7
8
12
90'

Piłka w siatce Lechii, ale sędzia wcześniej użył gwizdka. Będzie raz jeszcze wybijany korner.

8
6
6
11
24
89'

Błażej Augustyn wyprzedził Kamila Zapolnika i wybił piłkę na rzut rożny.

8
5
9
5
15
88'

Złe przyjęcie Flavio Paixao i stracona szansa. Od bramki rozpocznie Chudy.

14
8
11
6
15
87'

Łukasz Wolsztyński na spalonym.

8
6
6
9
11
86'

Nalepa kapitalnie obsłużył Flavio. Rezerwowy Lechii przegrał jednak pojedynek z Chudym!

19
7
8
6
5
83'

Żółty kartonik obejrzał... Marcin Brosz.

11
9
5
6
12
83'
18
4
5
2
6
82'

Gol! Strzelił Jesus Jimenez. Asystował mu Łukasz Wolsztyński.

Przepiękne podanie Wolsztyńskiego do Jimeneza. Piłkarz Górnika łatwo ograł Filę i posłał piłkę do siatki bezradnego Kuciaka. Remis!

59
33
14
14
44
82'

Wolsztyński sugerował rękę Nalepy, ale sędzia nie użył gwizdka.

10
14
4
5
8
81'

Wolsztyński zgrywał piłkę do Sekulicia, ale dobrze spisali się obrońcy Lechii.

11
9
4
5
6
78'

Górnik w posiadniu piłki. Lechia czeka na ruch rywali.

7
8
12
3
6
75'

Jimenez zmarnował okazję! Ładnie akcję napędził Ściślak z Wolsztyńskim.

9
5
8
8
9
74'

Dużo wiatru robi Haraslin, ale pożytku z niego jest niewiele. Kolejny raz zdecydował się na strzał i... został zablokowany.

7
10
3
3
3
71'
71'
71'

Świetna szansa Haraslina! Słowak strzelił prosto w Chudego! Wciąż 1:0.

4
1
12
4
7
70'

Boris Sekulić dośrodkował piłkę, ale uderzenie Jimeneza nie sprawiło problemów Kuciakowi.

6
5
3
5
3
69'

Lechia oddała pole przyjezdnym. Piłkarze z Zabrza nie mają jednak pomysłu na budowanie akcji.

4
5
7
5
10
68'
65'

Bezbłędny Nalepa. Dwie bardzo dobre interwencje w defensywie.

18
8
3
3
5
64'
2
62'

Kolejna próba Haraslina. Na linii strzału znaleźli się zabrzanie. Uderzenie zablokowane.

10
5
5
4
6
61'

Starcie Matuszka i Wolskiego. Piłkarze na szczęście wstali po dłuższej chwili. Lechia rozpocznie od rzutu wolnego.

11
3
3
3
3
60'

Strzelał Haraslin. Uderzenie Słowaka znowu okazało się niecelne.

8
9
8
4
11
57'

Zbyt mocne podanie Tomasza Makowskiego. Haraslin nie mógł dogonić tej piłki.

4
6
7
6
7
56'

Prosta strata Mladenovicia. Jimenez pobiegł z kontratakiem, ale stracił piłkę na połowie Lechii.

7
4
3
2
5
55'

Będzie rzut rożny. Haraslin trafił w rękę Bochniewicza, ale sędzia nie wskazał na punkt karny.

6
3
7
4
10
54'

Żółtą kartkę otrzymał Erik Janza.Janza faulem zatrzymał kontrę Peszki. Żółta kartka zasłużona.

Górnik Zabrze
16
9
2
6
14
52'

Gol! Strzelił Artur Sobiech. Lechia na prowadzeniu! Sobiech skierował piłkę przy samym słupku bramki Chudego. Bramkarz Górnika rzucił się w dobrym kierunku, ale uderzenie było niezwykle precyzyjne. 1:0!

Lechia Gdańsk
70
40
12
20
39
51'

Żółtą kartkę otrzymał Paweł Bochniewicz.

20
10
4
11
16
50'

Rzut karny! Wolski faulowany przez Bochniewicza! Wcześniej fatalnie piłkę stracił Wiśniewski.

23
15
7
10
19
49'

Ostre wejście Wiśniewskiego. Haraslin poleciał z impetem poza boisko.

1
47'

Zła wrzutka Wolskiego. Chudy nie miał problemów ze złapaniem futbolówki.

9
8
2
1
6
46'

Niecelne uderzenie Davida Kopacza. Dobry początek zabrzan.

czas Druga połowa
46'
19:39

Oba zespoły wróciły na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy!

11
4
1
45+7'

Dla odmiany zaatakowali przyjezdni. Dobry powrót Wolskiego.

10
6
3
3
7
45+6'

Lechia ciągle na połowie zabrzan.

11
5
3
2
8
45+5'

Niecelny strzał Haraslina z dystansu. Piłka przeleciała zbyt wysoko.

8
9
2
3
3
45+4'

Opatrywany jest Erik Janza.

1
11
7
45+3'

Wolski zdjął Peszce piłkę z głowy. Skrzydłowy chciał zamykać akcję strzałem.

2
7
1
1
2
45+3'

Sławomir Peszko nie zdołał opanować piłki. Aut dla zabrzan.

4
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Lukas Haraslin.Słowak faulem zatrzymał akcję Kopacza.

9
4
3
1
7
45'

Sędzia doliczył sześć minut. Tego należało się spodziewać.

14
1
2
3
2
45'

Haraslin wywalczył rzut rożny.

4
2
2
3
9
44'

Nalepa przeczytał prostopadłe podanie Angulo w kierunku Jimeneza.

7
3
2
3
7
43'

Peszko ambitnie walczył o piłkę, ale przewinił. Skrzydłowy Lechii wskoczył na plecy rywala.

