Bezcenne doświadczenie szczypiornistek z Poznania

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Z jednym zwycięstwem na koncie i 10. miejscem zakończyły swój udział w finale Klubowych Mistrzostw Europy zawodniczki Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań.

W tym artykule dowiesz się o:

Plażowe piłkarki ręczne w pierwszym swoim pojedynku na tej prestiżowej imprezie pokonały szwajcarską drużynę Beachqueens. Najważniejsze trofeum zgarnął najbardziej doświadczony zespół – węgierski OVB Beach Girls, który w finale pokonał drużynę z Hiszpanii. Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa gospodarzy. Z medalu nie mogła cieszyć się reprezentacja Norwegii, która przed turniejem zdawała się być murowanym kandydatem do zwycięstwa w EBT Final. [ad=rectangle] - Pomimo słabego wyniku jestem zadowolony z gry mojego zespołu i zbudowany jego postawą na tym turnieju. Dziewczyny pokazały charakter, a do zwycięstwa w niektórych setach brakowało naprawdę niewiele. Najważniejsze, że zespół zawsze walczył do samego końca i pokazał się z dobrej strony. Na sukcesy przyjdzie jeszcze czas – podsumował występ trener Reflex AZS AWF, Stanisław Igel. - Uważam, że przy odrobinie szczęścia mogliśmy powalczyć o 5. miejsce. Jestem jednak zadowolony z tego, co pokazały moje zawodniczki. Dla tak młodego i niedoświadczonego zespołu udział w tej imprezie był dużym wyzwaniem i bezcennym doświadczeniem, które powinno zaprocentować w przyszłości – dodał poznański szkoleniowiec.

Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań rozegrał w Grecji pięć pojedynków. Po udanym początku i sprawieniu miłej niespodzianki, jaką było pokonanie rywalek ze Szwajcarii, polskie zawodniczki zmierzyły się kolejno z drużynami z Hiszpanii, Norwegii i Holandii. Szczególnie w przypadku pojedynków z hiszpankami i holenderkami można było pokusić się o zwycięstwo w secie i doprowadzenie do serii shoot-outów, odpowiadających rzutom karnym.

- O naszej przegranej często decydował brak doświadczenia i ogrania – mówi Karolina Pakosz, zawodniczka AZS AWF. „Gdybyśmy w ważnych momentach zachowały trochę więcej zimnej głowy, wówczas można było myśleć o lepszym wyniku. Udział w tym turnieju był dla nas dużym wyróżnieniem, a minuty spędzone na boisku w Grecji na pewno dodadzą nam pewności już podczas rozgrywek krajowych – dodaje.

Przed Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań teraz kolejne wyzwanie. Zespół aktualnego Mistrza Polski czeka walka o obronę tytułu. Początek rywalizacji najlepszych drużyn w kraju już w nadchodzący weekend w Inowrocławiu. - Dla mnie będzie to pierwszy sezon na piasku. Cieszę się, że już na początku swojej przygody z plażówką miałam okazję zobaczyć grę na najwyższym poziomie. Teraz czas na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony na turniejach w Polsce. Będziemy walczyć do ostatnich sekund każdego seta

- zapowiada Kamila Kirol, jedna z plażowych debiutantek.

Do rywalizacji na pierwszym turnieju z cyklu Mistrzostw Polski przystąpi 9 żeńskich zespołów. W Inowrocławiu gra toczyć się będzie przez cały weekend, a poza walką o punkty do rankingu MP drużyny mogą liczyć też na pierwsze punkty w klasyfikacji tegorocznego European Beach Handball Tour.

Źródło artykułu: