Werder Brema
33' Davy Klaassen 39' Marco Friedl 70' Kevin Moehwald 75' Claudio Pizarro
Borussia Dortmund
6' Christian Pulisić 41' Paco Alcacer 80' Julian Weigl
2:2

Tylko remis Borussii Dortmund w Bremie.

Doliczone cztery minuty.

Roman Burki nie pozwolił gospodarzom wyjść na prowadzenie. Interwencja bramkarza Borussii Dortmund po mocnym uderzeniu Milota Rashicy.

Borussia. Schodzi: Thomas Delaney. Wchodzi: Mahmoud Dahoud.

Żółtą kartkę otrzymał Julian Weigl za faul na uciekającym Milocie Rashicy.

Nie ma rzutu karnego dla Werderu Brema, choć sędzia zastanawiał się nad jego przyznaniem gospodarzom.

Gol! Strzelił Claudio Pizarro. Asystował mu Ludwig Augustinsson.

W pięć minut zgubili przewagę przyjezdni. Kolejne trafienie zmiennika i Borussia Dortmund już nie prowadzi. Claudio Pizzaro znalazł się w odpowiednim miejscu pola karnego, żeby pokonać Romana Burkiego.

Borussia Dortmund stara się utrzymywać w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika i zyskiwać cenny czas. Na własne życzenie ma problemy w tym meczu wicelider Bundesligi.

Gol! Strzelił Kevin Moehwald. Asystował mu Milot Rashica.

Chyba za mało zadań w tym spotkaniu miał Roman Burki. Bramkarz Borussii Dortmund zachował się beznadziejnie po strzale zza pola karnego zmiennika i przepuścił futbolówkę między nogami do siatki.

Dzięki swojemu bramkarzowi Werder Brema nie przegrywa wyżej niż 0:2. Jiri Pavlenka zatrzymał piłkę po niebezpiecznym strzale Paco Alcacera.

Krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych Claudio Pizzaro próbował pokonać Romana Burkiego strzałem z ostrego kąta po dośrodkowaniu.

Werder. Schodzi: Yuya Osako. Wchodzi: Kevin Moehwald.

Werder. Schodzi: Nuri Sahin. Wchodzi: Claudio Pizarro.

Piłka w bramce Werderu Brema, ale Borussia Dortmund nie cieszy się z trzeciego gola z powodu spalonego Paco Alcacera.

Kolejna ciekawa akcja. Thomas Delaney wpakowałby piłkę pod poprzeczkę gospodarzy, gdyby nie interwencja gibkiego Jiriego Pavlenki. Efektowne uderzenie z dystansu, ale jeszcze lepsza obrona.

Paco Alcacer próbował wpakować piłkę z bliska do bramki po dośrodkowaniu Mario Goetze i niewiele zabrakło mu do szczęścia.

Maximilian Eggestein sprawdził czujność Romana Burkiego. Również po tym uderzeniu rykoszet, ale wystrzelona w górę piłka nie mogła sprawić problemu doświadczonemu bramkarzowi Borussii Dortmund.

Rykoszet po strzale Raphaela Guerreiro mógł zaskoczyć Jirigo Pavlenkę. Na szczęście zorientował się w sytuacji bramkarz Werderu Brema.

Piłka w posiadaniu Werderu Brema. Jakby nieco ostrożniej przyjezdni po powrocie z szatni, ale to może być tylko cisza przed burzą.

Druga połowa meczu.

Czy Werder Brema strzeli gola po przerwie?

Borussia Dortmund lepsza od przeciwnika i od siebie sprzed tygodnia.

Doliczona minuta.

Rozpaczliwa obrona Werderu Brema. Gospodarze jakimś cudem nie pozwolili piłce przekroczyć linii bramkowej po serii strzałów przyjezdnych.

Sędzia asystent przerwał akcję Borussii Dortmund z powodu spalonego.

Gol! Strzelił Paco Alcacer.

