BHT Piotrkowianin wystąpi w turnieju EBT

Już w najbliższy weekend drużyna BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski zainauguruje swoje zmagania na arenie europejskiej. Gracze z Piotrkowa wyruszają w środę do chorwackiego Umagu.

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

W piątek rozpoczną rywalizację o swoje pierwsze europejskie punkty w bardzo silnie obsadzonym turnieju z cyklu European Beach Handball Tour. Jest to drugi w tym sezonie turniej eliminacyjny serii europejskiej ligi, która co roku przyciąga najlepsze zespoły starego kontynentu. Na turnieju, oprócz chorwackich ekip pojawią się również zespoły z Holandii czy Węgier. To ważny wyjazd dla Piotrkowianina, sprawdzi swoją formę na tle europejskich potęg. Drużyna zapowiada walkę o zwycięstwo, gracze są zdeterminowani i głodni zwycięstw. Jest to również ostatni etap przygotowań piotrkowskich zawodników przed włączeniem się do walki o mistrzostwo Polski w tym roku. Wszyscy podkreślają wagę chorwackich zawodów, jest to decydujący sprawdzian oraz szansa poznania miejsca w europejskim szeregu.

Umag to miasto i port na północno-wschodnim wybrzeżu Istrii. To znane i popularne centrum turystyczno-przemysłowe jest oddalone od Triestu o jedyne 40 km, oraz o 150 km od Ljubljany. Pozycję Umagu na arenie europejskiej umacnia odbywający się tu corocznie turniej tenisowy ATP Tour. Dla tamtejszej turystyki liczy się również wciąż spokojny i miejscami nieodkryty teren w głębi lądu pomiędzy dwoma rzekami istryjskimi: Dragonja i Mirna, otoczony riwierami Savudrii oraz Novigradu.

Co ważne odnotowania tydzień po zawodach w tym samym mieście odbywają się finały zeszłorocznych rozgrywek EBT w których udział bierze ekipa aktualnego Mistrza Polski, BHT "Damy Radę" Inowrocław. Na mocy tymczasowego porozumienia mistrzowie Polski będą wspomagać się dwoma zawodnikami Piotrkowianina, Mikołajem Krekorą oraz Maciejem Włudarczakiem. Takie rozwiązanie jest możliwe z racji, iż jest to finał poprzedniego sezonu, do których Piotrkowska ekipa nie wywalczyła kwalifikacji. Sami zainteresowani wypowiadają się o porozumieniu w następujący sposób:

- Razem z Mikołajem Krekorą zostaliśmy poproszeni przez trenera "Damy Radę" - Arkadiusza Fajoka, który jest też selekcjonerem kadry narodowej, o wyjazd z inowrocławską drużyną na finał EBT w Umag. Cieszymy się, że rywale doceniają nasz poziom sportowy i wspólnie dołożymy wszelkich starań, by polska piłka ręczna odznaczyła się sukcesem na arenie europejskiej - mówi Maciej Włudarczak.

- Mam nadzieję, że turniej ten pomoże również naszej reprezentacji narodowej zaprezentować się godnie na tegorocznych Mistrzostwach Europy, gdyż z przyczyn finansowych, najprawdopodobniej nie będzie zgrupowania kadry przed wyjazdem do Danii - dodaje bramkarz BHT Piotrkowianin, Mikołaj Krekora.

Zapraszamy do śledzenia zmagań Piotrkowianina na FanPage'u zespołu na Facebooku www.fb.com/BHTPiotrkowianin znajdziecie tam Państwo wyniki i zdjęcia z turnieju w Umag.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×