Atakował Moura, na spalonym Heung-Min Son.

Wracamy do meczu!

City prowadzi, ale Tottenham na pewno w 2. połowie powalczy o odrobienie strat. Jeszcze będzie ciekawie!

Sędzia doliczył minutę.

Heung-Min Son przeprowadził indywidualną akcję. Nie miał obok siebie partnerów, więc sam starał się pokonać Edersona. Górą jednak bramkarz City!

Z ok. 17 metrów mocno, ale niecelnie uderzył Walker.

Dogranie w pole karne do Moury, szybszy Ederson. W końcu akcja Tottenhamu.

Man City. Schodzi: Kevin De Bruyne. Wchodzi: Fernandinho.

Kevin De Bruyne usiadł na murawie. Belg doznał urazu i za moment zejdzie z boiska.

Niepewnie w bramce Kogutów Paulo Gazzaniga, będzie rzut rożny dla gospodarzy.

Z pola karnego płasko uderzył Bernardo Silva, bramkarz pewnie interweniował.

Uderzał Bernardo Silva, piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na rzut rożny.

Tottenham w końcu na dłużej na połowie City, do pola karnego jednak dość daleko.

Cały czas w ataku gospodarze, ale bez klarownych okazji na podwyższenie prowadzenia.

Uderzał głową, Aguero. W bramkę nie trafił, dodatkowo snajper Coty był na spalonym.

Bernardo Silva w pole karne do Fodena, ten jednak nie zdołał dojść do piłki. Od bramki goście, którzy sporadycznie przebywają pod bramką City.

Phil Foden uderzył prawą nogą z pola karnego. Wprost w dobrze ustawionego Paulo Gazzanigę.

Manchesterowi City należał się rzut karny. Sędzia uznał, że faulu nie było. Wóz VAR nie dojechał na mecz, sędzia Gil nie pomoże.

Cały czas więcej z gry mają gospodarze, którzy jednak tylko raz zagrozili Tottenhamowi. Raz, ale skutecznie.

Eriksen do Heung-Min Sona, ten ruszył w kierunku Edersona w asyście obrońcy, który w ostatniej chwili zablokował uderzeni. Zaczyna pokazywać pazurzyska Tottenham.

Świetna akcja gości, dogranie do Eriksena, który wpadł z piłką w pole karne. Strzał z siedmiu metrów odbił Ederson!

Cały czas groźniejsi są gospodarze. Tottenham, poza okazją na początku spotkania, nie potrafi zagrozić miejscowym.

Pozwala na ostrą grę sędzia. Już dwóch graczy City powinien arbiter ukarać. Nie uczynił tego.

Uderzał Sterling, bramkarz Kogutów pewnie złapał piłkę.

Gol! Strzelił Phil Foden. Asystował mu Sergio Aguero. Ależ odpowiedź City! Bernardo Silva na piąty metr do Aguero, który zgrał piłkę głową. Foden, również głową, z bliska wbił futbolówkę do siatki! Piękna akcja, City prowadzi.

Tottenham wyprowadził kontrą, w polu karnym  piłką znalazł się Heung-Min Son, Ederson odbił piłkę.

Gospodarze od początku na połowie Tottenhamu, długio rozgrywają piłkę.

Gramy!

Mecz poprowadzi Michael Oliver.

Kto wygra mecz?

Kilka dni po kapitalnym meczu w Lidze Mistrzów naprzeciwko siebie ponownie stają Manchester City i Tottenham. Czy Koguty po raz kolejny pokrzyżują plany gospodarzy?