Podwójna kara dla Werderu Brema za przewinienie blisko linii własnego pola karnego. Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Paco Alcacer i perfekcyjnie przymierzył do bramki Jiriego Pavlenki. 2:0 dla Borussii Dortmund.

Żółtą kartkę otrzymał Marco Friedl za faul na Christianie Pulisiciu.

Davy Klaassen wstrzelił piłkę w pole bramkowe Borussii Dortmund. Z trudem wybronili się przyjezdni po tym ataku doświadczonego pomocnika.

Doczekali się gospodarze czegoś interesującego pod bramką Romana Burkiego. Piłka przeleciała nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką po mocnym strzale Milota Rashicy.

Żółtą kartkę otrzymał Davy Klaassen za agresywny atak w nogi przeciwnika na skrzydle.

Jadon Sancho wparował w pole karne przeciwnika. Dopiero tam został zatrzymany rajd błyskotliwego zawodnika Borussii Dortmund. Trwało to trochę za długo i poirytowani gospodarze musieli znaleźć sposób na poskromienie przeciwnika.

Przyspieszenie Borussii Dortmund na połowie przeciwnika. Tym razem wicelider został zatrzymany, co spodobało się publiczności w Bremie.

Był jeszcze rzut rożny. Niezłe dośrodkowanie, ale piłka została wypiąstkowana przez Jiriego Pavlenkę.

Christian Pulisić ruszył na lewej stronie boiska. Tym razem zabrakło mu boiska, ale nie zabrakło czujności sędziemu asystentowi, który zauważył, że interweniował obrońca Werderu Brema.

Sędzia asystent podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego po podaniu Nuriego Sahina w kierunku Yuyi Osako.

Manuel Akanji był blisko trafienia do bramki gospodarzy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Duże problemy ma defensywa z Bremy. Z kolei Borussia rozdrażniona po derbach i ofensywnie usposobiona.

Christian Pulisić otworzył wynik meczu w Bremie.

Interwencja Sebastiana Langkampa uratowała gospodarzy po kolejnym ataku zespołu z Dortmundu. Werder skoncentrowany na bronieniu dostępu do własnej bramki.

Christian Pulisić został uruchomiony przez Axela Witsela. Tym razem nie miał wystarczająco dużo miejsca, żeby po raz drugi skierować futbolówkę do bramki Werderu Brema.

Gol! Strzelił Christian Pulisić. Asystował mu Thomas Delaney.

Tym razem Borussia Dortmund już stworzyła sytuację podbramkową, a jakby tego mało, została ona wykorzystana. Christian Pulisić poradził sobie najpierw z Milosem Veljkoviciem, a następnie pokonał swoim strzałem Jiriego Pavlenkę.

Zatrzymana akcja oskrzydlająca Borussii Dortmund, którą przygotowywali Jadon Sancho z Christianem Pulisiciem. Po tym pierwszym ostrzeżeniu Werder Brema spróbował uspokoić sytuację w centrum boiska.

Początek meczu.

Czy Borussia Dortmund wygra mecz w Bremie?

Piłkarze z Dortmundu na rozgrzewce.

Wybrańcy trenera Werderu Brema.

Podstawowy skład Borussii Dortmund.

Sędzia: Marco Fritz

W poprzedniej kolejce Borussia Dortmund nie popisała się i poniosła porażkę 2:4 w derbach z nisko notowanym Schalke 04 Gelsenkirchen. Spróbuje poprawić się i zwyciężyć w Bremie, gdzie poprzednio wygrała w styczniu 2017 roku.

Borussia Dortmund jeszcze bierze udział w wyścigu po mistrzostwo Niemiec. Klub Łukasza Piszczka jest wiceliderem ze stratą pięciu punktów do prowadzącego Bayernu Monachium.

Werder Brema jest na dziewiątym miejscu w Bundeslidze, a jego strata do będącego na siódmej lokacie Hoffenheim to pięć punktów. Drużyna z północy Niemiec przegrała dwa poprzednie spotkania z Bayernem Monachium i z Fortuną Duesseldorf.