Puchar Króla: Finał
25 maj 2019 21:00
90+5'

Jasper Cillessen wbiegł w pole karne Valencii na rzut rożny. Jaume Domenech łapie piłkę i wypuszcza Goncalo Guedesa. Zawodnik znowu nie trafił, tym razem z dystansu na pustą bramkę.

13
20
7
8
10
90+3'

Ależ pudło Goncalo Guedesa! Zawodnik wyszedł sam na sam z bramkarzem i spudłował!

6
90'

Sędzia doliczył pięć minut.

18
8
11
7
15
90'

Geoffrey Kondogbia na posterunku. Pomocnik wybił dośrodkowanie Messiego.

11
5
5
6
10
89'

Żółtą kartkę otrzymał Arturo Vidal za faul na Wassie.

FC Barcelona
12
4
5
5
12
88'
87'

Dobra interwencja Clementa Lenglet. Dośrodkowywał Cristiano Piccini.

7
2
1
2
85'

Malcom dośrodkował z prawej strony, Lionel Messi uderzył głową, ale niecelnie.

9
6
3
6
16
85'

Lionel Messi wciąż ma nadzieje. Strzał Argentyńczyka z dystansu zablokowany przez rywala.

1
79'

Gabriel Paulista szybko odbiera piłkę Lionelowi Messiemu przed własnym polem karnym.

5
3
1
5
8
78'

Arturo Vidal przejął piłkę w polu karnym, oddał strzał, ale został złapany na spalonym.

5
2
2
7
3
77'

Barcelona. Schodzi: Ivan Rakitić. Wchodzi: Carles Alena.

10
5
6
3
2
75'

Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

13
3
5
2
7
73'

Gol! Strzelił Lionel Messi.

Argentyńczyk w końcu dopiął swego i zdobył bramkę kontaktową. Po rzucie rożnym celnie uderzył głową Clement Lenglet. Jaume Domenech obronił, ale piłkę przejął Messi i trafił do pustej bramki.

59
40
20
12
22
72'
72'

Malcom zagrywa w pole karne, a tam czeka... Gerard Pique. Obrońca próbuje wyręczyć kolegów z ataku. Hiszpan uderzył mocno, pewnie, ale obok bramki.

3
3
1
2
3
71'

Kolejne nieudane dośrodkowanie Lionela Messiego. Tym razem interweniował nie Rodrigo Moreno, a Geoffrey Kondogbia.

4
5
2
3
3
70'

Żółtą kartkę otrzymał Geoffrey Kondogbia za faul na Lenglet.

3
5
4
2
2
69'

Kolejna kontra Valencii mrożąca krew w żyłach. Carlos Soler dośrodkował z prawej strony, ale obrońca Barcy na posterunku. Ratuje się wślizgiem.

1
1
2
4
4
69'

Philippe Coutinho oddał strzał ze skraju pola karnego. Jaume Domenech wciąż niepokonany.

6
5
1
3
4
65'
64'

Dani Parejo na murawie. Pomocnik najprawdopodobniej doznał urazu mięsniowego po tym, jak poślizgnął się podczas wykonywania rzutu wolnego.

1
1
6
62'

Zła próba Daniego Parejo. Kapitan Valencii poślizgnął się przy próbie strzału. Jasper Cillessen bezrobotny.

1
4
2
61'

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Busquets za faul na Rodrigo.

1
3
3
61'

Rodrigo Moreno szukał okazji, żeby oddać strzał z dystansu. Kiedy w końcu postanowił spróbować, wślizgiem wszedł Sergio Busquets.

2
2
59'

Dośrodkowanie Malcoma z prawej strony. Arturo Vidal nie miał szans, by doskoczyć do piłki. Do tego Chilijczyk był kryty przez Ezequiela Garaya.

2
1
1
56'

Lionel Messi ciągle walczy. Argentyńczyk przebił się przez mur, wszedł w pole karne i oddał fantastyczny strzał zewnętrzną częścią stopy. Piłka trafiła w słupek, a przy próbie dobitki skiksował Arturo Vidal.

10
5
4
7
6
54'

Lionel Messi dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne. Czujny Rodrigo Moreno, który po raz drugi wybija piłkę głową po stałym fragmencie gry w wykonaniu Barcy.

6
4
3
3
3
53'

Żółtą kartkę otrzymał Jose Gaya za faul na Malcomie.

Valencia CF
3
4
1
1
1
51'

Lionel Messi uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od muru i będzie rzut rożny.

9
4
2
3
5
50'

Dobre przejęcie Sergio Busquetsa i podanie do Lionela Messiego. Argentyńczyk został sfaulowany tuż przed polem karnym.

4
2
5
3
3
49'

Mocny strzał Goncalo Guedesa z dystansu. Piłka przeleciała obok słupka.

3
3
2
47'

Przez moment było groźnie. Lionel Messi dośrodkował w pole karne, ale Arturo Vidal nie zdążył dosięgnąć piłki. Rodrigo Moreno wybił.

4
1
1
3
3
46'

Wracamy na drugą połowę. Przy piłce zawodnicy Valencii.

2
1
3
2
3

Barcelona. Schodzi: Nelson Semedo. Wchodzi: Malcom.

