MŚ: Pierwsze zwycięstwo plażowiczek

Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej plażowej odniosła pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach Świata 2012. Biało-czerwone okazały się lepsze od Tajlandii.

Sławomir Bromboszcz

W pierwszym dniu zawodów polskie szczypiornistki doznały dwóch porażek, ulegając Węgierkom oraz Norweżkom. W drugim dniu turnieju podopieczne Bożeny Karkut  zapisały na swoim koncie pierwsze punkty.

W poniedziałkowym spotkaniu biało-czerwone pokonały Tajlandię. Polki pokonały w pierwszym secie rywalki 13:12, w drugiej partii lepsze okazały się Tajki i losy pojedynku musiał rozstrzygnąć konkurs shoot'outów. W pierwszym dniu zawodów Polki uległy po karnych Węgierkom, tym razem zaprezentowały się lepiej w tym elemencie gry, wygrywając 5:2.

W drugim wtorkowym spotkaniu biało-czerwone nie zdołały sprawić niespodzianki i musiały uznać wyższość niepokonanej Brazylii. Polki podjęły jednak walkę, przegrywając sety 16:23 i 12:18.

W środę reprezentacja Polski rozegra ostatnie grupowe spotkanie. Rywalem Polek będzie zamykający tabelę Singapur.

Tajlandia - Polska 1:2 (12:13, 11:8, 0:1 (2:5))