Parma Calcio 1913
33' Gervinho 45+2' Luca Rigoni
Juventus Turyn
2' Mario Mandzukić 13' Miralem Pjanić 40' Federico Bernardeschi 58' Blaise Matuidi 90' Juan Cuadrado
1:2

Juventus pokonał beniaminka. W drugiej połowie wreszcie prezentował się lepiej od niego.

Blaise Matuidi sfaulowany w centrum boiska. Juventus zyskuje cenny czas i niebawem powinien cieszyć się z samodzielnego prowadzenia w tabeli.

Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

Żółtą kartkę otrzymał Juan Cuadrado za faul na Fabio Ceravolo.

100. mecz Paulo Dybali w Serie A.

Pięć minut do końca regulaminowego czasu. Parma Calcio 1913 stara się zorganizować do ataku, ale ma problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie beniaminek oddał siedem strzałów celnych, natomiast po przerwie zero.

Roberto Inglese centrował miękko i piłka spadła w polu bramkowym blisko linii obok dość zdezorientowanego Wojciecha Szczęsnego.

Parma. Schodzi: Antonio Di Gaudio. Wchodzi: Fabio Ceravolo.

Juventus. Schodzi: Sami Khedira. Wchodzi: Paulo Dybala.

Szaleje Douglas Costa. Najlepszym zawodnikiem meczu pewnie już nie zostanie, ponieważ Mario Mandzukić legitymuje się dobrymi liczbami, ale wysoka nota Brazylijczykowi się należy.

Szybki atak Parma Calcio 1913 po stracie Cristiano Ronaldo. Zakończył się on uderzeniem Antonio Di Gaudio nieznacznie obok bramki Wojciecha Szczęsnego. Polak odprowadził piłkę poza boisko.

Juventus. Schodzi: Miralem Pjanić. Wchodzi: Emre Can.

Słupek! Piłka trafiła w obramowanie po technicznym strzale Douglasa Costy, który znakomicie wprowadził się w to spotkanie po wejściu z ławki rezerwowych.

Futbolówka krążyła po obrzeżach pola karnego Juventusu, ale Parma nie oddała stamtąd uderzenia. Po zejściu Gervinho siła rażenia gospodarzy zmniejszyła się.

Juan Cuadrado jest przekonany, że zatrzymał Antonio Di Gaudio zgodnie z przepisami. Publiczność w Parmie jest kompletnie innego zdania, a poszkodowany zawodnik potrzebuje pomocy medycznej.

Ponownie Douglas Costa. Tym razem Brazylijczyk próbował trafić do bramki technicznym uderzeniem, ale wiedzieli, co się święci gospodarze i zatrzymali piłkę.

Douglas Costa zastawił futbolówkę blisko linii bocznej boiska i sprowokował jednego z gospodarzy do przewinienia.

Parma. Schodzi: Gervinho. Wchodzi: Alessio Da Cruz.

Parma. Schodzi: Luca Rigoni. Wchodzi: Alessandro Deiola.

Gol! Strzelił Blaise Matuidi. Asystował mu Mario Mandzukić.

Juventus odzyskał prowadzenie! Mario Mandzukić dorzucił asystę do wcześniejszego gola. Chorwat uruchomił podaniem podeszwą Blaise'a Matuidiego, a pomocnik Starej Damy huknął z ostrego kąta pod poprzeczkę bramki Luigiego Sepe.

Cristiano Ronaldo uderzył z 11. metra obok bramki gospodarzy. Powoli wygląda na zrezygnowanego nabytek Juventusu.

Broni się w jedenastu na własnej połowie Parma Calcio 1913. Próbowali to całe towarzystwo rozerwać przyjezdni crossowym podaniem do Juana Cuadrado. Piłka uciekła jednak turyńczykom poza boisko.

Trudna przeprawa Juventusu w Parmie.

Podanie w pole karne beniaminka w kierunku Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie wyprzedził odważnie interweniującego na przedpolu Luigiego Sepe. Futbolówka w rękawicach Włocha.

Dwa uderzenia Cristiano Ronaldo. Oba marnej jakości. Pierwsze prosto w defensora z Parmy, a drugie wysoko ponad bramką Luigiego Sepe.

Piłka ponownie w grze.

Czy po przerwie padną kolejne gole?

Kłopoty Juventusu w Parmie.

Żółtą kartkę otrzymał Luca Rigoni za faul na Alexie Sandro.

Wojciech Szczęsny! Reprezentant Polski uratował Juventus w czasie doliczonym do pierwszej połowy po uderzeniu Luki Rigoniego. Na dodatek uniemożliwił Włochowi dobitkę i sprzątnął futbolówkę sprzed jego nosa.

Doliczone dwie minuty.

Luigi Sepe musiał naprawiać błąd Massimo Gobbiego! Bramkarz beniaminka rzucił się pod nogi Federico Bernardeschiemu i nie pozwolił byłemu zawodnikowi ACF Fiorentina na odzyskanie prowadzenia dla Juventusu.