3
4
7
4
2
42'

Kolejne dośrodkowanie Mladenovicia z rzutu rożnego. We własnym polu karnym jednak najwyżej wyskoczył Mateusz Matras.

8
8
3
3
41'

Fatalne pudło Igora Angulo. Pięknie podał mu piłkę Juan Bauza. Hiszpan znalazł się w fantastycznej sytuacji, ale przestrzelił.

8
3
6
7
18
40'

Haraslin uderzył z pierwszej piłki. W strzale Słowaka brakowało precyzji i futbolówka przeleciała obok słupka bramki Górnika.

10
6
6
5
3
39'

Akcja przerwana. Na pozycji spalonej znalazł się Juan Bauza.

9
37'

Mecz wznowiony!

14
6
2
1
2
36'

Piłkarze wrócili na boisko. Sędzia na pewno doliczy kilka minut do pierwszej połowy.

13
5
5
3
3
Czy w pierwszej połowie zobaczymy przynajmniej jednego gola?
8
2
2
2
2
31'

Mecz na chwilę przerwany. Kibice gospodarzy odpalili race i widoczność jest ograniczona.

4
3
5
3
13
31'

Mladenović słabo wykonał rzut rożny. Widzieliśmy lepsze próby w jego wykonaniu.

6
6
5
2
7
30'

Lechia podkręca tempo. Strzał Wolskiego zablokowany.

12
5
3
2
7
29'

Sławomir Peszko wrzucił piłkę w pole karne, ale prosto w ręce Martina Chudego.

4
27'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Matras.Żółta kartka dla Matrasa. Piłkarz gości sfaulował w środku pola Tomasza Makowskiego.

9
4
5
7
11
26'

Haraslin nie przedarł się przez obronę zabrzan. Wiśniewski nie dał się oszukać rywalowi.

13
7
4
3
4
26'

Indywidualna akcja Lukasa Haraslina. Strzał Słowaka zablokowany.

12
5
3
3
1
25'

Mladenović dośrodkował z rzutu wolnego, ale najlepiej we własnym polu karnym wyskoczył Szymon Matuszek.

13
6
4
2
7
24'

Matras faulował Filę w okolicach własnego pola karnego. Gdańszczanie teraz mają przewagę i szukają pierwszego gola.

11
6
4
4
11
20'

8
21'

Zablokowany strzał Mladenovicia. Piłka poleciała prosto pod Peszki, ale doświadczony skrzydłowy nie skierował jej w światło bramki.

11
5
4
2
2
20'

Teraz to gdańszczanie są częściej przy piłce. Okazji podbramkowych mamy jednak jak na lekarstwo.

9
2
4
3
5
18'

Potężny strzał Filipa Mladenovicia z rzutu wolnego. Dobra interwencja Chudego.

7
10
3
1
2
18'

Pojedynek powietrzny Sobiecha i Bochniewicza. Sędzia uznał, że to piłkarz Górnika przewinił.

8
5
3
3
10
17'

Niecelne uderzenie Szymona Matuszka.

6
5
4
5
16'

Żółtą kartkę otrzymał Jarosław Kubicki.Kubicki sfaulował Jimeneza i obejrzał od sędziego żółty kartonik.

8
10
2
4
15'

Krótko rozegrany korner. Haraslin oddał strzał z ostrego kąta, ale na posterunku był Martin Chudy.

8
4
4
2
4
13'

Błąd Augustyna i szybka akcja gości. Kopacz zagrał piłkę w pole karne Lechii, ale zabrakło uderzenia. Dobra postawa stoperów z Gdańska.

1
1
5
2
3
12'

Filip Mladenović dośrodkował piłkę z rzutu wolnego. Do okazji strzeleckiej doszedł Nalepa, ale sędzia później i tak odgwizdał spalonego.

6
3
1
10'

Gra się bardziej wyrównała. Do głosu doszli piłkarze Piotra Stokowca.

9
6
3
2
9'

Artur Sobiech próbował odebrać piłkę Bochniewiczowi. Napastnik szybko zaatakował przeciwnika, ale obrońca gości sobie poradził.

1
7'

Obiecująca akcja gdańszczan została przerwana przez sędziego. Sobiech znalazł się na pozycji spalonej po podaniu od Haraslina.

3
2
2
1
5'

Świetnie ustawiony Michał Nalepa oddalił zagrożenie od własnej bramki. Erik Janza zagrywał w pole karne, ale piłka nie znalazła drogi do piłkarzy z Zabrza.

6
3
1
2
2
5'

Goście grają bardzo odważnie. To miejscowi czekają na własnej połowie.

7
5
4
2
4'

Dobry przechwyt Rafała Wolskiego.

10
4
4
2
3
3'

Rozpędził się Lukas Haraslin. Słowak przegrał jednak pojedynek z Wiśniewskim.

5
6
2
1
1'

Zabrzanie szybko pojawili się na połowie Lechii. Gdańszczanie umiejętnie oddalili grę od własnego pola karnego.

5
2
1
4
czas Start meczu
19:39

Lechia Gdańsk zagra w biało-zielonych strojach, Górnik Zabrze na czarno.

6
4
19:39

Oba zespoły wychodzą na boisko. Za chwilę zaczynamy!

4
2
19:39

Do pierwszego gwizdka sędziego został już tylko kwadrans!

2
Jaki wynik padnie w meczu Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze?

16:16

Lechia Gdańsk w ostatnim sobotnim meczu PKO Ekstraklasy, zagra na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze. Podopieczni Piotra Stokowca złapali zadyszkę i potracili kilka punktów. Kibice znad morza oczekują przełamania swoich ulubieńców. Przyjezdni będą chcieli sprawić jednak w Gdańsku niespodziankę. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Początek już o godzinie 20:00.