Chelsea FC
12' N'Golo Kante 14' Gonzalo Higuain 90+2' Pedro Rodriguez 90+4' Mateo Kovacić
Burnley FC
8' Jeff Hendrick 24' Ashley Barnes 33' Tom Heaton
2:2

Na murawę wszedł kontuzjowany Antonio Ruediger. Zawodnik Chelsea chciał wymierzać sprawiedliwość za... remis i grę i na czas rywali. Gorąco, a już jesteśmy po meczu.

Koniec. Chelsea nie wykorzystała potknięć rywali w walce o 3. miejsce i tylko zremisowała z Burnley.

Po dograniu z rogu zabrakło uderzenia, goście wybili piłkę daleko od bramki.

Jeszcze będzie rzut rożny dla Chelsea. To już chyba będzie ostatnia okazja.

Na trybuny został wyrzucony Maurizio Sarri.

Żółtą kartkę otrzymał Mateo Kovacić.

Nie wytrzymali gracze Chelsea. Notoryczna gra na czas rywala sprawiła, że doszło do przepychanek.

Kolejny zawodnik Burnley padł na murawę.

Żółtą kartkę za zagranie ręką otrzymał Pedro Rodriguez.

Sędzia doliczył 5 minut. Goście mają jeszcze 3 zmiany i zapewne je wykorzystają.

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Burnley. Piłka wyszła na aut, ale goście przy okazji zyskują minuty. "Poważny" uraz reklamuje kolejny gracz Burnley.

I ponownie przerwa w grze. Skurcze złapały Barnesa. Trwa "naprawa".

Dośrodkowywał Kovacić, ale bardzo niedokładnie i piłkę złapał Heaton.

Posiadanie piłki: 75% do 25%, a na tablicy wciąż 2:2. Goście skupieni na obronie remisu.

Niebezpiecznie na przedpolu bramki Burnley. Piłka przeleciała wzdłuż linii, ale nikt jej do siatki nie wbił.

Kolejna próba Chelsea. Dogranie Hazarda, wyszedł strzał. Heaton po raz kolejny bezbłędnie.

Chelsea. Schodzi: Gonzalo Higuain. Wchodzi: Olivier Giroud.

Z dystansu uderzył David LuizTom Heaton był dobrze ustawiony i pewnie złapał piłkę.

Poturbowany został Barnes. Napastnik Burnley powoli dochodiz do siebie.

Chelsea dąży do zdobycia zwycięskiego gola, ale gracze Burnley w miarę pewnie rozbijają próby gospodarzy.

Cesar Azpilicueta uderzył z trudnej pozycji, Heaton odbił pilkę. Po chwili Ruben Loftus-Cheek strzelił daleko od celu.

Rozkręcają się goście. Przed momentem ich zapędy przerwał arbiter. Na spalonym znalazł się Barnes.

Taylor przewrócił Pedro. Sędzia uznał, że faulu nie było, a... mogła być nawet i czerwona kartka.

Hazard przedostał się z piłką w pole karne, dogranie do partnerów wybili obrońcy.

Uuuu, Emerson Palmieri potężnie uderzył sprzed pola karnego. Po raz ostatni taki strzał widzieliśmy w 1979 roku. Niestety, tym razem niecelnie.

Tarkowski zszedł z boiska. Być może na moment. I rozwiewamy wątpliwości. To nie jest krewny Stasia Tarkowskiego z "W pustyni i w puszczy".

Przerwa w grze. Na murawie usiadł James Tarkowski. Zbyt dużo zjadł w święta, a może raczej mięsień nie wytrzymał.

Już jesteśmy po drugiej stronie boiska, sprzed pola karnego strzelał Kovacić. Dwa metry ponad poprzeczką.

Wood był niemal sam na sam z Kepą, ale... zapomniał o piłce.

Teraz wszystko wyglądało już lepiej. Dogranie Pedro do Higuaina, którego strzał pewnie obronił Heaton.

Dośrodkowanie w pole karne Burnley. Do kogo? - pytają kibice. Piłkę wybili goście.

Po zmianie stron przeważa Chelsea, jednak gospodarze jeszcze bez okazji bramkowej.

Chelsea. Schodzi: N'Golo Kante. Wchodzi: Mateo Kovacić.