Luigi Sepe złapał futbolówkę i pochwalił za ustawienie swoich obrońców. Bramkarz Parma Calcio 1913 wygląda na przekonanego, że nie straci drugiego gola przed przerwą.

Żółtą kartkę otrzymał Federico Bernardeschi za próbę wymuszenia rzutu wolnego.

Wojciech Szczęsny interweniował na raty po drugim w tym spotkaniu strzale Leo Stulaca. W pierwszym tempie bramkarz Juventusu nie złapał piłki, ale bardzo szybko się zaasekurował.

Juventus musi organizować się do ataku, żeby odzyskać prowadzenie. Po płaskim dośrodkowaniu Cristiano Ronaldo żaden Bianconeri nie był w stanie dojść do futbolówki.

Gol! Strzelił Gervinho. Asystował mu Roberto Inglese.

Pachniało mocno tym wyrównaniem i stało się ono faktem! Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła skierował piłkę w światło bramki Roberto Inglese. W centrum wydarzeń znalazł się jeszcze Gervinho, który z bliska wpakował futbolówkę do bramki Wojciecha Szczęsnego. Polak nie interweniował fortunnie i skapitulował po raz trzeci w sezonie.

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Juana Cuadrado. Kolumbijczyk potrzebuje czasu na dojście do siebie po niebezpiecznym zderzeniu.

Wojciech Szczęsny nie pozwolił sobie na błąd po uderzeniu zza pola karnego Leo Stulaca. Mocno huknął pomocnik Parma Calcio 1913, ale nie zaskoczył bramkarza Juventusu.

Nie może zdobyć swojego premierowego gola na włoskich boiskach Cristiano Ronaldo. Zaatakował piłkę wślizgiem po dośrodkowaniu, ale nie zdążył jej wepchnąć z bliska do siatki.

Jeszcze korner po zablokowanym strzale Miralema Pjanicia. Piłka po dośrodkowaniu spadła na głowę Cristiano Ronaldo, którego uderzenie było bardzo niecelne. Dwóch zawodników naciskało na Portugalczyka i uniemożliwiło mu przymierzenie.

Podania Bianconerich w centrum boiska. Wreszcie przyspieszenie zakończone uderzeniem Miralema Pjanicia tuż zza pola karnego w ciasno ustawionych defensorów.

Pokazał w tym meczu beniaminek, że jest w stanie zagrozić zawodnikom z Turynu. Juventus stara się trzymać przeciwnika daleko od własnego pola karnego.

Riposta Federico Bernardeschiego z rzutu wolnego. Tym razem uderzenie w światło bramki, tyle że prosto w dobrze ustawionego Luigiego Sepe, który wypiąstkował futbolówkę po próbie młodego Włocha.

Coraz bliżej wyrównania jest Parma Calcio 1913! Futbolówka po potężnym uderzeniu z rzutu wolnego uderzyła w poprzeczkę bramki Juventusu. Chyba miał to pod kontrolą Wojciech Szczęsny, ale to tylko tryb przypuszczający.

Żółtą kartkę otrzymał Miralem Pjanić za spóźniony i zbyt ostry wślizg.

Juventus dostał ostrzeżenie od beniaminka i oddał mu inicjatywę. Mistrz Włoch obserwuje, na co stać przeciwnika w ataku pozycyjnym.

Antonio Di Gaudio uderzył niecelnie z bliska. Po akcji Gervinho beniaminek miał ogromną szansę na wyrównanie. Publiczność była przekonana, że uda się zajść za skórę mistrzowi Włoch i oczami wyobraźni widziała futbolówkę w jego siatce.

Początek spotkania pod kontrolą Juventusu, który ekspresowo wyszedł na prowadzenie i nie pozwala swojemu przeciwnikowi nabrać wiatru w żagle.

Gol! Strzelił Mario Mandzukić.

Juventus ekspresowo wyszedł na prowadzenie! Druga bramka w sezonie Mario Mandzukicia, który w pierwszym tempie nie oddał strzału, ale w drugim odnalazł futbolówkę i skierował ją z bliska do siatki.

Pierwszy gwizdek w Parmie!

Kto wygra mecz?

Wojciech Szczęsny w podstawowym składzie Juventusu.

Sędzia: Daniele Doveri

Parma Calcio 1913 jeszcze nie wygrała od czasu awansu. Beniaminek zmarnował dwubramkowe prowadzenie i zremisował 2:2 z Udinese Calcio. Tydzień temu przegrał 0:1 w Ferrarze. Przełamanie kosztem Juventusu byłoby dużym wydarzeniem.

Juventus rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw. W doliczonym czasie zapewnił sobie wygraną 3:2 z Chievo Werona. Następnie pokonał 2:0 Lazio. Na szczycie tabeli z kompletem punktów towarzyszą mistrzowi Włoch tylko Napoli oraz SPAL.

Juventus przegrał w tej dekadzie dwa mecze w Parmie. Jak na niego to sporo, tym bardziej biorąc pod uwagę, że w kontaktach klubów z północy Włoch była ostatnio trzyletnia przerwa spowodowana degradacją byłego triumfatora Pucharu UEFA.