BHT Damy Radę Inowrocław na 4. miejscu w Europie

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) podsumowała sezon 2012. Wśród najlepszych ekip starego kontynentu znaleźli się szczypiorniści plażowi BHT Damy Radę Inowrocław.

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz
Aktualni mistrzowie Polski zostali ostatecznie sklasyfikowani na 4 miejscu w Europie co jest najwyższym osiągnięciem naszego zespołu w jego ośmioletniej historii. Warto dodać, że Inowrocławianie dzięki tak wysokiej pozycji w rozgrywkach europejskich zakwalifikowali się do Klubowych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej, które odbędą się na przełomie maja i czerwca 2013 w Chorwacji. Wystąpi w nich tylko osiem najlepszych zespołów ubiegłego sezonu. Impreza odbędzie się w miejscowości Umag, gdzie w na przełomie czerwca i lipca 2011 Reprezentacja Polski pod opieką trenera Arkadiusza Fajoka udanie rywalizowała w Mistrzostwach Europy. BHT DAMY RADĘ Inowrocław
Złoci medaliści Mistrzostw Polski, 4 drużyna Europy w sezonie 2012 (fot. B. Łukasiewicz) Złoci medaliści Mistrzostw Polski, 4 drużyna Europy w sezonie 2012 (fot. B. Łukasiewicz)
Arkadiusz Fajok (trener zespołu): To fantastyczne wiadomości dla nas. Po zdobyciu mistrzostwa Polski w sezonie 2012 jesteśmy w ścisłej czołówce europejskiej. To co zrobiliśmy w sezonie 2012 jest naszym największym osiągnięciem w całej historii Damy Radę Inowrocław. Klubowe Mistrzostwa Europy FINAL EIGHT to dla nas już trzecia taka impreza w ostatnich trzech latach. Dwa lata temu debiutowaliśmy w hiszpańskiej Maladze gdzie zajęliśmy 8 lokatę. W zeszłym roku w Portugalii było już 7 miejsce. Mamy nadzieję, że w tym roku w Chorwacji pokusimy się o zdecydowanie wyższą pozycję jednak zdajemy sobie sprawę z rangi zawodów i siły wszystkich siedmiu zespołów, które powalczą z nami o miano najlepszej drużyny klubowej w Europie. Cieszymy się, że możemy tak udanie reprezentować nasze miasto w kraju i zagranicą i sprawiać radość naszym kibicom.

Uczestnicy Klubowych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej UMAG 2013 (Chorwacja)wg.EHF:

Klasyfikacja Europejskiej federacji piłki ręcznej (EHF):
1. SC EKATERINODAR / RUS
2. SALGÓTARJÁNI STRANDÉPÍTOK BHC / HUN
3. CLUB BALONMANO PLAYA ALCALA / ESP
4. BHT DAMY RADE INOWROCLAW / POL
5. SOKOL / CRO
6. ALBENA BEACH BULGARIA (ABB) / SUI
7. DETONO ZAGREB / CRO
8. WILDCARD TEAM (dzika karta)

Na uwagę zasługuje również fakt, że wśród najlepszych zespołów w Europie poza BHT Damy Radę Inowrocław znalazły się dwa znane dla inowrocławskich kibiców zespoły, które rywalizowały w 2012 roku w IV Festiwalu Sportów Plażowych na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu. To węgierski Salgotarjani Strandepitok BHC oraz chorwacki Sokół.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×