Szybciej niż zaplanował pierwotnie kończy mecz arbiter. Liverpool odnosi pewne zwycięstwo na Anfield.

Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

Jest dośrodkowanie z lewej strony i strzał McBurniego. Interweniuje Alisson, ale było blisko gola kontaktowego dla Sheffield United.

Przerywa grę faulem Salah. Nie chce sięgać po kartki sędzia, uspokaja Egipcjanina.

Robertson chyba pomylił połowy. Wykonał właśnie dośrodkowanie we... własne pole karne. Na szczęście dla niego i zespołu, bez większych konsekwencji poza autem dla rywali.

Dwa rzuty rożne dla przyjezdnych, ale akcja przerwana z powodu faulu O'Connella.

McBurnie w pole karne, ale tu jest Virgil "czyściciel" van Dijk.

Blokowany strzał Robertsona z dystansu. Pusty przebieg wykonał bramkarz Sheffield, też Robertson. Dean.

Jeszcze szukają gola Salah z Firmino. Tym razem ten drugi blokowany. Rzut rożny dla gospodarzy.

Liverpool FC. Schodzi: Sadio Mane. Wchodzi: Divock Origi.

Mniej więcej 3/4 czasu w całym spotkaniu przy piłce jest Liverpool. Miażdżąca przewaga.

Liczył na szybkość Robertsona Alexander-Arnold w kolejnej akcji, ale trochę przecenił jego możliwości.

Zaczynają się bawić liverpoolczycy. Firmino-Mane-... miało być jeszcze raz "Firmino", lecz piłka przechwycona.

I znów Alexander-Arnold, tym razem na długi słupek do van Dijka, ale za mocno.

Płaskie dośrodkowanie Arnolda na trzeci metr do Firmino, ale ten nie trafił czysto w piłkę.

A Salah ma ochotę na jeszcze jednego gola. Tym razem Henderson go uprzedził.

I od razu też druga zmiana. Schodzi: Lys Mousset. Wchodzi: Oliver McBurnie.

Sheffield United. Schodzi: David McGoldrick. Wchodzi: Billy Sharp.

Gol! 2:0 dla Liverpoolu! Strzelił Sadio Mane. Asystował mu Roberto Firmino.

To była zabójcza kontra. Alisson do Robertsona, potem Mane popędził z piłką lewą stroną, odegrał do Firmino i w międzyczasie wbiegł w pole karne, po czym dostał piłkę. Robertson dotknął piłki, ale strzał Senegalczyka był zbyt dobry, by go udało się wyjąć. Chyba mamy po meczu.

Wrzutka w stronę Stevensa i łapie Alisson. Jedna z nielicznych akcji gości.

Znów poszukiwania Salaha i Firmino w polu karnym i znów piłka wybita w ostatniej chwili. Ale trudno mówić, że jest to rozpaczliwa obrona Sheffield.

Salah szukał dośrodkowania na głowę van Dijka, piłka odbija się od słupka, kozłuje na linii bramkowej i... łapie ją Henderson!

Kontrę Liverpoolu, w której w pole karne zagrywał piłkę Mane przerywa O'Connell.

W końcu przy piłce gracze Sheffield, ale przy próbie dośrodkowania Fleck trafił w głowę O'Connella. Mamy mały nokaut.

Firmino znalazł się na 20. metrze z piłką i postanowił oddać strzał. Mało brakowało, a trafiłby w światło bramki i zaskoczył Hendersona.

Bardzo czysty mecz oglądamy jak na razie. W faulach 3:1 dla gości, kartek nie było w ogóle.

Henderson dośrodkowuje do Firmino, ale ten przegrywa pojedynek główkowy z Eganem w polu karnym.

Ponieważ nie dzieje się zbyt wiele, postanowiliśmy urozmaicić relację gifem.

I wracamy do obrazu gry z pierwszej połowy. Znów Liverpool z piłką na 30. metrze.

Dośrodkowanie w stronę nabiegającego Mane, ale ten minął się z piłką.

I już będziemy mieli rzut wolny dla Liverpoolu po faulu na 25. metrze.

Rozpoczyna się druga połowa spotkania.

Czy padną gole w drugiej połowie?

