Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe
Podbeskidzie Bielsko-Biała
36' Bartosz Jaroch 40' Karol Danielak 48' Piotr Żemło 63' Michał Rzuchowski 79' Karol Danielak
Odra Opole
12' Piotr Żemło 45' Patryk Janasik 72' Szymon Skrzypczak 81' Jarosław Czernysz 86' Krzysztof Janus
4:3

Koniec konfrontacji i Podbeskidzie Bielsko-Biała jest już oficjalnie w PKO Ekstraklasie. W decydującym o osiągnięciu sukcesu meczu padło aż siedem goli, a Górale pokonali Odrę Opole 4:3.

Doliczone trzy minuty.

Po siódmym trafieniu w tym meczu Jarosława Czernysza były szanse na kolejne gole. Po kopnięciu Kornela Osyry futbolówka trafiła w poprzeczkę w bramce Odry Opole. Przyjezdni jeszcze wyczuli szansę na wyrównanie, jednak uderzenie z dystansu jednego z nich było minimalnie niecelne. Gorąca końcówka.

Żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Janus za faul.

Gol! Strzelił Jarosław Czernysz. 

Druga sytuacja podbramkowa Jarosława Czernysza i tym razem znalazł sposób na pokonanie Martina Polacka. Kompletnie nie popisał się Słowak, po którego interwencji zmiennik wykonał skuteczną dobitkę. Po golu kontaktowym Odra Opole ma jeszcze możliwość zapunktowania.

 

Żółtą kartkę otrzymał Karol Danielak za faul.

Po strzale Szymona Skrzypczaka zrobiło się 4:2 na stadionie w Bielsku-Białej.

 

   

Pozostał kwadrans. Podbeskidzie Bielsko-Biała oberwało delikatnie od Odry Opole i być może to skłoni podopiecznych Krzysztofa Brede do ostrożności w końcówce spotkania. Tym bardziej, że Jarosław Czernysz mógł strzelić gola kontaktowego.

Gol! Strzelił Szymon Skrzypczak. Asystował mu Tomas Mikinic. 

Ten mecz jest trochę benefisem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Odra Opole nie stoi pod ścianą i też postanowiła się odrobinę pobawić. Elegancka akcja zmienników na 2:4. Szymon Skrzypczak pokonał Martina Polacka uderzeniem po podaniu Tomasa Mikinica. Ponownie zabawa w domowym meczu Górali.

Podbeskidzie. Schodzi: Mateusz Sopoćko. Wchodzi: Filip Laskowski.

Tomasz Nowak mierzył celnie w bramkę Odry Opole. Mateusz Kuchta zaprezentował robinsonadę na linii i nie pozwolił doświadczonemu pomocnikowi na radowanie się z widowiskowego trafienia.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarze z A klasy mogą się poczuć jak w Ekstraklasie. Nowa szatnia robi wrażenie!

Dośrodkowanie Karola Danielaka ominęło wszystkich zawodników w polu karnym zespołu z Opola. Dopiero Bartosz Jaroch opanował futbolówkę na zamknięciu, ale jego strzał został zablokowany przez jednego z podopiecznych Dietmara Brehmera.

Michał Rzuchowski ze swoim golem w historycznym dla Podbeskidzia meczu. Krzysztof Brede może chwalić swoich podopiecznych.

 

   

Gol! Strzelił Michał Rzuchowski. Asystował mu Marko Roginić. 

Kolejne trafienie fetowane prez podopiecznych trenera Krzysztofa Brede. Można ogłaszać awans Podbeskidzia Bielsko-Biała do PKO Ekstraklasy. Michał Rzuchowski zrobił to, co nie udało się sekundę wcześniej Mateuszowi Sopoćce i skierował piłkę do bramki po wstrzeleniu Marko Roginicia. 4:1 pod Klimczokiem!

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała gra na utrzymanie piłki. W ten sposób zmniejsza animusz opolan i utrzymuje futbolówkę w bezpiecznej odległości od bramki strzeżonej przez Martina Polacka.

Niebawem trener Dietmar Brehmer wprowadzi dwóch zawodników z ławki rezerwowych i w dwóch kwadransach zamykających spotkanie nie będzie mieć już możliwości zamieszania w jedenastce Odry Opole.

Dotychczas 7:2 w strzałach, a także 4:2 w uderzeniach celnych. Biorąc pod uwagę, że padły cztery gole, to skuteczność uczestników spotkania jest godna pozazdroszczenia.

Głośno na trybunach. Wszystkie dozwolone miejsca wypełniły się kibicami. Podbeskidzie Bielsko-Biała ponownie zaatakowało ku radości publiczności. Kolejne rozegranie zakończone strzałem, ale po interwencji Mateusza Kuchty zabrakło przygotowanego do dobitki zawodnika.

Trzecie trafienie Podbeskidzia Bielsko-Biała było samobójcze. Pechowcem Piotr Żemło.

 

   

Gol samobójczy! Piotr Żemło. 

