FC Barcelona
10' Ousmane Dembele 45' Lionel Messi
Celta Vigo
45' Iago Aspas
2:0

Koniec. Barcelona nie musiala się zbytnio wysilać i pewnie wygrała 2:0.

Messi uderzył z rzutu wolnego, pomylił się nieznacznie.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Podwórkowe bieganie, które nie ma przełożenia na okazje bramkowe.

Barcelona. Schodzi: Sergio Busquets. Wchodzi: Carles Alena.

Na zwolnionych obrotach grają gospodarze. Myślami gracze Barcelony są już w innych miejscach.

Barcelona prosi się o gola. Przed momentem kolejny błąd gospodarzy, strzał Gomeza obronił ter Stegen.

Po rogu zamieszanie pod bramką Barcelony, ter Stegen uratował gospodarzy!

Strzelał Robert Mazan, ale źle i Celta wywalczyła tylko rzut rożny.

Celta Vigo. Schodzi: Sofiane Boufal. Wchodzi: Pione Sisto.

Na metrowym spalonym złapany Messi. Argentyńczyk mógł przez niemal pól boiska biec w kierunku bramkarza.

Messi miał pretensje do arbitra, że ten nie widział faulu. Na murawie wciąż statycznie, optyczna przewaga Barcelony.

Messi przed szansą, górą jednak bramkarz Celty!

Goście starają się zawężać pole gry, stara się to wykorzystać Barcelona. Gracze gospodarzy często są łapani na spalonym.

Podanie do Suareza, który został złapany na spalonym.

Luis Suarez sam na sam z bramkarzem, Urugwajczyk jednak spudłował!

Messi znalazł się z piłką w polu karnym. Powinien uderzać, ale podawał do Suareza i piłkę przejęli rywale.

Sprzed pola karnego pół metra obok słupka uderzył Mendez. Goście mogli złapać kontakt bramkowy.

Wciąż niewiele dzieje się na boisku. Wolne tempo, gra toczy się w środku pola.

Celta Vigo. Schodzi: Iago Aspas. Wchodzi: Fran Beltran. Zawodnik gości doznał urazu.

Zamieszanie pod bramką Barcelony, goście jednak nie zdołałi uderzyć w kierunku ter Stegena.

Spokojne pierwsze minuty po przerwie. Barcelona nie wysila się, Celta nie chce zbyt wiele ryzykować.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Barcelona nie wysila się zbytnio, ale prowadzi 2:0. Celta niemal nie istniej na boisku.

Żółtą kartkę za dyskusje otrzymał Iago Aspas.

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Jordi Alba. Alba kapitalnie zagrał do Messiego, ten przyjął piłkę i uderzył z ok. 16 metrów do bramki! 2:0!

Coraz bliżej przerwy. Cóż możemy dodać... Super!

Strzał Hugo Mallo z dość trudnej pozycji minął cel o kilka metrów.

Ruszył z piłką Messi, ale zamiast podawać chciał sam zakończył akcję. Nie był to dobry wybór.

Rozcięty łuk brwiowy ma bramkarz gości. To kolega "trącił" go butem. Blanco z uśmiechem na twarzy poddaje się zabiegom lekarzy.

Poturbowany Rakitić, kolejna przerwa w grze. A na murawie wciąż dość niemrawo i nudno.

Groźnie mogło być pod bramką Celty. Sędzia przerwał grę dopatrując się spalonego Suareza.

Uderzenie sprzed pola karnego Suarez, strzał był zły i poszybował obok bramki.

Gubi nam się sędzia. Arbiter więcej uwagi powinien poświęcać doskonaleniu warsztatu, a nie... gładzeniu włosów. Żelu tam jest sporo. W Polsce lata temu podobną jego ilość na głowę nakładał pewien pan Marcin.

Barcelona kontroluje mecz, Celta niewiele potrafi zdziałać. Póki co goście raz zagrozili gospodarzom.

W końcu pazurki pokazała Celta. Strzał Gomeza, ter Stegen wyciągnął się w bramce i piłkę zdołał sięgnąć.

Dembele zderzył się z bramkarzem, po chwili do pustej bramki uderzał Suarez, sprzed linii piłkę wybił obrońca.

Goście trafili Busquetsa w rękę i wręcz wrzeszczą w kierunku arbitra domagając się karnego. A Alba wrócił do gry.

Alba poturbowany w okolicach pola karnego, strasznie cierpi. Sędzia uznał, że nic się nie stało, ale pomoc medyczną wezwał. Pamiętajmy! 112!

Gościom po stracie gola odechciało się grać. Barcelona niemal "zamieszkała" przed polem karnym Celty.

Gol! Strzelił Ousmane Dembele. Messi do Alby, który odegrał piłkę w polu karnym Argentyńczykowi. Strzał Messiego odbił bramkarz, który nie miał nic do powiedzenia przy dobitce Dembele! 1:0!

Powoli i dość opornie rozkręca się mecz. Zawodnicy myślami przy stołach, a może na zakupach.

W składzie gości znalazł się Robert Mazan. Zawodnik wiosną 2015 roku w Lotto Ekstraklasie wystąpił w dwóch meczach w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Dembele do Vidala, który jednak nie doszedł do piłki.

Groźnie pod bramką gospodarzy, piłki do bramki Barcelony omal nie wbił jeden z graczy Celty!

Celta stara się wysoko atakować Barcelona. Przyniosło to efekt. Akcja zakończona niecelnym strzałem. Będzie jednak korner dla gości.

Pierwszy gwizdek sędziego!

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi Eduardo Prieto.

Barcelona jest liderem Primera Division. W ostatniej kolejce efektownie, bo 5:0, pokonała w meczu wyjazdowym Levante. Celta Vigo w lidze jest 10.