Arka Gdynia
31' Adam Deja 33' Marcus Vinicius da Silva 36' Damian Zbozień 67' Adam Marciniak 90+2' Marko Vejinović
Miedź Legnica
37' Henrik Ojamaa
2:0

Koniec. Arka w końcu przełamała się i w końcu wygrała. 2:0 z Miedzią.

Gol! Strzelił Marko Vejinović. Fatalnie piłkę ręką do gry wprowadził Sosłan Dżanajew, który podał do Vejinovicia. Ten minął obrońcę i uderzył przy słupku do bramki na 2:0!

Sędzia doliczył 3 minuty.

Starał się uderzać niewidoczny do tej pory Petteri Forsell, strzał został zablokowany.

Groźny strzał z dystansu Nalepy, bramkarz Miedzi z problemami obronił.

Coraz mniej czasu na doprowadzenie do wyrównania ma Miedź. Goście w ostatnich minutach nie potrafią poważniej zagrozić Arce.

Z kilku metrów uderzał Jankowski, napastnik w doskonałej sytuacji uderzył w bramkarza. "Jankes" był na spalonym i gdyby trafił gol nie zostałby uznany.

Atak pozycyjny Miedzi. Arka skupiona na obronie jednobramkowego prowadzenia. Czy nie zbyt wcześnie?

W końcu zagroziła rywalom Arka. Strzał głową Jankowskiego był jednak słaby i Sosłan Dżanajew pewnie złapał piłkę.

Kolejna próba Romana, kolejny raz bezbłędnie w bramce Arki Steinbors.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Adam Marciniak.

Coraz groźniejsza Miedź. Uderzał sprzed pola karnego Roman. Goście domagali się rzutu rożnego. Sędzia był innego zdania.

Po rzucie rożnym minimalnie niecelnie uderzył Augustyniak.

Roman rozpoczął akcję Miedzi i zakończył ją uderzeniem z pola karnego. Kapitalnie w bramce zachował się Steinbors.

Akcja Miedzi, zagrywał Augustyniak. Marciniak uratował zespół gospodarzy.

Akcja Miedzi zakończona niecelnym strzałem Camary.

Strzał oddał Vinicius, piłka poszybowała ponad bramką Miedzi.

Nalepa dobiegł z piłką do linii końcowej i z pola karnego wycofał do partnerów. Nikt nie doszedł do futbolówki.

Problemy z mięśniem ma Bartczak. Obrońca będzie musiał opuścić boisko.

Kolejna próba Miedzi. Sprzed pola karnego niecelnie uderzył Camara.

Kapitalne zagranie z głębi pola do wchodzącego w "szesnastkę" Romana. W sytuacji sam na sam nogą piłkę odbił Pavels Steinbors.

Miedź stara się atakować, Arka zamierza wyprowadzać kontrę i powiększyć bramkową przewagę.

Wracamy do meczu.

Miedź Legnica. Schodzi: Henrik Ojamaa. Wchodzi: Joan Roman.

Przerwa. Bardzo słabe widowisko w Gdyni. Arka prowadzi po rzucie karnym podyktowanym po bezmyślnym faulu Monteiro.

Sędzia doliczył minutę.

Ucierpiał Zarandia. Przy Gruzinie już są czarodzieje i medycy.

Z dystansu uderzył Camara. Brawa za decyzję, gorzej z wykonaniem.

Strasznie długo, zdecydowanie zbyt długo rozgrywają piłkę gracze Miedzi przed polem karnym Arki.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Henrik Ojamaa.

Monteiro uderzał z pola karnego. Uderzał? Właściwie podał piłkę bramkarzowi.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Damian Zbozień.

Zarandia zrobił wiatrak z rywala, wycofał do partnerów, ale... nikt nie zamykał akcji.

Niewiele ponad 1/3 meczu czekaliśmy na jakiekolwiek emocje w meczu. Może strata gola przebudzi Miedź. A może Arka pójdzie za ciosem.

Gol! Strzelił Marcus Vinicius da Silva. Pewny strzał zawodnika Arki. Sosłan Dżanajew wyczuł intencje uderzającego, ale nie był w stanie odbić piłki. Zabrakło kilkunastu centymetrów. 1:0!

Rzut karny dla Arki! Elton Monteiro z lewej strony pola karnego przewrócił Zarandię!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Adam Deja.

Trwa mecz tysiąca podań, z których nic nie wynika.

Starała się coś zorganizować Miedź. Wyglądało wszystko niczym szachowa szarża pionem na przeciwnika.

Przebudził nas gwizdek sędziego. Ciężko w to uwierzyć, ale w meczu drużyn walczących o utrzymanie nic się nie dzieje. Płaczemy, płacze Manuel, wszyscy płaczą.

Ziewamy, nasz kot już dawno zasnął. Kawa zamarza. Takie emocje w Gdyni. Kopanina w środku pola.

Królestwo za emocje. JAKIEKOLWIEK! Może pan Siemaszko coś ręką zbroi? A nie, napastnika Arki nie ma w kadrze meczowej.

Chciał uciec obrońcy Jankowski, jednak nie dał rady. Szybszy defensor Miedzi.

Gra przeniosła się na połowę Arki. W dalszym ciągu emocje niczym na party u jednego z redaktorów naszego portalu.

Optyczna przewaga Arki, gospodarze wciąż jednak bez klarownej okazji bramkowej.

Zarandia do Jankowskiego, który jednak znalazł się na spalonym.

Arka sprytnie rozegrała rzut rożny, ale efektu bramkowego nie było. Od bramki Sosłan Dżanajew.

Bardzo spokojne pierwsze minuty. Nikt nie rzucił się na rywala.

Gramy!

Mecz poprowadzi Piotr Lasyk (Bytom).

Kto wygra mecz?

Arka znajduje się w coraz trudniejszej sytuacji, Miedź w przypadku porażki może znacznie skomplikować swoją sytuację.