Koniec pierwszej połowy. Liverpool ma przewagę, ale prowadzi na razie tylko jedną bramką.

Minuta doliczona do pierwszej części gry.

Przecięte podanie do Mousseta przez van Dijka. A zanosiło się na groźną kontrę gości.

Znacznie uspokoiło nam się tempo spotkania w koncówce.

I raz jeszcze zagranie z 30. metra ponad głowami obrońców. Tym razem niecelne uderzenie Salaha.

Joe Gomez sfaulował McGoldricka w środkowej strefie przy próbie odzyskania piłki.

Tym razem Salah znalazł się z piłką na prawym skrzydle. Nie ma jednak dośrodkowania i przyspieszenia. Usypiają czujność naszą i rywali piłkarze Kloppa?

Arnold do Salaha, ten do Firmino i znów w ostatniej chwili przecina to zagranie jeden z obrońców.

Choć przegrywają i są w defensywie, należy pochwalić postawę Sheffield United jak narazie.

Akcja trio Mane-Salah-Firmino i... piłka przepadła gdzieś w nogach Bashama.

Zawieszona piłka nad polem karnym przez Hendersona trafia ostatecznie do Hendersona, który uderza z dystansu i piłka po rykoszecie wychodzi za linię końcową.

I znów przyspieszyli liverpoolczycy. Piłka z prawej strony niby do Mane, ale ten świetnie przepuścił piłkę, by ta trafiła do Salaha. Uderzenie napastnika The Reds broni Henderson.

Choć mało brakowało, a strata piłki w środku pola mogła ich drogo kosztować. Ostatecznie podanie do Salaha przecięte.

Piłkarze Sheffield United starają się przerywać ataki rywali i na razie im się to udaje.

McGoldrick miał mało miejsca i czasu na oddanie strzału, ale o niego się pokusił. Łapie piłkę Alisson.

Zamienili się stronami Robertson z Alexandrem-Arnoldem.

Interwencja Hendersona przyniosła rzut rożny dla Sheffield, lecz van Dijk szybko wyekspediował piłkę z połowy gospodarzy.

Mane wbiegł z piłką w pole karne, odegrał do Wijnalduma, ten szukał pozycji do strzału i ją znalazł między dwoma obrońami, lecz uderzył ponad bramką.

Piłka przez moment w rękawicach Alissona. Rzadki obrazek, warto odnotować.

Znów próba wysokiej piłki z głębi pola, lecz Firmino uprzedzony przez Bashama.

Urwał się obrońcom John Fleck, trafił nawet do siatki w sytuacji sam na sam, ale sędzia asystent unosi chorągiewkę. Spalony.

Mane do Firmino, ale ten nie opanował. Miękkie dośrodkowanie Alexandra-Arnolda też wybite. Ależ naciska Liverpool od początku!

Dwa rzuty rożne dla gospodarzy nie przyniosły strzału.

Długi atak pozycyjny miał prawo uśpić ekipę Sheffield. Aż tu nagle piłka z głębi pola do Salaha, który był bardzo blisko drugiej bramki, ale świetnie odbił piłkę Dean Henderson!

I już Salah miał ochotę na drugą bramkę, ale dostał za mocną piłkę.

Rzut rożny mieli piłkarze Sheffield, ale na spalonym jeden z graczy The Blades.

David McGoldrick uderzył z dystansu z pierwszej piłki, która nieco kozłowała. Odbija piłkę Alisson.

Atakiem pozycyjnym próbują odpowiedzieć goście. Bardzo głośno pokrzykuje do swoich zawodników trener Chris Wilder.

Gol! 1:0 dla The Reds! Strzelił Mohamed Salah. Asystował mu Andrew Robertson.

Rajd lewą stroną Robertsona, a potem idealne wyłożenie piłki do Egipcjanina, któremu z kilku metrów nie wypadało się pomylić. Szybko napoczął rywala Liverpool.

Uśmiechnięty na trenerskiej ławce jest Juergen Klopp.

Na rozgrzewce urazu nabawił się Naby Keita. Za niego występuje od początku James Milner

Sędzia Paul Tierney rozpoczyna to spotkanie!

Już słychać na Anfield "You will never walk alone". To znak, że zaraz zaczynamy!