Genoa CFC
11' Domenico Criscito 38' Krzysztof Piątek 55' Miguel Veloso
SPAL
15' Andrea Petagna 25' Andrea Petagna 34' Kevin Bonifazi 81' Francesco Vicari 85' Sergio Floccari 87' Mirko Valdifiori
1:1

Genoa CFC zdołała zremisować mimo osłabienia.

Genoa. Schodzi: Sandro. Wchodzi: Ervin Zukanović.

Doliczone dwie minuty.

Gwizdek sędziego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne SPAL-u. Ani Sandro, ani Krzysztof Piątek nie mogli oddać uderzenia.

Żółtą kartkę otrzymał Mirko Valdifiori.

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Floccari za przewinienie na Christianie Kouame.

Świetna szansa na gola Christiana Kouame. Ekspresowy wypad napastnika Genoa CFC, którego uderzenie zatrzymała ostatnia instancja przyjezdnych Alfred Gomis.

SPAL. Schodzi: Andrea Petagna. Wchodzi: Sergio Floccari.

Żółtą kartkę otrzymał Francesco Vicari za faul na Krzysztofie Piątku.

Mirko Valdifiori nie potrafił uruchomić podaniem w polu karne Mirko Antenucciego. Piłka poleciała prosto do Ionuta Andreia Radu.

Nie można absolutnie mówić o dominacji przyjezdnych, choć mają oni jednego zawodnika więcej na boisku. Ewentualny remis będzie rozczarowaniem dla SPAL-u.

SPAL. Schodzi: Pasquale Schiattarella. Wchodzi: Mirko Valdifiori.

Przerwa w grze spowodowana urazem. Do końca regulaminowego czasu pozostał kwadrans.

Alfred Gomis zatrzymał w ostatnim momencie Krzysztofa Piątka. Senegalczyk rzucił się pod nogi reprezentanta Polski, który bezkarnie przedzierał się między zdezorientowanymi obrońcami SPAL-u.

SPAL. Schodzi: Simone Missiroli. Wchodzi: Mattia Valoti.

Mirko Antenucci próbował strzelić do bramki z linii pola karnego. Nie minęła minuta i huknął z podobnej pozycji Simone Missiroli. Oba uderzenia równie nieudane.

Genoa. Schodzi: Miguel Veloso. Wchodzi: Esteban Rolon.

Trochę spokojniejsza jest druga połowa w porównaniu z szaleństwem, do którego doszło przed przerwą. SPAL przeważa, ale również napastnicy Genoa CFC potrafili niebezpiecznie zaatakować.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne gospodarzy interweniował Sandro. Skutecznie zachował się pomocnik Genoa CFC w gąszczu zawodników.

Po rajdzie Christiana Kouame piłka powędrowała do Krzysztofa Piątka. Uderzenie reprezentanta Polski z kilkunastu metrów obok bramki SPAL-u. Trochę za długo zwklekał z podaniem Iworyjczyk.

Żółtą kartkę otrzymał Miguel Veloso za brutalne przewinienie w środkowej strefie boiska.

Drugie po przerwie uderzenie Jasmina Kurticia. Tym razem pomocnik SPAL-u strzelił z dystansu w bramkę Ionuta Andreia Radu, ale nie pokonał młodego golkipera Genoa CFC.

Zdaniem sędziego Krzysztof Piątek pomagał sobie ręką w momencie opanowywania piłki.

Uderzenie Jasmina Kurticia z dystansu obok bramki Genoa CFC. Ionut Andrei Radu musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

Wrzutka Miguela Veloso prosto pod nogi zawodnika z Ferrary. Portugalczyk próbował uruchomić dośrodkowaniem Christiana Kouame.

Czas na drugą połowę.

Genoa. Schodzi: Pedro Pereira. Wchodzi: Koray Guenter.

Krzysztof Piątek z 11. golem w lidze i 17. bramką w Italii.

Czy Krzysztof Piątek strzeli gola również po przerwie?

1:1 po nieco ponad 45 minutach.

Ionut Andrei Radu sparował piłkę na poprzeczkę po strzale głową Andrei Petagni. SPAL dominuje w ostatnich minutach pierwszej połowy, ale ma problem z pokonaniem latającego między słupkami Rumuna.

Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

Mohamed Fares zaskoczył Ionuta Andreia Radu uderzeniem zza pola karnego. Bramkarz Genoa CFC interweniował niepewnie, ale Davide Biraschi zdążył go zaasekurować.