2
2
6
1
46'

Barcelona. Schodzi: Arthur Melo. Wchodzi: Arturo Vidal.

komentarz

2
1
2
2
45'

Sędzia doliczył dwie minuty.

2
1
4
1
3
45+1'

Kolejna próba Barcelony i kolejna interwencja Jaume Domenecha. Hiszpan obronił tym razem strzał Ivana Rakiticia.

4
2
1
45'

Jaume Domenech lata jak zaczarowany! Bramkarz Valencii obronił bardzo dobry strzał Lionela Messiego z dystansu. Argentyńczyk stara się, ile może, żeby chociażby wyrównać przed przerwą.

6
2
1
44'

Lionel Messi nie poddał się i uderzył z nieco trudniejszej pozycji w polu karnym. Jaume Domenech na posterunku i broni.

5
1
1
42'

Lionel Messi już szykował się do oddania strzału. Wtedy z murawy wyrósł Argentyńczykowi Francis Coquelin i wślizgiem odebrał piłkę.

8
1
5
41'

Nieudana wrzutka Valencii. Będzie wrzut z autu.

4
1
3
38'

Kolejna centra Jordiego Alby. Dobre wejście Ivana Rakiticia, który oddał niecelny strzał głową.

3
1
3
2
2
37'

Lionel Messi wycofał do Ivana Rakiticia. Chorwat od razu uderzył z powietrza, ale niecelnie.

9
4
1
2
2
33'

Gol! Strzelił Rodrigo Moreno. Asystował mu Carlos Soler.

Co! Za! Mecz! Valencia jest niesamowita i zasłużenie prowadzi 2:0. Soler urwał się na prawej stronie Albie i celnie dośrodkował. Z kilku metrów głową uderzył Rodrigo.

41
29
18
19
16
33'

Bardzo dobra interwencja Daniego Parejo. Kapitan Valencii ani na krok nie odstąpił Lionela Messiego, któremu dogrywał Jordi Alba i odebrał piłkę.

8
3
5
3
3
30'

Sędzia przerwał grę. Piłkarze uzupełniają płyny. A pogoda daje się we znaki. W Sewilli temperatura wynosi około 29 stopni.

4
3
6
1
3
28'

Jordi Alba odkupił swoje winy w obronie. 30-latek uprzedził Daniego Parejo, któremu podawał Kevin Gameiro.

3
2
1
1
27'

Kolejny błąd Jordiego Alby. Tym razem Hiszpan zbyt głęboko dogrywał w pole karne Valencii.

2
1
2
1
26'

Nieudane dośrodkowanie Jordiego Alby z lewej strony. Jaume Domenech łapie piłkę.

3
1
1
24'

Nietoperze potrafią na razie przysporzyć strachu rywalom. Valencia przyspieszyła z kolejną szybką kontrą po stracie rywali, ale piłka wyszła na aut.

3
3
5
21'

Gol! Strzelił Kevin Gameiro. Asystował mu Jose Gaya.

Czekali, czekali, aż się doczekali! Cierpliwość popłaciła Nietoperzom. Gaya zagrał w pole karne do Gameiro. Francuz huknął z kilkunastu metrów i 1:0 dla Valencii.

38
21
9
18
19
20'

Nietoperze dopiero teraz podjęły się pierwszej próby ataku pozycyjnego. Nie trwała długo, piłkę przed polem karnym odzyskali Katalończycy.

3
2
1
1
4
18'

Pierwsza groźna akcja Barcelony. Lionel Messi przyspieszył, odjechał rywalowi i oddał mocny strzał. Jaume Domenech broni!

2
2
5
3
17'

Rozpaczliwy strzał Sergiego Roberto zza pola karnego, ale piłka wylądowała na obrońcy.

2
2
1
1
14'

Na Estadio Benito Villamarin bez zmian. Barcelona ciągle kontroluje grę, ale brakuje konkretów pod bramką Jaume Domenecha.

3
2
3
10'

Nietoperze mają problem z utrzymaniem się przy piłce. Przejęcie po stracie Nelsona Semedo i od razu nieudana próba rozciągnięcia gry na prawą stronę.

3
1
1
1
9'

Nelson Semedo wywalczył dla Barcelony pierwszy rzut rożny.

6
3
1
1
9'

Barcelona znowu w posiadaniu piłki. Mistrzowie Hiszpanii z trudem zbliżają się do pola karnego Valencii.

2
2
1
6'

Pierwsza interwencja Jaume Domenecha. Bramkarz złapał dośrodkowanie Jordiego Alby.

2
1
3
2
5'

Nietoperze uśpiły czujność Barcelony. Ależ to była akcja! Kevin Gameiro zagrał do Rodrigo Moreno. Napastnik próbował minąć Jaspera Cillessena i oddał strzał. Ofiarnie obronił Gerard Pique.

3
2
2
1
2
4'

Ivan Rakitić spróbował uderzyć z dystansu, ale trafił w rywala.

1
1
3
2
3'

Pierwsze wejście Nelsona Semedo w pole karne. Szybko odebrali mu piłkę zawodnicy Valencii.

1
1
2
2
3
1'

Barcelona nie oddaje piłki rywalom. Valencia nieśmiało naciska.