Portugalia
7' Cristiano Ronaldo 22' Cristiano Ronaldo 52' Pizzi 56' Goncalo Paciencia 63' Bernardo Silva 65' Cristiano Ronaldo
Litwa
27' Markus Palionis 80' Saulius Mikoliunas
6:0

Portugalia zdemolowała przeciwnika.

Doliczone trzy minuty.

Ostatnie fragmenty totalnie jednostronnego spotkania.

Sunie piłka po połowie Litwy. Reprezentacja Portugalii pieczołowicie buduje atak i pewnie wypracuje sobie jeszcze jakąś szansę na strzelenie gola. Nawet bez Cristiano Ronaldo na boisku.

Portugalia. Schodzi: Cristiano Ronaldo. Wchodzi: Diogo Jota.

Suną kolejne ataki Portugalii. Ernestas Setkus szczęśliwie zatrzymał piłkę po strzale Brumy, który równie przypadkowo dostał ją w polu karnym Litwy.

Litwa. Schodzi: Fiodor Cernych. Wchodzi: Donatas Kazlauskas.

Żółtą kartkę otrzymał Saulius Mikoliunas za przewinienie taktyczne.

Bruma rozpędził się na połowie przeciwnika, gdzie wpadł na broniącego Litwina i zmusił sędziego do odgwizdania przewinienia.

Ricardo musiał popracować we własnym polu karnym, gdzie poradził sobie z wrzutką Litwinów z rzutu wolnego.

Litwa. Schodzi: Paulius Golubickas. Wchodzi: Justas Lasickas.

Jeszcze około 20 minut szans Portugalii na zdobycie następnych bramek. Cristiano Ronaldo zabrał się za wykonanie kolejnego rzutu wolnego. Huknął wysoko ponad bramką Ernestasa Setkusa.

Portugalia. Schodzi: Bernardo Silva. Wchodzi: Bruma.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Bernardo Silva.

To już chyba gierka treningowa. Nie przypomina to walki o wyjazd na najważniejszą imprezę piłkarską na kontynencie. Cristiano Ronaldo z hat-trickiem, a swoje uderzenie oddał po podaniu Bernardo Silvy. Totalna demolka.

Gol! Strzelił Bernardo Silva. Asystował mu Ricardo.

Uderzenie po ziemi obok Ernestasa Setkusa, który pozostał w blokach i wyłącznie obserwował jak piłka zmierza do siatki. Bernardo Silva był nieobstawiony przez przeciwnika po podaniu Ricardo z linii pola karnego.

Cristiano Ronaldo najpierw nieznacznie przestrzelił z ruchomej piłki, a następnie co prawda przymierzył z rzutu wolnego, ale nie pokonał swoim płaskim uderzeniem Ernestasa Setkusa.

Litwa. Schodzi: Mantas Kuklys. Wchodzi: Deivydas Matulevicius.

Gol! Strzelił Goncalo Paciencia.

Demolka coraz poważniejsza. Goncalo Paciencia doczekał się premierowego gola w barwach reprezentacji Portugalii. Pomógł Ernestas Setkus, który niepewnie odbił futbolówkę przed siebie po strzale Bruno Fernandesa.

Gol! Strzelił Pizzi. Asystował mu Bruno Fernandes.

Portugalia strzeliła trzeciego gola. W pole karne demolowanego przeciwnika wbiegł Pizzi, dostał podanie w tempo od Bruno Fernandesa i huknął. Futbolówka zanim znalazła się w siatce odbiła się od poprzeczki oraz słupka. Ten taniec był szczęśliwy dla Pizziego.

Kolejna wymiana podań wysoko na połowie schowanych reprezentantów Litwy. Wszyscy gospodarze poza Rui Patricio ustawieni na części boiska należącej do sąsiada Polski.

Druga połowa

Jeszcze trzy do jubileuszu.

Czy Cristiano Ronaldo strzeli gola również po przerwie?

Przerwa. Dzięki strzałom Cristiano Ronaldo gospodarze są na dobrej drodze do zwycięstwa.

