BHT Auto Forum Petra wygrała turniej we Włoszech

Mistrz Polski w piłce ręcznej plażowej, BHT Auto Forum Petra Płock, wygrał trzecie w tym sezonie zawody. Płoccy zawodnicy triumfowali w silnie obsadzonym i wysoko punktowanym turnieju we włoskiej Gaecie.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Materiały prasowe / BHT Auto Forum Petra / Paweł Jakubowski

Petra dała we Włoszech popis znakomitej gry, bo w siedmiu rozegranych meczach straciła zaledwie jednego seta. Mistrzowie Polski w grupie zmierzyli się z obecnymi liderami europejskiego rankingu, chorwackim Detono Zagrzeb oraz brytyjskim Niteroi Rugby (złożonym z samych Brazylijczyków) i włoskimi Sporting Club Gaeta, Asalb Bastia Umbra White i BHC Cus Cassino Gaeta.

Turniej nie rozpoczął się od łatwego zwycięstwa, bo po pierwszym secie Petra przegrywała z Detono 0:1. Ostatecznie jednak to Chorwaci schodzili z boiska pokonani - po serii shot-out’ów lepszym zespołem okazała się BHT Auto Forum Petra Płock.

Zwycięstwo z jedną z najlepszych europejskich ekip mocno podbudowało morale drużyny i zawodnicy Petry nie odpuścili już ani jednego seta. Każdy z następnych meczów grupowych to łatwe zwycięstwa 2:0. Nieco cięższe spotkanie czekało zawodników Petry w półfinale, gdzie zmierzyli się z mistrzem Niemiec z 2014 roku, ekipą Balon’s Gang Beach Handball Team. Dzięki konsekwentnej grze to polski zespół cieszył się jednak z wygranej 2:0.

Prawdziwą ozdobą zawodów był mecz finałowy, w którym Petra zagrała z doświadczonym zespołem z Hiszpanii, Club Balonmano Playa Barbate. Obie ekipy pokazały w tym spotkaniu świetną piłkę ręczną plażową i zagrały wyrównane spotkanie. W pierwszym secie zwycięzcę wyłonił złoty gol, po tym jak wojnę nerwów wygrali płocczanie. W drugim secie Petra poszła za ciosem i ponownie zwyciężyła 2:0.

Wspaniała dyspozycja zawodników BHT Auto Forum Petry Płock nie pozostała bez uwagi organizatorów turnieju, którzy nagrodzili płocczan nagrodami indywidualnymi. Najlepszym graczem zawodów wybrano Marcina Miedzińskiego, a bramkarzem Adriana Fiodora. Najskuteczniejszym graczem finału został natomiast Bartosz Wojdak.

Wygrana Petry w wysoko punktowanym turnieju ma dla zawodników niezwykle duże znaczenie. - Zagraliśmy doskonały turniej, nie przegrywając w żadnym spotkaniu. Daliśmy jasny znak, że liczymy się w Europie, a dodatkowo zdobyliśmy bardzo cenne punkty w rankingu EHF, które przybliżają nas do finałów European Beach Handball Tour - komentuje prezes i bramkarz BHT Auto Forum Petry Płock, Artur Niesłuchowski.

Następne zawody na piasku Petra rozegra dopiero 23-24 lipca w Gdańsku, gdzie odbędzie się ostatni turnieju cyklu mistrzostw Polski. Tydzień później (30-31 lipca) w Grudziądzu płocczanie zagrają o Puchar Polski.