Podbeskidzie Bielsko-Biała odzyskało dwubramkowe prowadzenie. 3:1 pod Klimczokiem! Worek z golami rozwiązany i sypią się jak z rogu obfitości. Tomasz Nowak uruchomił podaniem Mateusza Sopoćkę, a ten jeszcze Karola Danielaka. Tego ostatniego nieporadnie powstrzymywał Piotr Żemło i zaskoczył własnego golkipera Mateusza Kuchtę.

 

Gra wznowiona. Sędzia dał zawodnikom sygnał do wznowienia walki. Jednobramkowa przewaga jeszcze nie gwarantuje sukcesu Podbeskidziu Bielsko-Biała, a Odra Opole pokazała, że może być niebezpieczna.

Odra Opole. Schodzi: Dawid Błanik. Wchodzi: Jarosław Czernysz.

W poprzednim meczu Podbeskidzia na własnym stadionie było 4:2, a pod Klimczokiem gościł Radomiak. Również w środę nie brakuje wrażeń. Niebawem druga połowa rywalizacji.

Czy Odra Opole wyrówna po przerwie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Górale 45 minut od awansu.

 

Opolanie jeszcze nie złożyli broni w tym meczu.

 

Przerwa. Dużo działo się na boisku od początku spotkania. W kwadransie poprzedzającym przerwę futbolówka zaczęła lądować w bramkach. Bliżej zwycięstwa Podbeskidzie Bielsko-Biała, które prowadzi 2:1. Przypomnijmy, że do awansu potrzebuje minimum remisu.

Gol! Strzelił Patryk Janasik. 

Do trzech razy sztuka. Trzecie lądowanie piłki w bramce Podbeskidzia Bielsko-Biała i tym razem sędzia Damian Sylwestrzak wskazał na środek boiska. Golem kontaktowym Odra Opole zapewnia dreszczyk emocji przed drugą częścią spotkania. Jeszcze może być interesująco. Patryk Janasik elegancko przymierzył technicznie. To mogło się podobać!

Karol Danielak i podopieczni Krzysztofa Brede mają już dwubramkowy kapitał.

 

   

Gol! Strzelił Karol Danielak. 

Zaczyna się punktowanie coraz mniej zdyscyplinowanego w defensywie przeciwnika. Karol Danielak imponował skutecznością w rundzie jesiennej, ale i wiosną doskonale wie, w jaki sposób umieścić piłkę w bramce. Skrzydłowy wymienił podania z Bartoszem Jarochem, po czym oddał precyzyjne uderzenie w kierunku dalszego słupka w bramce Odry Opole. 2:0!

Kolejny krok Podbeskidzia Bielsko-Biała w kierunku awansu.

 

Gol! Strzelił Bartosz Jaroch. 

Podbeskidzie Bielsko-Biała na prowadzeniu! Do kwadransa poprzedzającego przerwę czekało na możliwość ucieszenia się z premierowego gola. Bartosz Jaroch od początku sezonu jest zawodnikiem aktywnym w atakach Górali i właśnie on mocnym uderzeniem pokonał jako pierwszy Mateusza Kuchtę!

 

Nie trzeba długo czekać na kolejne sytuacje podbramkowe w tym meczu. Raz po raz kotłuje się w pobliżu Martina Polacka oraz Mateusza Kuchty. Detali zabrakło, żeby futbolówka po strzale Mateusza Sopoćki przyniosła wymarzone prowadzenie Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Piłka po raz drugi tego popołudnia w bramce Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ponownie nie ma gola. Tym razem sędzia asystent Damiana Sylwestrzaka zobaczył na spalonym Dawida Błanika.

Arkadiusz Piech nie doszedł do piłki w pobliżu bramki Podbeskidzia Bielsko-Biała. Była tam pewna szansa na wepchnięcie futbolówki z bliska do siatki po płaskim dośrodkowaniu Dawida Błanika.

Mateusz Kuchta na pewno jest odpowiednio rozgrzany od początku spotkania. Pewny w rundzie wiosennej bramkarz Odry Opole poradził sobie z dośodkowaniem Karola Danielaka i nie pozwolił Marko Roginiciowi na oddanie trzeciego w środę uderzenia.

Za wykonanie rzutu rożnego zabrał się Rafał Figiel. Jego dośrodkowanie zostało zneutralizowane przez odpowiednio ustawionych zawodników z Opola.

Piłka była na połowie głównego kandydata do awansu. Po długim zagraniu z rzutu wolnego zabrakło uderzenia, więc Martin Polacek nie musiał robić nic poza pokrzyczeniem na swoich obrońców.

Tomasz Nowak również przymierzył do bramki w poprzednim spotkaniu, ale jeszcze nie może pochwalić się identycznym wyczynem. W momencie strzału dał się zablokować. Nie trzeba było długo czekać na próbę Bartosza Jarocha, tyle że trafił prosto w bramkarza Odry Opole.

Mateusz Sopoćko strzelił nieznacznie obok słupka w bramce swojego imiennika Mateusza Kuchty. Młodzieżowiec starał się zdobyć gola w drugim spotkaniu z rzędu, jednak po otrzymaniu podania od Marko Roginicia, zabrakło mu odrobiny dokładności. Dynamiczny ten kwadrans otwierający spotkanie.

