Liverpool FC
1' Naby Keita 23' Sadio Mane 45+1' Mohamed Salah 66' Sadio Mane 83' Mohamed Salah
5:0

Koniec. Pogrom. Liverpool 5:0 rozniósł pewnego już spadkowicza z Premier League Huddersfield.

Strzał Mane, piłka minęła jednak cel o dobrych pięć metrów.

Akcja Salaha, Egipcjanin wpadł z piłką w pole karne. Strzał poszybował ponad bramką.

Jeszcze 3 minuty emocji.

Huddersfield. Schodzi: Isaac Mbenza. Wchodzi: Elias Kachunga.

Dogranie do Salaha, do piłki czaił się Mane. Szybszy obrońca, który wybił piłkę na rzut rożny.

Gol! Strzelił Mohamed Salah. Asystował mu Andrew Robertson. Zagranie na lewą stronę do Robertsona, który z pola karnego dograł do Salaha. Egipcjanin z bliska trafił do pustej bramki na 5:0!

Huddersfield. Schodzi: Jon-Gorenc Stanković. Wchodzi: Alex Pritchard.

Z okolic narożnika pola bramkowego uderzał Lovren. Piłka poszybowała obok bramki.

Mane uderzał głową, piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką.

Alex Oxlade-Chamberlain minął zwodem rywala i znalazł się naprzeciwko bramkarza. Górą jednak golkiper Huddersfield.

Na minimalnym spalonym w polu karnym znalazł się Sturridge.

Gracze Huddersfield starają się wysoko atakować rywala. Gospodarzom z małymi problemami udaje się wyjść cało z opresji.

Gol! Strzelił Sadio Mane. Asystował mu Jordan Henderson. Henderson dograł w pole karne do Mane, który głową wpakował piłkę do bramki. 4:0!

. Schodzi: Steve Mounie. Wchodzi: Chris Loewe.

Z dystansu uderzył Salah. Strzał z woleja minął bramkę gości o dwa metry.

Strzelał Keita, piłka uderzona z okolic linii pola karnego minęła bramkę gości.

Liverpool na własnej połowie, chce wciągnąć rywala. Gospodarzom jednak nie spieszy się do ataku.

Bacuna uderzył sprzed pola karnego, Alisson dobrze obronił.

Daniel Sturridge głową do siatki Huddersfield, ale trafienie również nie zostało uznane. Spalony.

Piłka w bramce Liverpoolu. Gola jednak nie będzie, Juninho Bacuna na spalonym.

Dwie akcje gości, ale zachowanie graczy Huddersfield w końcowej fazie przekonuje, dlaczego ten zespół zamyka tabelę. Grant był sam na sam z Alissonem, ale przewrócił się. Obok biegło dwóch jego partnerów.

Rywal wskoczył Virgilowi van Dijkowi na stopę. Będzie siny paznokieć, ale z tym można grać.

Mane starał się lobować bramkarza, uderzył jednak minimalnie zbyt wysoko.

Liverpool nie forsuje tempa gry. Gospodarze myślami są już przy meczu Ligi Mistrzów.

Gramy po przerwie.

Przerwa. Liverpool gra na dużym luzie i pewnie prowadzi 3:0.

Gol! Strzelił Mohamed Salah. Asystował mu Trent Alexander-Arnold. Alexander-Arnold z własnej połowy zagrał do Salaha. Egipcjanin wyszedł sam naprzeciwko bramkarza i przelobował go! 3:0.

Minuta gry przed nami.

Ponownie gorąco pod bramką gości. Do dogrania nie doszedł Salah, po chwili uderzył Henderson. Ponad poprzeczką. To powinien być gol.

Mane odgrywał do Sturridge'a, piłkę zdążył jednak wybić obrońca. Gorąco mogło być pod bramką gości.

Liverpool wyraźnie włączył wariant oszczędnościowy. Zwycięstwo ma w kieszeni i może spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na boisku.

Gra toczy się w środku pola. Liverpool przeważa, gospodarze starają się uśpić rywala.

Akcja gości lewą stroną została zatrzymana. Powód? Spalony.

Kolejny strzał, tym razem uderzał Daniel Sturridge. Kilka pięter ponad bramką rywala.

Strzelał Mohamed Salah, piłka poszybowała daleko od celu.

Liverpool spokojnie rozgrywa piłkę. Goście przez moment mogli mieć nadzieję, że uda im się wyrównać. Szybko zostali jednak skarceni za zbyt śmiałe myśli.

Gol! Strzelił Sadio Mane. Asystował mu Andrew Robertson. Atak pozycyjny Liverpoolu. Piłka trafiła na lewą stronę do Robertsona, a ten dośrodkował na głową Mane. Strzał do bramki z siedmiu metrów był formalnością! 2:0.

Przyspieszył grę Liverpool. Gospodarze rozgrywają piłkę przez bramką Huddersfield.

Do dośrodkowania z rogu doszedł Virgil van Dijk, uderzenie głową poszybowało ponad bramką.

Po dłuższej przerwie akcja Liverpoolu. Z piłką w pole karne wpadł Salah, strzał minął jednak bramkę gości.

Ucierpiał Lovren, który w polu karnym został ostro potraktowany przez rywala.

Akcja gości prawą stroną, dogranie w pole karne Liverpoolu nie znalazło jednak adresata.

Goście przegrywają, nie mają już czego bronić. Huddersfield stara się coś zdziałać w ofensywie.

Odpowiedź Huddersfield, uderzał Stanković. Piłka po nodze obrońcy trafia w boczną siatkę!

Kolejna akcja Liverpoolu, tym razem obrońcom Huddersfield udało się zatrzymać gospodarzy.

Gol! Strzelił Naby Keita. Asystował mu Mohamed Salah. Tragiczny początek w wykonaniu gości. Loessl źle podawał do partnera, piłkę przejął Keita, który rozegrał "klepkę" z Salahem i po chwili pokonał bramkarza gości! 1:0.

Gramy!

Uczczono pamięć Tommy'ego Smitha, byłego obrońcy Liverpoolu.

Mecz poprowadzi Kevin Friend.

Kto wygra mecz?

Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć w Premier League. Trwa walka o mistrzostwo. Wicelider Liverpool podejmie pewny spadku Huddersfield.