KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zapowiedź Beach Handball Warsaw 2013

Po trzech tygodniach przerwy do rozgrywek wracają plażowi piłkarze ręczni. W najbliższy weekend po raz czwarty i ostatni będą oni się zmagać w turnieju, którego celem jest wyłonienie mistrza Polski.
Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Po trzech turniejach w klasyfikacji zdecydowanie prowadzi BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski. Mają oni na swoim koncie komplet zwycięstw i są bardzo blisko odzyskania mistrzowskiego tytułu z 2011 roku. Do zajęcia pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej wystarczy, że podczas turnieju w podwarszawskich Białobrzegach wyjdą z grupy i znajdą się w półfinale. Jednak jak podkreślają sami zainteresowani, jadą do Białobrzegów walczyć o każdy punkt i nie zamierzają kalkulować. Podczas trwania każdego turnieju cel był niezmienny, walka o zwycięstwo. Jak zwykle to piasek zweryfikuje wszelkie plany, ale przeglądając ostatnie wyniki Piotrkowianina można śmiało stwierdzić, że kolejne zwycięstwo jest w ich zasięgu.

- Wygraliśmy trzy turnieje, ale to jeszcze nie czyni z nas mistrzów Polski. Został ostatni turniej i chcemy, jak w każdym turnieju pokazać się z najlepszej strony. Nie zamierzamy kalkulować, tylko walczyć o każdy punkt i zwycięstwo. Na pewno nie będzie łatwo, poziom zawodów w tym roku jest bardzo wyrównany, ale postaramy się zrobić wszystko aby osiągnąć jak najlepszy wynik - komentuje bramkarz, Adam Studziński.

Dodatkową motywacją do zwycięstwa w Białobrzegach jest możliwość zdobycia punktów EBT. Do tej pory Piotrkowianie przewodzą w klasyfikacji europejskiej i są bliscy uzyskania awansu na przyszłoroczny finał EBT. - Wyjazd na finał EBT byłby czymś wspaniałym, bardzo nam na tym zależy. Byłby to dla nas rodzaj nagrody za trud i wysiłek, który wkładamy w nasz rozwój. Rywalizacja z najlepszymi drużynami w Europie musi być wspaniałym przeżyciem. Mam nadzieje, że uda nam się utrzymać miejsce premiowane awansem i pierwszy raz w historii zjawimy się na przyszłorocznych finałach EBT - dodaje kołowy, Wojciech Cielas

Turniej zapowiada się bardzo emocjonująco, a sprawa medali mistrzostw Polski jest wciąż otwarta. Wszystkie drużyny jadą walczyć o jak najlepsze lokaty i nie ma mowy o przysłowiowym "odpuszczaniu". Wszystkich kibiców zachęcamy do zjawienia się w podwarszawskich Białobrzegach oraz do śledzenia zmagań szczypiornistów poprzez oficjalny fanpage ekipy BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski, na facebook'u.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×