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Żemło za przesadne protestowanie po decyzji sędziego.

Piłka w bramce Podbeskidzia Bielsko-Biała, jednak nie ma gola. Tylko ostrzeżenie dla Górali! Sędzia Damian Sylwestrzak odgwizdał przewinienie Arkadiusza Piecha na Marko Roginiciu.

Odra Opole odpowiedziała swoim atakiem tak, żeby dać do zrozumienia, że nie ograniczy się do statystowania w twierdzy lidera. Gorzej, że dośrodkowanie Patryka Janasika pozostawiało dużo do życzenia i Arkadiusz Piech nie mógł oddać po nim strzału.

Ponownie Marko Roginić. Od początku meczu napastnik, którym interesują się kluby z PKO Ekstraklasy, jest aktywny i pokazuje się kompanom do grania. Jego uderzenie z ostrego kąta zostało zablokowane przez stłoczonych we własnym polu karnym opolan.

Premierowa interesująca akcja Podbeskidzia Bielsko-Biała. Karol Danielak dostał podanie od Rafała Figiela i posłał swoje dośrodkowanie w kierunku Marko Roginicia. Błyskotliwy Chorwat oddał uderzenie obok bramki strzeżonej przez Mateusza Kuchtę.

Rozpoczął się pojedynek o awans dla Podbeskidzia Bielsko-Biała. Przeciwnik zespołu spod Klimczoka spróbuje sprawić niespodziankę i tym samym poprawić swoją sytuację w rywalizacji o utrzymanie.

Czy Podbeskidzie Bielsko-Biała wygra mecz z Odrą Opole?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Bez zmian w jedenastce Górali.

 

Jedenastka trenera Dietmara Brehmera.

 

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: fatalna interwencja bramkarza i gol Polaka w lidze kazachskiej

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

Odra Opole wygrała z Wigrami Suwałki dzięki wcześnie zdobytej bramce.

 

W poprzednim meczu Odra Opole zwyciężyła 1:0 z Wigrami Suwałki. Do bramki przeciwnika przymierzył Arkadiusz Piech i jest on już najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu Dietmara Brehmera w kończącym się sezonie.

Podopieczni Krzysztofa Brede zmierzą się z Odrą Opole, która jeszcze nie zagwarantowała sobie utrzymania na zapleczu PKO Ekstraklasy. W tabeli rundy wiosennej Podbeskidzie Bielsko-Biała jest najlepsze, a drużyna Dietmara Brehmera jest na szóstym miejscu.

Poznaj najlepszych pierwszoligowców poprzedniej kolejki.

 

Podbeskidzie Bielsko-Biało pokonało w przekonujący sposób GKS 1962 Jastrzębie.

 

W poprzednim meczu Górale odnieśli zwycięstwo 3:0 z GKS-em 1962 Jastrzębie. Do bramki pogrążonego w kryzysie przeciwnika oddali strzały Mateusz Sopoćko, Marko Roginić oraz Tomasz Nowak. Podbeskidzie Bielsko-Biała zbierało komplementy za ten występ.

Podbeskidzie Bielsko-Biała stoi przed szansą zagwarantowania sobie awansu do PKO Ekstraklasy. Drużyna Krzysztofa Brede zmierzy się z Odrą Opole i do przypieczętowania sukcesu potrzebuje minimum remisu.

>
Zobacz również
  Podbeskidzie Bielsko-Biała Podbeskidzie Odra Opole Odra Opole
  Skład podstawowy
  1 Martin Polacek
  3 Aleksander Komor
  6 Tomasz Nowak 83'
  7 Rafał Figiel
  81 Karol Danielak 40' 79'
  19 Michał Rzuchowski 63'
  22 Kacper Gach
  25 Bartosz Jaroch 36' 40'
  28 Kornel Osyra
  80 Mateusz Sopoćko 70'
  95 Marko Roginić 63' 80'
  Rezerwowi
  13 Rafał Leszczyński
  9 Kamil Biliński 80'
  10 Desley Ubbink
  14 Filip Laskowski 70'
  15 Jakub Bieroński
  17 Mateusz Marzec
  20 Dmytro Baszłaj
  90 Adrian Rakowski 83'
  98 Damian Hilbrycht
  Skład podstawowy
  69 Mateusz Kuchta
  2 Piotr Żemło 48' 12'
  5 Rafał Niziołek
  7 Krzysztof Janus 86'
  14 Sebastian Bonecki 58'
  15 Konrad Kostrzycki
  22 Dawid Błanik 46'
  28 Arkadiusz Piech 58'
  77 Patryk Janasik 45'
  80 Kacper Tabiś
  98 Mateusz Czyżycki
  Rezerwowi
  13 Kacper Rosa
  9 Tomas Mikinic 72' 58'
  19 Jarosław Czernysz 81' 46'
  20 Szymon Skrzypczak 72' 58'
  41 Marcel Sługa
  66 Miłosz Trojak
  83 Kacper Kaczka