7
4
4
80'

Czas nieubłaganie ucieka zawodnikom, a piłka sunie w pobliżu koła środkowego. Trenerzy co mogli, to zrobili i teraz ich podopiecznym pozostało znalezienie sposobu na strzelenie gola.

7
1
1
1
75'

Po festiwalu zmian pozostał zaledwie kwadrans na strzelenie zwycięskiego gola. Nie jest to konfrontacja obfitująca w stuprocentowe sytuacje podbramkowe, ale nikomu nie można odbierać szans na jej rozstrzygnięcie. Zwłaszcza, że jedni i drudzy pokazali już, że potrafią strzelić gola.

4
1
4
1
73'
72'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Kowalczyk za faul.

4
3
2
71'
69'

Konfrontacje w centralnej części boiska. Piłkarze nie przebierali w środkach, mimo to sędzia nie zdecydował się tym razem na użycie gwizdka. Arbiter pozwala pograć zawodnikom.

2
1
64'

Trenerzy spoglądają coraz bardziej ochoczo w kierunku swoich zawodników rezerwowych. Za moment zmiennika wprowadzi na boisko Kosta Runjaić. Będzie to odpowiedź Niemca na roszadę przeprowadzoną wcześniej przez Piotra Stokowca.

1
2
1
62'

Ponad godzina pojedynku za drużynami i nadal kompromisowo. Być może jedna akcja przesądzi o losie kompletu punktów.

1
2
2
3
1
61'
59'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Drygas za faul.

7
5
1
7
5
58'

Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem Kamila Drygasa. Kapitan Pogoni Szczecin gra po raz pierwszy w podstawowym składzie zespołu Kosty Runjaicia po trwającej ponad 10 miesięcy przerwie spowodowanej zerwaniem więzadeł krzyżowych.

1
55'

Karol Fila zakończył swoją solową szarżę uderzeniem na bramkę Pogoni Szczecin. Dante Stipica wiedział, co się święci i nie dał się pokonać. Płasko bita futbolówka wylądowała w objęciach czołowego golkipera PKO Ekstraklasy.

8
4
1
1
52'

Dobrze zapowiadała się akcja gości, ale została przerwana przez odpowiednio ustawionych przez ich bramkarza przeciwników.

5
5
2
3
1
50'

Pierwsze uderzenie po rozpoczęciu drugiej części spotkania oddał Maciej Żurawski. Piłkarz, który na początku spotkania asystował przy golu Santeriego Hostikki, ma również ochotę na zmienienie wyniku. Potrzeba jednak do tego więcej dokładności.

7
1
1
48'

Niebawem przekonamy się, co przygotowali piłkarze w porozumieniu ze swoimi szkoleniowcami w szatni. Pierwsza połowa była generalnie wyrównana. Żadna z drużyn nie mogła narzekać, że wynik ją krzywdzi. Teraz pytanie, kto będzie bardziej zdeterminowany, żeby wygrać.

8
1
46'

Druga połowa i trenerzy Kosta Runjaić oraz Piotr Stokowiec nie zdecydowali się na przeprowadzenie jakiejkolwiek zmiany. Na razie szansę na rozstrzygniecie konfrontacji dostają podstawowi piłkarze.

7
3
1
komentarz

Obrazki ze Szczecina. Za moment druga połowa.

1
1
komentarz

Lechia postara się o odwrócenie wyniku w drugiej połowie.

3
komentarz

Na razie po jednym skutecznym ciosie z obu stron.

3
1
1
1
1
Czy Lechia Gdańsk zdobędzie prowadzenie po przerwie?

1
42'

Pogoń Szczecin poprawiła grę w defensywie w porównaniu z poprzednimi spotkaniami, co oczywiście nie oznacza, że jej obrona stała się ponownie monolitem nie do przejścia. Od czasu do czasu przyjezdni stwarzają zagrożenie.

9
6
2
2
1
40'

Ostatnie szanse obu drużyn na poprawienie wyniku w pierwszej połowie. Pogoń Szczecin musiał już zapomnieć o swoim prowadzeniu, natomiast Lechia Gdańsk poczuć głód zdobycia kolejnej bramki.

7
4
1
3
2
37'

Kamil Drygas poderwał się do ataku na połowie przeciwnika. Indywidualna szarża kapitana Pogoni Szczecin została co prawda zakończona strzałem, ale jego jakość pozostawiała dużo do życzenia.

12
4
2
1
35'

Maciej Gajos dopadł szczecinian. Remis 1:1 na stadionie przy Twardowskiego.

12
5
1
1
8
32'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Zwoliński za faul.

8
2
4
14
30'

Gol! Strzelił Maciej Gajos.

Lechia Gdańsk dogoniła swojego przeciwnika. Na zakończenie drugiego kwadransa jest wyrównanie, a autorem gola na 1:1 został Maciej Gajos. Atakowali coraz groźniej piłkarze z Trójmiasta i wreszcie pokonali Dantego Stipicę. Chorwat skapitulował po uderzeniu z rzutu wolnego obok muru. Bramkarz Pogoni Szczecin denerwuje się, ale futbolówka dosłownie przemknęła centymetry obok Pawła Cibickiego.

Lechia Gdańsk
84
31
4
14
32
28'

Dotychczas bez żółtych kartek, a także wielu okazji do ich pokazania aktorom widowiska. Konfrontacja zgodnie z zasadami fair play, chociaż zanosi się na to, że będzie coraz ostrzej wraz z upływem minut.