Finał Mistrzostw Polski - Świnoujście 2012

Przez wiele tygodni w całej Polsce trwały turnieje z cyklu eliminacji mistrzostw Polski. Teraz przyszedł czas na finały, w których zagra 8 najlepszych zespołów.

Adam Malina
Adam Malina

W ostatnich latach najważniejszy turniej sezonu odbywał się w Starych Jabłonkach. Tym razem najlepsi w plażowej odmianie piłki ręcznej spotkają się w Świnoujściu, w dniach 11-12 sierpień. Miasto położone na wyspie Wolin po raz pierwszy zorganizuje turniej finałowy.

W kategorii pań największe szanse na końcowy triumf mają ekipy AZS AWF Wrocław oraz Pyrki Poznań. Czarnym koniem może się okazać ekipa BHT Byczki Kowalewo Pomorskie, która nie raz stawiała bardzo wysokie wymagania w starciach z bardziej doświadczonymi rywalkami. Oprócz tych zespołów awans do finałów zapewniły sobie jeszcze Red Hot Chili Buk, Warszawa Skład, Relax Warszawa, Dziewczyny z Drużyny Szczecin oraz Mazurki Sierpc.

Zdjęcie wykonane przez Beatę Łukasiewicz w trakcie turnieju w Białobrzegach Zdjęcie wykonane przez Beatę Łukasiewicz w trakcie turnieju w Białobrzegach

Równie ciekawie zapowiada się rywalizacja wśród mężczyzn. Tradycyjnie aspiracje po złoto zgłaszają Damy Radę Inowrocław oraz BHT GRU Poznań. W ostatnim turnieju z cyklu Polish Beach Handball Tour, rozegranym w Białobrzegach pod Warszawą, lepsza okazała się ekipa z Wielkopolski. Trudno jednak wskazać jednoznacznie faworyta tej rywalizacji. Nie można zapomnieć o ekipie BHT Vambresia Wąbrzeźno, która może sporo namieszać w końcowej klasyfikacji. Warto podkreślić, że to właśnie oni wygrali Puchar Polski, który niedawno był rozgrywany w Opolu, wyprzedzając faworytów z Inowrocławia i Poznania. Poza tymi drużynami w finałach wystąpią: SMS Rondel Team Legnica, Fuzja Olsztyn, Beach Boys Warszawa, KSZO Odlewnia Ostrowiec oraz absolutni debiutanci BHT Orły Kopcysia Olsztyn.

Najbliższy weekend zapowiada się pasjonująco. Organizatorzy liczą również na dobrą pogodę, która przyciągnie na trybuny wielu fanów piłki ręcznej. Cieszy fakt, że tak szybko rozwija się ta dyscyplina sportu w naszym kraju. Należy mieć nadzieję, że w przyszłym roku będziemy świadkami jeszcze większej ilości turniejów.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×