Puszcza Niepołomice
68' Wiktor Żytek
Miedź Legnica
2' Petteri Forsell 16' Artur Pikk 33' Mateusz Żyro 60' Rafał Augustyniak 77' Aleksandar Miljković
0:1

Koniec. Miedź wygrała 1:0 i jest czwartym półfinalistą rozgrywek Pucharu Polski.

Strzał rozpaczy Szczepaniaka, wprost  w ręce bramkarza Miedzi.

Akcja Puszczy, jednak Bąk na spalonym. Dyskusyjna sytuacja.

Jeszcze 4 minuty gry przed nami.

Kontra Miedzi, wydawało się, że będzie 2:0. Piasecki zablokował jednak strzał, po chwili Szczepaniak również nie potrafił wykorzystać okazji.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego na tzw. aferę. Piłka w rękach bramkarza Miedzi. Puszcza ma już niewiele czasu na doprowadzenie do dogrywki.

Szczepaniak z piłką w polu karnym, strzał gracza Puszczy zablokowany przez Musę.

Mocny strzał oddał Nowak, piłka poszybowała kilka metrów ponad poprzeczką.

Z dystansu uderzał Łukasz Szczepaniak, jednak daleko od celu.

Puszcza zaczyna coraz więcej ryzykować. Gospodarze mają już tylko 10 minut na doprowadzenie do remisu.

Po dalekim dograniu Mleczki błąd popełniła obrona Miedzi. W doskonałej sytuacji znalazł się Stępień, ale jego strzał obronił bramkarz!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Aleksandar Miljković.

Nowak uderzał głową z trudnej pozycji. Słabo i prosto w bramkarza.

Puszcza. Schodzi: Hubert Tomalski. Wchodzi: Jakub Bąk.

Miedź na połowie Puszczy, goście kontrolują przebieg wydarzeń na boisku.

Forsell do Piaseckiego, napastnik Miedzi znalazł się na spalonym i sędzia grę przerwał.

Żółtą kartkę otrzymał Wiktor Żytek.

Miedź Legnica. Schodzi: Artur Pikk. Wchodzi: Juan Camara.

Forsell uderzył z rzutu wolnego, Mleczko tym razem był skoncentrowany i obronił.

Do dośrodkowania starał się dojść Żytek, ale nie sięgnął piłki.

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Augustyniak.

Ucierpiał Mleczko, który został przypadkowo kopnięty przez Augustyniaka.

Forsell uderzył z rzutu wolnego, jednak trafił w mur.

Puszcza stara się atakować, jednak Miedź gospodarzom nie pozwala na wiele.

Po raz kolejny gra została przerwana. Na spalonym znalazł się Piasecki.

Dogranie do Tomalskiego, który w dobrej sytuacji skiksował. Okazało się, że gracz Puszczy był na spalonym.

Dużo lepiej w 2. połowę weszła Puszcza. Gospodarze po fatalnym początku meczu, po zmianie stron chcą wyrównać.

Ucierpiał Stefanik, zawodnik Puszczy potrzebuje pomocy.

Wracamy do meczu.

Przerwa. Miedź prowadzi po goli Forsella. Puszcza jednak jeszcze nie poddała się.

Szuka wyrównania Puszcza, Miedź z kolei czeka na okazję do wyprowadzenia kontry.

Mocny strzał oddał Żytek, piłka poszybowała w środek bramki.

Ładna akcja Piaseckiego zakończona strzałem z ok. 16 metrów tuż obok słupka!

Żyro zasłużył na drugą żółtą kartkę. Nie wiadomo dlaczego sędzia nie wyrzucił gracza Miedzi z boiska.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Żyro.

Puszcza w końcu zaczęła zagrażać Miedzi. Coraz ciekawiej w Niepołomicach.

Groźne uderzenia Szczepaniaka, Anton Kanibołocki zdołał sparował piłkę!

Milijković tak wybijał piłkę, że ta poszybowała daleko poza stadion. W dawnych czasach byłby problem.

Szybkie wyjście Miedzi, zakończone niecelnym strzałem Augustyniaka.

Akcja Puszczy, przed szansą Stefanik, ale gola nie ma.

Puszcza rozgrywa piłkę w okolicach środka pola, gospodarze nie potrafią przedostać się pod bramkę Miedzi.

Mikołajczyk dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony. Sędzia przerwał grę dopatrując się faulu w ataku.

W końcu Puszcza pod polem karnym Miedzi. Gospodarze szukali swojej szansy na wyrównanie, ale strzału na bramkę oddać nie zdołali.

Żółtą kartkę otrzymał Artur Pikk. Zawodnik Miedzi chciał wywalczyć rzut karny, ale trochę... przyaktorzył.

Frosell kolejny raz uderzył z rzutu wolnego. Tyma razem trafił w Mleczkę.

Z prawej strony dośrodkował Henrik Ojamaa, Mleczko pewnie złapał piłkę.

Miedź nie forsuje tempa. Puszcza wciąż niewiele potrafi zdziałać na połowie gości.

Gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego. Sędzia nie przychylil się do próśb i nie skorzystał z VAR-u.

Cały czas gra toczy się w środku pola. Puszcza nie potrafi przedostać się pod bramkę Miedzi.

Po skutecznym początku Miedź nie chce forsować tempa i tracić sił. Puszcza nie potrafi zagrozić gościom.

Gol! Strzelił Petteri Forsell. Aleź początek Miedzi! Znowu pokazał się Forsell. Fin uderzył z rzutu wolnego z ok. 30 metrów. Niezbyt pewnie zachował się w bramce Mleczko i piłka wpadła do siatki. 0:1!

Gramy!

Mecz poprowadzi Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Kto awansuje do następnej rundy?

Kto zostanie ostatnim półfinalistą rozgrywek o Puchar Polski? Wcześniej awans wywalczyły zespoły Lechii, Jagiellonii i Rakowa.