Wracamy do meczu.

Przerwa. 2:2, z remisu na pewno bardziej cieszą się goście. Chelsea miała więcej z gry, ale w defensywie dwukrotnie zaspała.

- Panie Hendrick, pan się uspokoi, bo inaczej pożegnamy się! - to powiedział sędzia zbyt ostro grającemu piłkarzowi Burnley.

Sędzia dorzucił nam ekstra 3 minuty. Dziękujemy!

Strzał lewą nogą Pedro RodriguezaTom Heaton rzucił się jak na wersalkę. To wystarczyło, aby piłkę złapać.

Piłka w polu karnym dotarła do Pedro. Hiszpan jednak był zaskoczony sytuacją i jej nie zdołał przyjąć.

Utyka również Ruben Loftus-Cheek. Czyżby konieczne były aż dwie zmiany?

Callum Hudson-Odoi doznał urazu łydki i do gry już raczej nie wróci.

Kante uderzał sprzed pola karnego. Zawodnik Chelsea został zablokowany.

Akcja Chelsea, wydawało się, że będzie groźnie. Zabrakło jednak dokładności Callumowi Hudson-Odoi.

Żółtą kartkę za... grę na czas otrzymał Tom Heaton.

Sprzed pola karnego mocno uderzył Higuain, piłka poszybowała obok słupka.

Hazard uderzał z pola karnego, piłka poszybowała ponad poprzeczką.

Mocny strzał sprzed pola karnego oddał Jorginho, Barnes głową (!) zablokował uderzenie. Biedne synapsy i inne połączenia mózgowe. W czaszce już nie będzie tak jak dawniej.

Mee usłyszał kilka ostrych słów od sędziego. Obyło się bez napomnienia, ale to już ostatni raz.

Gol! Strzelił Ashley Barnes. Asystował mu Chris Wood. Druga akcja gości i drugi gol! Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłkę głową zgrał Wood, a z kilku metrów do bramki wbił ją Barnes. 2:2!

Akcja Chelsea prawą stroną. Sędzia przerwał grę, na spalonym Callum Hudson-Odoi.

Techniczny strzał sprzed pola karnego oddał Ruben Loftus-Cheek, piłka poszybowała tuż ponad bramką gości.

Obraz meczu nie ulega zmianie. Gospodarze pod polem karnym Burnley.

Chelsea prowadzi, ale wciąż chce więcej. Gospodarze cały czas w ataku.

Gol! Strzelił Gonzalo Higuain. Asystował mu Cesar Azpilicueta. A teraz nadeszła zmiana i szpak... Cóż za zmiana w meczu. Chelsea już prowadzi. Ładna akcja gości, Azpilicueta piętą do Higuaina, a ten mocnym uderzeniem od poprzeczki do bramki i już jest 2:1!

Gol! Strzelił N'Golo Kante. Asystował mu Eden Hazard. Szybka odpowiedź Chelsea, która po stracie gola przyspieszyła. Hazard dobiegł w polu karnym do linii końcowej, wycofał do Kante, a ten uderzył mocno pod poprzeczkę. 1:1!

Płaski strzał z pola karnego oddał Cesar Azpilicueta, Heaton pewnie złapał piłkę.

Gol! Strzelił Jeff Hendrick. No i ZONK! Pierwsza groźniejsza akcja Burnley i gol! Po rzucie rożnym piłka wybita przed pole karne. Tam dopadł do niej Hendrick, który pięknym strzałem z woleja pokonał Kepę. 0:1!

Powinno być 1:0! Dogranie do Higuaina, ten przelobował Heatona, ale sprzed linii bramkowej piłkę wybił obrońca!

Od początku optyczna przewaga należy do Chelsea, jednak gospodarze dość spokojnie rozgrywają swoje akcje.

Po rzucie rożnym dla Chelsea po strzale Hazarda źle interweniował Tom Heaton. W polu karnym powstało spore zamieszanie, gościom udało się wybić piłkę na kolejny korner.

Gramy!

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi Kevin Friend.

Chelsea walczy o 3. miejsce, które oprócz medalu da prawo gry w Lidze Mistrzów bez eliminacji. Burnley jest już niemal pewne utrzymania.