Bruno Fernandes dostał podanie w pole karne przyjezdnych. Ofiarny wślizg broniącego Litwina uniemożliwił oddanie strzału z kilkunastu metrów.

Goncalo Paciencia kopnął piłkę delikatnie i prosto w rękawice zdziwionego bramkarza reprezentacji Litwy

Na razie tylko Cristiano Ronaldo trafia do bramki.

Mario Rui ułożył sobie piłkę na lewej stopie i poczęstował Ernestasa Setkusa płaskim uderzeniem. Kilkanaście sekund później huknął Cristiano Ronaldo obok spojenia słupka z poprzeczką.

Pizzi szukał swoim płaskim dośrodkowaniem mającego apetyt na strzelanie kolejnych goli Cristiano Ronaldo. Szybsi tym razem goście.

Mozolna wymiana podań reprezentacji Portugalii. Przewaga gospodarzy pod względem posiadania piłki jest ogromna.

Cristiano Ronaldo odegrał piłkę obojczykiem do Goncalo Paciencii, któremu ponownie nie udało się umieścić jej w bramce Ernestasa Setkusa. To mógł być rewanż za asystę przy poprzednim golu.

Żółtą kartkę otrzymał Markus Palionis za protestowanie.

Sędzia początkowo wskazał na rzut karny po wślizgu Pauliusa Golubickasa we własnej szesnastce. Po konsultacjach tylko korner dla Portugalii.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Goncalo Paciencia.

Drugi gol Cristiano Ronaldo. Piłka trafiła do nieobstawionego kapitana reprezentacji Portugalii, a ten nie zastanawiał się ani sekundy i huknął wewnętrzną częścią buta zza pola karnego do siatki. Ernestas Setkus złapał się za biodra i spojrzał bezradnie na swoich pasywnych obrońców.

Zbyt głębokie podanie od Ricardo. Piłka uciekła zawodnikom z Półwyspu Iberyjskiego poza boisko.

Mocne uderzenie Cristiano Ronaldo w przeciwnika. Na razie jeszcze naładowani energią przyjezdni są w stanie doskakiwać do gospodarzy i blokować ich próby.

Tym razem płaskie dośrodkowanie do Goncalo Paciencii, którego uderzenie zostało zablokowane w ostatnim momencie przez rozpaczliwie interweniującego wślizgiem Litwina.

Wrzutka z głębi pola spadła na głowę Goncalo Paciencii, którego uderzenie zostało zatrzymane przez Ernestasa Setkusa. Widowiskowa interwencja bramkarza reprezentacji Litwy.

Dwa rzuty rożne dla reprezentacji Portugalii. Piłka prześlizgnęła się w polu karnym Litwy, ale nie dotarła do żadnego zdolnego do oddania uderzenia zawodnika.

Cristiano Ronaldo już z golem na koncie.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo.

Pierwsze trafienie w tym spotkaniu. Sam poszkodowany zabrał się za wykonanie rzutu karnego. Cristiano Ronaldo strzelił w środek bramki. Piłka prześlizgnęła się po bucie Ernestasa Setkusa do siatki.

Rzut karny dla Portugalii po faulu Saulius Mikoliunas na Cristiano Ronaldo.

Portugalia w bordowych strojach, a jej przeciwnik z północnej części kontynentu w żółtych koszulkach i getrach, a także w zielonych spodenkach.

Pierwszy gwizdek.

Czy Portugalia strzeli gola w pierwszej połowie?

Jedenastka wybrana przez Fernando Santosa.

W jedenastce Litwy między innymi Arvydas Novikovas.

Pierwszy mecz tych reprezentacji zakończył się rezultatem 5:1 dla Portugalii. Na boisku szalał Cristiano Ronaldo.

Sędzia: Ruddy Buquet (Francja)

Bez dwóch zdań Portugalia jest faworytem w konfrontacji z Litwą. Mistrz Europy broni drugiego miejsca premiowanego awansem. Nic innego mu nie pozostało po ostatniej porażce w meczu na szczycie grupy B z Ukraińcami.