Frosinone Calcio
17' Raffaele Maiello 34' Nicolo Brighenti 63' Danilo Soddimo
Sampdoria Genua
10' Fabio Quagliarella 22' Gregoire Defrel 46' Gianluca Caprari 54' Gregoire Defrel 83' Dawid Kownacki 86' Gregoire Defrel
0:5

Koniec jednostronnego widowiska. Sampdoria strzela jak na zawołanie.

Gol! Strzelił Gregoire Defrel. Asystował mu Gaston Ramirez.

Kapitalna forma strzelecka Sampdorii Genua! Gregoire Defrel wdrapał się na szczyt klasyfikacji snajperów dzięki uderzeniu z bliska do siatki po podaniu Gastona Ramireza.

Gol! Strzelił Dawid Kownacki.

Pewne uderzenie kapitana młodzieżowej reprezentacji Polski z rzutu karnego. Pierwsza bramka napastnika Sampdorii w tym sezonie stała się faktem.

Przewinienie Emila Hallfredssona na Dawidzie Kownackim i będzie rzut karny dla Sampdorii Genua.

Podanie za linię obrońców Frosinone Calcio w kierunku Dawida Kownackiego. Czujnie jednak gracze w żółtych koszulkach oraz bramkarz Marco Sportiello.

Sampdoria Genua utrzymuje się w posiadaniu piłki, a jej piłkarze mogą powoli planować ostatni dzień weekendu. Frosinone Calcio nie stwarza sytuacji podbramkowych.

Frosinone Calcio. Schodzi: Stipe Perica. Wchodzi: Daniel Ciofani.

Emil Audero tylko odprowadził piłkę wzrokiem po nieudanym dośrodkowaniu. Bramkarz Sampdorii Genua może zachować czyste konto, a przecież cała defensywa Marco Giampaolo była niepokonana również w poprzednim meczu z Napoli.

Sampdoria. Schodzi: Albin Ekdal. Wchodzi: Ronaldo Vieira.

Frosinone Calcio. Schodzi: Camillo Ciano. Wchodzi: Joel Campbell.

Akcja Nicoli Murru na lewej stronie boiska zatrzymana połowicznie przez Nicolo Brighentiego. Sampdoria Genua miała jeszcze szansę na pokonanie Marco Sportiello po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Poddenerwowani są gospodarze, świadomi kolejnej porażki. Tymczasem na murawie czterej Polacy.

Żółtą kartkę otrzymał Danilo Soddimo za faul na Bartoszu Bereszyńskim.

Frosinone Calcio. Schodzi: Raffaele Maiello. Wchodzi: Emil Hallfredsson.

Gol! Strzelił Gregoire Defrel. Asystował mu Joachim Andersen.

Gregoire Defrel sam sobie stworzył sytuację podbramkową i sam ją wykorzystał. Po podaniu Joachima Andersena nowy napastnik Sampdorii Genua przeprowadził rajd między zawodnikami Frosinone Calcio i zakończył go uderzeniem na 3:0!

Wymienia podania Sampdoria Genua. Początek drugiej części pod pełną kontrolą podopiecznych Marco Giampaolo. Przed momentem wywalczyli rzut rożny wskutek rajdu Bartosza Bereszyńskiego.

Dwa gole to już prawdopodobnie bezpieczna zaliczka, biorąc pod uwagę fakt, że Frosinone Calcio nie zdobyło jeszcze bramki od czasu awansu do elity.

Gol! Strzelił Gianluca Caprari. Asystował mu Fabio Quagliarella.

Doskonale rozpoczęła się druga połowa dla Sampdorii Genua. Akcja bramkowa została zainicjowana przez Karola Linettego. W jej ostatniej fazie Gianluca Caprari huknął z powietrza na 2:0 po miękkim dośrodkowaniu Fabio Quagliarelli. Weteran dorzuł asystę do gola.

Piłka ponownie w grze.

Czy Frosinone Calcio wyrówna po przerwie?

Sampdoria prowadzi skromnie po 45 minutach.

Coraz mniej czasu ma Frosinone Calcio na wyrównanie w pierwszej połowie. Gospodarze są groźni po stałych fragmentach. Przed momentem Raman Chibsah dopadł do zbyt krótko wybitej po rzucie rożnym piłki i uderzył zza szesnastki obok słupka.

Akcja Bartosza Bereszyńskiego z Fabio Quagliarellą. Weteran zdecydował się na solowe zakończenie ataku zamiast wykonać podanie zwrotne do reprezentanta Polski.

Żółtą kartkę otrzymał Nicolo Brighenti za faul na Fabio Quagliarelli.

Gianluca Caprari wystrzelił piłkę na wiwat z czystej pozycji. Jego reputację ratuje fakt, że sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

Dwa kwadranse za drużynami. Sampdoria Genua prowadzi, ale po zdobyciu gola oddała inicjatywę gospodarzom, co może mieć przykre konsekwencje.

Nie pękło Frosinone Calcio po stracie gola. Mógł doprowadzić do remisu Bartosz Salamon, jednak nie przymierzył idealnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Żółtą kartkę otrzymał Gregoire Defrel za ostre przewinienie.

Po interwencji Bartosza Bereszyńskiego rzut rożny dla Frosinone Calcio. Piłka wróciła dwukrotnie w pole karne Sampdorii Genua i nawet trafiła w poprzeczkę bramki Emila Audero. Mocno zapachniało wyrównaniem!

Żółtą kartkę otrzymał Raffaele Maiello za zatrzymanie faulem wychodzącego na czystą pozycję przeciwnika.

Frosinone Calcio zapędziło się dotychczas raz w pole karne zespołu z Genui. Interweniował tam Emil Audero i nie pozwolił na wyrównanie.

Fabio Quagliarella autorem pierwszego gola!

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella. Asystował mu Edgar Barreto.

Weteran nie zawodzi! Fabio Quagliarella wcześnie skruszył defensywę beniaminka. Włoch przyczaił się w środku pola karnego i skierował piłkę z bliska do bramki po podaniu Edgara Barreto.

Wymienia podania Sampdoria Genua. Futbolówka powędrowała na prawe skrzydło, gdzie nie udało się przyjezdnym wykonać dobrego dośrodkowania.

Pojedynek Christiana Molinaro w polu karnym gospodarzy z Edgarem Barreto. Defensor Frosinone Calcio sprowokował doświadczonego pomocnika do faulu.

Gospodarze w żółtych strojach, natomiast przyjezdni z Genui w ciemnych z błękitnymi akcentami. Początek bez niebezpiecznego ataku.

Początek pojedynku na terenie beniaminka.

Kto wygra mecz?

Sędzia: Massimiliano Irrati

Wydaje się, że wizyta u beniaminka jest dla Sampdorii dobrą szansą na pierwsze w sezonie zwycięstwo na wyjeździe. Musi jednak zagrać lepiej niż w 2015 roku, kiedy przegrała w centralnej części Italii 0:1.

Frosinone Calcio jeszcze nie zwyciężyło od czasu awansu do Serie A. Beniaminek na przywitanie z elitą został rozbity przez Atalantę BC. Później zremisował bezbramkowo z Bologna FC, a przed przerwą reprezentacyjną został pokonany 0:1 przez Lazio.

Sampdoria rozegrała przed przerwą reprezentacyjną popisowy mecz z Napoli. Podopieczni Marco Giampaolo zwyciężyli 3:0 i potwierdzili, że ich stadion może być podobnie jak w poprzednim sezonie jednym z najtrudniejszych do podbicia.