Azoty Puławy działają na rynku. Zawodnik Zagłębia na celowniku

Marek Marciniak z Zagłębia Lubin kandydatem do występów w Azotach Puławy. W przyszłym tygodniu okaże się, czy prawoskrzydłowy zwiąże się z brązowymi medalistami PGNiG Superligi.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Marek Marciniak (MKS Zagłębie Lubin) Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Marek Marciniak (MKS Zagłębie Lubin)
Prezes Zagłębia Lubin Witold Kulesza potwierdził nam, że Azoty wyraziły zainteresowanie Marciniakiem. Prawoskrzydłowy może przenieść się do Azotów, choć jego kontrakt obowiązuje jeszcze przez kolejny sezon. - Temat rzeczywiście istnieje, w najbliższy poniedziałek wszystko może się rozstrzygnąć. Marek ma ważny kontrakt, ale nie można stawać na ścieżce do rozwoju - komentuje prezes Miedziowych. - Wszystko wyjaśni się w ciągu kilku dni - przyznaje sam zawodnik.

Marek Marciniak w ciągu kilku ostatnich lat wyrobił sobie markę jednego z najlepszych prawoskrzydłowych w kraju. Trafił do Lubina z Wybrzeża Gdańsk, gdzie nie należał do wyróżniających się zawodników, ale w barwach Zagłębia zrobił duży postęp. W ostatnim sezonie rzucił 88 bramek, w razie potrzeby radził sobie też na prawym rozegraniu. W poprzednich trzech latach uzbierał 182 gole w PGNiG Superlidze, był też powoływany do reprezentacji B.

Zainteresowanie Marciniakiem może mieć związek z niejasną obsadą prawego skrzydła Azotów. Kilka miesięcy temu ogłoszono pozyskanie Rosjanina Dmitrija Korniewa z Czechowskich Niedźwiedzi, ale po rosyjskiej agresji na Ukrainę jego transfer stanął pod dużym znakiem zapytania. Ważny kontrakt z brązowymi medalistami ma natomiast Dawid Fedeńczak.

- Jesteśmy z Dawida zadowoleni, ma z nami umowę, wykorzystywał szanse, które otrzymywał. Potwierdzam za to, że planujemy transfer na prawą stronę. Marek Marciniak jest jednym z kandydatów, których mamy co najmniej trzech. Niedługo wszystko się rozstrzygnie - komentuje dla nas prezes Azotów Jerzy Witaszek.

Po sezonie 2021/22 Azoty opuści jeden z najlepszych ligowych strzelców Andrij Akimenko, który przeniesie się do Dinama Bukareszt.

ZOBACZ:
Pożegnania w Tarnowie
Dwaj weterani opuszczają Chrobrego

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Justyna Kowalczyk-Tekieli wyglądała zjawiskowo. A to był zwykły spacer
Czy Marek Marciniak byłby dobrym wyborem Azotów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×