Trzy uderzenia przyjezdnych i po żadnym z nich piłka nie wylądowała w bramce. Trudno w to uwierzyć. Mohamed Fares i Mirko Antenucci nie potrafili wepchnąć piłki z bliska do siatki leżącego już na łopatkach Ionuta Andreia Radu.

Krzysztof Piątek na razie decyduje o wyniku.

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek.

Długo skradał się do piłki reprezentant Polski, ale nie zgubił rytmu. Krzysztof Piątek pewnie wykorzystał rzut karny i odebrał gościom prowadzenie. 11. trafienie napastnika Genoa CFC w lidze włoskiej.

Po analizie VAR będzie rzut karny dla Genoa CFC. Genialna szansa na wyrównanie.

Wściekli są gospodarze, którym sędzia nie przyznał rzutu karnego pojedynku Mohameda Faresa na Cristianie Gabrielu Romero.

Żółtą kartkę otrzymał Kevin Bonifazi za faul na Christianie Kouame.

Manuel Lazzari starał się uruchomić swoich napastników płaskim dośrodkowaniem w pole karne Genoa CFC. W ostatnim momencie interweniowali gospodarze.

Podanie do Krzysztofa Piątka. Reprezentant Polski wygrał pojedynek w powietrzu zgodnie z przepisami, ale nie zorientował się, gdzie spadnie futbolówka.

Manuel Lazzari próbował zaskoczyć Ionuta Andreia Radu uderzeniem z dystansu. Pomocnik z Ferrary musi jednak na początek trafić w światło bramki Rumuna.

Żółtą kartkę otrzymał Andrea Petagna za uderzenie w twarz Davide Biraschiego.

SPAL pozwala gospodarzom wymieniać podania, ale to wszystko dzieje się w znacznej odległości od bramki Alfreda Gomisa.

Dziesięciu gospodarzy ma problem ze zorganizowaniem się do ataku. Genoa CFC leży na deskach i trudno powiedzieć, czy będzie w stanie podnieść się na równe nogi.

SPAL szybko wyszedł na prowadzenie.

Gol! Strzelił Andrea Petagna.

SPAL na prowadzniu po kwadransie rywalizacji. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało przedłużone do szarżującego w polu karnym Andrei Petagni, który zostawił w blokach defensora i wpakował piłkę z bliska do bramki.

Genoa CFC gra bez jednego zawodnika identycznie jak w poprzednim spotkaniu ligowym z Torino FC. Zdenerwowani podopieczni Cesare Prandelliego nie mogą otrząsnąć się po wykluczeniu Domenico Criscito.

Czerwoną kartkę otrzymał Domenico Criscito.

Obrońca Genoa CFC ekspresowo wyrzucony z boiska za brzydkie kopnięcie Pasquale Schiattarelli. Sędzia nie miał w tej sytuacji wątpliwości.

Kevin Bonifazi dośrodkował zdecydowanie za głęboko i piłka ominęła wszystkich zawodników obecnych w polu karnym Genoa CFC.

SPAL stara się odpowiedzieć gospodarzom. Manuel Lazzari wymienił podania na prawej stronie boiska, po czym próbował uruchomić obecnego w polu karnym Andreę Petagnę.

Pierwsze akcje przeprowadzają gospodarze. Piłkarze Genoa CFC starają się uruchomić grasującego w przodzie Krzysztofa Piątka.

Początek meczu w Genui.

Kto wygra mecz?

SPAL bez pauzującego Thiago Cionka.

Krzysztof Piątek w podstawowym składzie zespołu z Genui.

Sędzia: Fabrizio Pasqua

Również SPAL ma swoje problemy. Także odpadł w środku tygodnia z Pucharu Włoch, a wygrać nie potrafi od 20 października. Klub z Ferrary ma w tabeli punkt mniej niż Genoa CFC i również nie może być spokojny o utrzymanie.

Drużyna ze stolicy Ligurii powalczy ze SPAL-em o pierwsze zwycięstwo od 30 września. W nieudanym okresie po pokonaniu 2:1 Frosinone Calcio ekipa Krzysztofa Piątka zremisowała trzy spotkania i poniosła sześć porażek.

Genoa CFC skompromitowała się w środku tygodnia i odpadła z Pucharu Włoch wskutek porażki z trzecioligowym Virtusem Entella. Było to idealne podsumowanie kadencji Ivana Juricia na stanowisku szkoleniowca zespołu.