Gdańsk stolicą światowej piłki ręcznej plażowej. Rusza zupełnie nowy cykl turniejów

Piłka ręczna plażowa w najlepszym światowym wydaniu zawita do Gdańska. 1 i 2 lipca rozegrany zostanie turniej inauguracyjny pierwszej edycji IHF Beach Handball Global Tour, w którym udział wezmą czołowe reprezentacje, w tym Biało-Czerwoni.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
IHF Beach Handball Global Tour odbył się w Gdańsku Materiały prasowe / PGNIG Summer Superliga / IHF Beach Handball Global Tour odbył się w Gdańsku
IHF Beach Handball Global Tour to zupełnie nowy cykl turniejów, który zadebiutuje w Gdańsku. Na boiskach Lotos Stadionu Letniego wystąpią po cztery reprezentacje męskie i żeńskie - oprócz kadry Polski, zobaczymy również reprezentantów Niemiec, Chorwacji i Hiszpanii.

Obok polskich reprezentacji, które wystąpią w roli gospodarzy, na inauguracyjny turniej cyklu zaproszeni zostali najlepsi z najlepszych. W ubiegły weekend Niemki i Chorwaci wywalczyli złote medale na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej plażowej w Grecji. Hiszpanki zdobyły wicemistrzostwo, a Niemcy zajęli 7. miejsce. IHF Global Tour powstał właśnie po to, by zapewnić możliwość i ciągłość grania na najwyższym poziomie, urozmaicić rywalizację międzypaństwową, a tym samym promować i rozwijać dyscyplinę.

Turniej rozegrany zostanie systemem "każdy z każdym", a później w zależności od zajętego miejsca, zespoły zmierzą się w meczach o pierwszą bądź trzecią lokatę. Finały oglądać będzie można na antenie TVP Sport, a wszystkie pozostałe mecze dostępne będą w internecie (kanał IHF na YouTubie).

ZOBACZ WIDEO: #dziejewsporcie: tak wyglądają wakacje reprezentanta Polski

Cykl pierwotnie miał rozpocząć się w 2020 roku, ale z powodu pandemii został przełożony i teraz ma się systematycznie rozrastać, aby docierać do jak najszerszego grona widzów i sponsorów, zapewniając ogromne emocje i rozrywkę.

Zmaganiom towarzyszyć będzie specjalna, dedykowana oprawa graficzna i profesjonalna organizacja, znana kibicom plażówki z krajowego podwórka. Cykliczne turnieje rozgrywane latem popularyzują dyscyplinę, która dzięki swej widowiskowości z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Już w najbliższy weekend miłośnicy beach handballu będą mogli być świadkami rywalizacji czołowych zespołów na świecie.

Organizatorem turnieju w Gdańsku jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce, a współorganizatorami Fundacja Modern Sport, Warszawsko-Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej oraz Lotos Stadion Letni. Sponsorem strategicznym projektu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A

Harmonogram:

Piątek, 1 lipca:

Godz. 11 Niemki - Chorwatki
Godz. 12 Hiszpanki - Polki
Godz. 13 Niemcy - Hiszpanie
Godz. 14 Polacy - Chorwaci
Godz. 15 Hiszpanki - Niemki
Godz. 16 Chorwatki - Polki
Godz. 17 Chorwaci - Hiszpanie
Godz. 18 Niemcy - Polacy

Sobota, 2 lipca:
Godz. 9 Chorwatki - Hiszpanki
Godz. 10 Niemki - Polki
Godz. 11 Polacy - Hiszpanie
Godz. 12 Niemcy - Chorwaci

Godz. 14:50 finał kobiet
Godz. 15:40 finał mężczyzn
Godz. 16:30 mecz o trzecie miejsce mężczyzn
Godz. 17:30 mecz o trzecie miejsce kobiet

Czytaj także:
Rehabilitacja Biało-Czerwonych w MŚ U-20
Na kogo trafią polskie kluby w Lidze Mistrzów?

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×